Hlavní navigace

Společnost Trask mění právní subjektivitu

13. 7. 2010

[Tisková zpráva] 12. července 2010 Společnost Trask, přední česká konzultační a technologická společnost, dovršila proces transformace na akciovou společnost. Firma využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.

Dnem 1. 7. 2010 vstoupil v platnost nový zápis v obchodním rejstříku, na základě něhož přestala firma Trask fungovat jako společnost s ručením omezeným (Trask solutions s. r. o.) a na trhu začala působit pod novým názvem Trask solutions a.s., tedy jako akciová společnost. Předsedou představenstva nově vzniklé akciové společnosti je Filip Tománek, dalšími členy představenstva jsou pak další dlouhodobí členové vedení předchozí Trask solutions s. r. o.

Klienty společnosti jsou přední firmy a organizace z oblastí bankovnictví, financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Předchůdce současného Trask a. s. působí na tuzemském trhu již od r. 1994. Důvodem pro právní transformaci bylo především významné navyšování základního jmění společnosti z 2 milionů korun na 20 miliónů korun, tak aby mohly být pokryty potřeby jejího dalšího rozvoje.

Společnost dnes zaměstnává více než 180 pracovníků a rok od roku dosahuje rostoucího obratu v řádech stovek milionů korun. To ostatně nedávno ocenila i renomovaná poradenská společnost Deloitte & Touche, když Trask v žebříčku 50 nejúspěšnějších středoevropských technologických společností v roce 2009 umístila na vynikající 32. místo s faktem, že ze všech společností, které se přihlásily do této soutěže, jsme byli čtvrtí nejlepší z těch, kteří zastupující český trh.

Změna právní subjektivity v akciovou společnost by měla rovněž napomoci vnímání společnosti jakožto významné a velké firmy také mezi neodbornou veřejností. V této souvislosti je vhodné připomenout, že mezi zákazníky společnosti Trask a.s. patří mimo jiné Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica 02 a další.

Bezvýhradné nástupnictví akciové společnosti po bývalé spol. s r. o. zaručuje naprostou právní kontinuitu. Pro odběratele i dodavatele se tedy nikterak nemění záležitosti týkající se obchodních vztahů. To se týká i zachování stávající adresy společnosti, jejího daňového identifikačního čísla (DIČ) a dalších formálních náležitostí. Všichni obchodní partneři budou navíc společností Trask a. s. o proběhnuvší transformaci oficiálně vyrozuměni elektronickou i běžnou poštou.

Změnou právní formy společnost s.r.o. nezaniká, pouze se mění vnitřní struktura a právní postavení společníků na akcionáře. Vlastnická struktura zůstává beze změn.

Trask solutions je přední konzultační a technologická společnost, která pomáhá svým klientům využívat informační technologie k rozvoji jejich podnikání a k rychlejšímu zavádění nových produktů a služeb. K tomu využívá důkladné znalosti segmentů působení svých klientů a dlouhodobě prověřené znalosti v oblasti integrace, konsolidace, zavádění, vývoje a správy IT řešení.

Trask solutions je dlouholetým partnerem nejvýznamnějších firem a institucí v oblastech bankovnictví a financí, telekomunikací, obchodu, státní a veřejné správy a v dalších sektorech. Mezi zákazníky společnosti jsou například Česká spořitelna, ČSOB, GE Money, Komerční banka, Telefónica 02 a další.

Společnost Trask solutions byla založena v roce 1994 a dnes zaměstnává více než 180 IT odborníků. Její obrat v roce 2009 překročil více než 410 milionů Kč. Své služby poskytuje nejen v České republice, ale i v dalších zemích střední Evropy. Strategií Trasku je pomáhat svým zákazníkům inovovat rychleji a efektivněji.

Více informací o společnosti Trask solutions naleznete na www.trask.cz.

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

DigiZone.cz: Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?