Hlavní navigace

Společnosti Cisco a Dell spojí své technologie a nabídnou kombinovaná řešení pro datová centra nové generace

5. 2. 2009

[Tisková zpráva] Praha – 5. únor 2009 – Společnosti Cisco a Dell oznámily prohloubení spolupráce na vývoji nové generace řešení pro datová centra. Kombinované produkty společností Cisco a Dell by měla zákazníkům pomoci zjednodušit svou infrastrukturu využitím nových datových úložišť, zdrojů a zasíťování a urychlit chod podnikových aplikací ve virtualizovaných prostředích datových center. Spolupráce by měla také pomoci urychlit řízení samotných datových center díky síťové struktuře sjednocující prostředí LAN, SAN a serverových clusterů do jediné vysokorychlostní struktury 10 Gigabit Ethernetu, podporující protokoly Fibre Channel, FCoE a iSCSI.

Společnost Dell do svých serverů Dell Power Edge™ a datových úložišť Dell EqualLogic™, PowerVault™ a Dell/EMC™ nově zařadí Cisco switche Nexus 5020 podporující jak 10 Gigabit Ethernet, tak Fibre Channel Ethernet (FCoE). Dell rovněž kvalifikoval pro svá disková pole (SAN) EqualLogic™ switche Cisco Catalyst 4900 a ty jsou tak nyní oficiální podporovanou switchovou platformou.

„Pro naše zákazníky je stále důležitější, aby jim využívaná řešení garantovala dlouhodobé hodnoty, a nikoli pouze krátkodobé výhody. Díky této rozšířené spolupráci se společností Cisco jim naše produkty i nadále budou přinášet maximální hodnotu za vynaložené prostředky.“ uvedl Praveen Asthana, ředitel společnosti Dell pro podniková datové úložiště a sítě. „Díky nabídce switchového řešení datových center společnosti Cisco v rámci našich serverů a datových úložišť usnadníme zákazníkům přechod na jednotnou síťovou strukturu bez nutnosti přerušování provozu při zachování škálovatelnosti a další flexibility. “

„V rámci našeho jednotného přístupu k informačním technologiím se společnost Cisco rozhodla vytvořit jednotnou síťovou strukturu pro datová centra, aby umožnila IT organizacím zjednodušit svou strukturovanou kabeláž, snížit počet nutných adaptérů a omezit náklady a spotřebu energií v datových centrech“ řekla Soni Jiandani, viceprezidentka marketingového oddělení společnosti Cisco pro servery a virtualizaci. „Spojením výhod bezeztrátového 10 Gigabit Ethernetu a Fibre Channel over Ethernet se servery řady PowerEdge a datovými úložišti společnosti Dell můžeme společně nabídnout komplexnější (end-to-end) virtualizační řešení datových center.“

O společnosti Cisco
Společnost Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovou jedničkou v oblasti síťových řešení, jež mění způsoby vzájemného propojení, komunikace a spolupráce. Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na adrese http://www.cis­co.com. Aktuální zprávy naleznete na http://newsro­om.cisco.com. Produkty Cisco dodává do Evropy společnost Cisco Systems International BV, což je 100% dceřiná společnost společnosti Cisco Systems, Inc.

O společnosti Dell
Servery Dell Power Edge jsou navrženy a vyvinuty tak, aby usnadňovaly operace, zajišťovaly prvotřídní výkon a poskytovaly IT řešení pro podniky za konkurenceschopné ceny. Více informací naleznete na adrese www.dell.com/po­weredge. Dell pomáhá měnit ekonomiku ukládání dat tím, že poskytuje jednoduchá, kvalitní a dostupná řešení pro organizace všech velikostí. Další informace jsou k dispozici na adrese www.dell.com/sto­rage.

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic