Hlavní navigace

Společnosti NETGEAR a BitTorrent spolupracují, aby přinesly filmy a televizní pořady ve vysokém rozlišení

12. 1. 2007

[Tisková zpráva] Nový multimediální přijímač NETGEAR Digital Entertainer HD (EVA8000) podporuje zábavný obsah ve vysokém rozlišení, pocházející z připravovaného online trhu firmy BitTorrent pro systémy domácího kina.

LAS VEGAS, 7. ledna 2007 – Společnost NETGEAR, Inc., světový poskytovatel technologicky vyspělých značkových síťových produktů, dnes oznámila trvalou spolupráci se společností BitTorrent, Inc., jejímž cílem je propagovat streaming staženého videa do televizorů s vysokým rozlišením (HDTV) prostřednictvím nového multimediálního přijímače NETGEAR Digital Entertainer HD (EVA8000). Společnost BitTorrent, tvůrce největší světové platformy pro přenos digitálního obsahu typu „peer-assisted“, bude se společností NETGEAR spolupracovat na marketingových a technologických iniciativách, které by zajistily nejvyšší kvalitu a nejrychlejší distribuci multimediálních souborů v domácích sítích.

Systém Digital Entertainer HD, který debutuje tento týden na veletrhu Consumer Electronics Show v Las Vegas, je elegantní multimediální přijímač typu „set-top box“. Po připojení k systému domácího kina je schopen zajistit streaming digitálních médií z počítačů, síťových zařízení k ukládání dat a multimediálních přehrávačů na bázi USB. Přijímač automaticky rozpoznává, organizuje a přehrává filmy s vysokým rozlišením, televizní pořady, hudební soubory a osobní fotografie – a navíc také internetové video, zpravodajské kanály, zprávy o počasí a rádiové programy. Port multimediálního rozhraní s vysokým rozlišením (HDMI) obsažený v přijímači podporuje formát až 1080p na velkoplošných televizorech a optický digitální audiovýstup (TOSLINK) přenáší plně digitální prostorový zvuk do digitálního audiopřijímače.

Síť BitTorrent dnes generuje téměř čtyřicet procent veškerého internetového provozu na celém světě a představuje nejefektivnější platformu k přenosu velkých souborů s vysokou kvalitou na osobní počítače a zařízení k ukládání dat v této síti. Společnost BitTorrent, jejímiž partnery je více než 20 předních studií z oblasti zábavního průmyslu a televizních sítí, plánuje nabídnout komplexní knihovnu digitálního zábavného obsahu, který bude možné stáhnout. Bude zahrnovat filmy a televizní pořady ve vysokém rozlišení. Společnost NETGEAR bude online trh společnosti BitTorrent nabízet spolu se systémem Digital Entertainer HD a na stránkách www.netgear.com. Zahájení provozu se plánuje na únor roku 2007. Společnost BitTorrent bude propagovat systém Digital Entertainer HD na stránkách www.bittorrent.com.

„Rostoucí poptávku našich zákazníků po kvalitním obsahu s vysokým rozlišením dobře uspokojí směrovače, adaptéry, multimediální zesilovače a zařízení k ukládání dat od společnosti NETGEAR,“ uvedl Patrick Lo, předseda a generální ředitel společnosti NETGEAR. „Platí však, že i při použití širokopásmového připojení je výsledný zážitek jen tak dobrý, jak dobrá je technologie zajišťující doručení obsahu přes internet a na obrazovku televizoru s vysokým rozlišením. Kvalita zvuku a obrazu systému Digital Entertainer HD – v kombinaci s rychlostí, jednoduchostí a bezpečností technologie BitTorrent – nabízí přesně ten typ zážitku, po jakém naši zákazníci touží.“

„Síť BitTorrent představuje nejrozumnější platformu pro přenos zábavného obsahu s vysokým rozlišením v síti internet,“ řekl Ashwin Navin, prezident a spoluzakladatel společnosti BitTorrent. „Těší nás, že můžeme společnost NETGEAR zařadit do naší skupiny inovačních výrobců hardwaru. Pokračujeme totiž v rozšiřování možností přenosu sítí BitTorrent za hranice osobních počítačů.“

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?