Hlavní navigace

Správa Pražského hradu si vybrala pro dodávku uceleného komunikačního řešení opět společnost Siemens

19. 5. 2008

[Tisková zpráva] Po velké spokojenosti s původními komunikačními systémy Hicom si Správa Pražského hradu ve výběrovém řízení opět vybrala společnost Siemens Enterprise Communications jako dodavatele kompletního komunikačního řešení. Dodávka obsahuje dva komunikační systémy z řady HiPath 4000, slepecké terminály pro spojovatelky, hlasovou poštu, automatickou spojovatelku a digitální telefony optiPoint 500. Jeden systém je instalován pro Správu Pražského hradu a Kancelář prezidenta republiky, druhý komunikační systém bude instalován v zámku v Lánech v létě tohoto roku.

V létě 2006 Správa Pražského hradu vyhlásila výběrové řízení na dodávku a instalaci komunikačního systému na Pražský hrad a na zámek v Lánech. Na podzim společnost Siemens Enterprise Communications výběrové řízení vyhrála, podobně jako v roce 1993, kdy Siemens dodal do obou lokalit komunikační zařízení Hicom 300.

Systém Správy Pražského hradu zahrnuje celkem 1500 připojených telefonů ve dvou lokalitách – na Pražském hradě a v zámku Lány. Řešení proto zahrnuje dva navzájem propojené systémy HiPath 4000 ve verzi 3.0, PC a aplikace pro management a tarifikaci a také několik dalších návazných řešení.

Mezi zaměstnanci Správy Pražského hradu patří také zrakově postižení. Dodaná spojovatelská pracoviště jsou proto vybavena PC terminály AC-Win XP s podporou Brailova písma. Z důvodu evidence zlomyslných volání a jejich následného řešení jsou všechna spojovatelská pracoviště trvale nahrávána na digitální záznamové zařízení Digital TRX s komfortním softwarem pro archivaci, vyhledávání a přehrávání hovorů. Kromě čtyř spojovatelských pracovišť systém zahrnuje také automatickou spojovatelku, která vedle automatického přepojování hovorů plní i funkci informačního IVR stromu a je integrována s hlasovou poštou.

„Modernizované řešení se systémem HiPath 4000 přispívá k efektivnímu provozu Pražského hradu a zámku Lány. Kromě toho také nabízí komfortní technický servis, který je nezbytný pro výkon ústavních funkcí prezidenta republiky a pro činnost Kanceláře prezidenta republiky,“ říká pan Martin Dittmann, vedoucí oddělení komunikační a tiskové techniky Správy Pražského hradu.

Součástí dodávky byly moderní digitální telefonní přístroje optiPoint. K novým telefonním funkcím tak patří například CTI integrace na bázi serveru HiPath CAP verze 3.0, která umožňuje vytáčet hovory přímo z počítače prostřednictvím TAPI rozhraní.

Do veřejné telekomunikační sítě je systém napojen prostřednictví ISDN trunků ke dvěma operátorům pevných sítí a jednomu operátoru sítě mobilní. Propojení do ostatních mobilních sítí řeší GSM brány. Dále je systém začleněn do privátní hlasové sítě centrálních státních institucí – Parlamentu, Úřadu vlády a vybraných ministerstev, jež využívají také systémů HiPath nebo Hicom. Díky tomu připojené instituce nezatěžují státní rozpočet zbytečnými výdaji za telekomunikační poplatky.

„Tento projekt je pro Siemens velice význačný a tímto jsme opět potvrdili naši vedoucí pozici na poli dodavatele kompletního komunikačního řešení“ říká Jan Lerche, jednatel společnosti Siemens Enterprise Communications.

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní