Hlavní navigace

Internetový pracovní a HR portál www.spravnykrok.cz zaznamenal za čtvrt roku provozu 242 tisíc návštěvníků

13. 1. 2009

[Tisková zpráva] 12. ledna 2009, Praha, ČR – Internetový pracovní a HR portál Spravnykrok.cz, který nabízí firmám registraci a možnost uveřejnění svých volných pracovních pozic zdarma, přičemž zpoplatněn je pouze skutečný zájem uchazeče, úspěšně završil první čtvrtletí fungování na českém pracovním trhu. Během této doby zaznamenal portál celkem 242 000 návštěv s celkovým počtem cca 2 600 000 navštívených stránek. Počet registrovaných uživatelů s vyplněným životopisem stoupl na 3 500, přičemž drtivá většina z nich hledá práci a má tedy aktivní životopis.

Geograficky uživatelé souvisle pokrývají území celé ČR. V součásné době portál nabízí přes 29 000 aktivních inzerátů volných pracovních pozic po celé ČR. Mezi nejčastěji hledané pozice patří administrativní pracovník, řidič malého dodávkového automobilu, řidič, prodavač a prodejce, nebo asistent či asistentka.

Počet nálepek, kterými mohou uživatelé portálu hodnotit své stávající firmy a zaměstnavatele dle tzv. měkkých kriterií dosáhl výše cca 6 000. Počet firem ohodnocených v životopisech uživatelů se přehoupl přes 3 000. V průběhu listopadu si zájemci o práci zobrazili na 33 745 různých pracovních nabídek a 42 600 uživatelů si zobrazilo i detail nějaké pracovní nabídky. Ze statistik portálu dále vyplývá, že v 6 procentech případů uživatel zašle po zhlédnutí pracovního inzerátu zadavateli svůj životopis.

Výkonný ředitel projektu Ratibor Líbal hodnotí první čtvrtletí provozu nového portálu pozitivně: “V průměru zaznamenáváme přes 80 tisícíc uživatelů měsíčně což je rozhodně potěšující návštěvnost a doklad toho, že portál a jeho funkce jsou pro české uživatele zajímavé a přínosné. Naprostá většina uživatelů využívá funkce vyhledávání podle dojezdové vzdálenosti a zobrazení pracovního místa na mapě. Zadavatelé na portále oceňují efektivitu, ale také online informace o tom, jak jejich inzeráty fungují a možnost řídit a upravovat inzerci přesně podle svých potřeb.

Na základě struktury registrovaných uživatelů portálu lze určit základní demografické charakteristiky, podle kterých je více než polovina zájemců o práci ve věkové skupině mezi 20 a 30 lety, zhruba čtvrtina uživatelů je ve věkové skupině 30 až 40 let a celkově lehce převažuje podíl žen. Z pohledu dosaženého vzdělání má téměř polovina registrovaných uživatelů střední školu s maturitou a zhruba čtvrtina vysokoškolské vzdělání.

Mezi nejvíce využívané funkce portálu patří i nadále vyhledávání pracovních nabídek. V průběhu listopadu bylo provedeno celkem 72 000 vyhledání a uživatelé zadali 9 732 různých slovních spojení. Podle tematických skupin patří mezi nejčastější pracovní poptávky řidič, administrativní pracovník, asistent, sekretářka, obchodník, obchodní zástupce, programátor a web designer.

Plánované funkce a služby portálu Spravnykrok.cz:
Vyhledávání v životopisech – Na přelom ledna a února 2009 připravuje portál spuštění další služby, která usnadní hledání zaměstnanců – vyhledávání v životopisech uživatelů. Podobně jako u inzerátů, i vyhledávání v životopisech bude zdarma, pouze kontaktní údaje na konkrétní uchazeče budou zpoplatněny částkou 90,– Kč. Vyhledávání v životopisech bude opět řazené výhradně dle relevance a firmám přinese tolik požadovanou rychlost a vysokou efektivitu.

Vyhledávání podle měkkých kritérií – Při vyhledávání nového zaměstnání jsou pro uchazeče důležité i další tzv. měkké faktory, které někdy můžou rozhodovat o tom, kam se uchazeč nakonec vydá. Doposud se je uchazeč zpravidla dozvěděl až když na dané místo nastoupil. Provozovatelé portálu plánují podle těchto měkkých faktorů i vyhledávat (např. Najdi firmu, kde vládne sportovní duch).

Vyhledávání podle hodnocení firem – Inzerát a měkká kritéria mohou přímo ovlivnit inzerenti (firmy) tím, co zadají. Ale hodnocení zaměstnanců je o skutečných lidech, kteří ve firmě pracovali nebo pracují. Jejich názor (anonymizovaný) může taky potenciálním uchazečům pomoci v rozhodování, kam se podívat a kam ne. Služba vyhledávání nového zaměstnání podle hodnocení a doporučení lidí, kteří v dané firmě pracují, nebo pracovali je další službou inspirovanou sociálními sítěmi typu LinkedIn, kterou portál Spravnykrok.cz připravuje.

O portálu Spravnykrok.cz
Spravnykrok.cz je internetový pracovní a HR portál, který nabízí firmám registraci a možnost uveřejnění svých volných pracovních pozic zdarma, přičemž zpoplatněn je pouze skutečný zájem uchazeče. Vedle zcela nového obchodního modelu nabízí portál uživatelům a klientům řadu dalších aplikací a služeb jako např. možnost geografického vyhledávání volných pracovních pozic v mapě inspirované technologií Google, výsledky vyhledávání řazené výhradně dle relevance, systém referencí a odkazování podobný populárním sociálním sítím typu LinkedIn nebo Facebook s názvem DREEMnet, možnost pomocí nálepek hodnotit svého zaměstnavatele, aplikaci DREEMindex na měření spokojenosti s prací, systém na automatické hledání ideální práce – DREEMjob a další. Technologicky celý portál vytvořila a spravuje společnost Et netera. Investorem projektu Spravnykrok.cz je společnost Atobo.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony