Hlavní navigace

S&T organizovala konferenci o podnikových informačních systémech

[Tisková zpráva] Seč, 30. listopadu 2006 – Téměř 80 účastníků z 36 firem přivítali organizátoři na konferenci uživatelů informačních systémů Infor ERP MAX a Infor ERP MAX+, která se konala v hotelu Jezerka ve východočeské Seči. Společně se svými technologickými partnery, společnostmi Infor, IBM, Microsoft, DNS a Dagis, ji pořádala společnost S&T Services.

„Cílem této pravidelné akce, kterou organizujeme každé dva roky, je poskytnout zájemcům aktuální informace z oblasti ERP systémů a přiblížit možnosti jejich dalšího rozšíření a vylepšení. Konferenci chápeme i jako významnou příležitost k prezentaci naší společnosti, která je schopna, zvláště po letošní akvizici firmy Grall, výhradně dodat všechny komponenty podnikových informačních systémů včetně technické infrastruktury přesně podle přání klienta,“ uvedl Jiří Košťál, ředitel společnosti S&T Services pro Českou republiku.

Oproti minulým ročníkům letos konference nabídla vedle strategických, odborných i produktových přednášek také paralelní program, tzv. Technickou sekci. V rámci ní pozvaní techničtí specialisté partnerů konference prezentovali témata, jejichž využitelnost a pochopitelnost je omezena pouze na určitý okruh IT pracovníků. Zájemci tak měli možnost účastnit se workshopů a seminářů věnovaným tématům jako je problematika licencování produktů Microsoftu, nebo integrace CAD systémů s informačními systémy typu ERP.

Na konferenci byla také představena nová verze informačního systému Infor ERP MAX+ 3.1 pro region CEE. Jak uvedl Petr Chládek, ředitel divize Průmyslové systémy společnosti S&T Services, MAX+ je oproti svému předchůdci, produktu MAX, doplněn a přepracován do modelu, označovaného Expanded ERP. ERP tak dokáže spolupracovat i s ostatními systémy, které mají často jiný charakter, pocházejí z jiných zdrojů, ale přitom jsou důležité pro fungování globálního informačního systému, tak jak je očekáván zákazníkem.

„Jako příklad lze uvést webové služby nebo celou systémovou nadstavbu nazývanou CPM (Corporate Performance Management), která slouží managementu výrobních firem jako pomocník při nejrůznějších strategických analýzách fungování jejich provozů. S každou novou verzí tak přidáváme novou kostku do mozaiky funkcionalit, kterými původní produkt MAX nedisponoval a MAX+ je zvládá,“ upřesnil Chládek.

MAX systémy využívá v současnosti zhruba 60 firem v České republice a na Slovensku. Nasazovány jsou pak většinou ve výrobních společnostech, ale také velkoobchodní distribuci. Společnost Infor, výrobce produktu, je celosvětově třetím největším hráčem na poli podnikových informačních systémů.

„S&T je náš dlouhodobý a významný partner v České republice i na Slovensku. Jen pro ilustraci, Infor spolupracuje v uvedených zemích s celkem 20 obchodními partnery. Přitom S&T obhospodařuje 25 % našeho obratu v rámci segmentu ERP v těchto zemích. Jsme tedy hrdi, že se můžeme této konference aktivně účastnit a podpořit jak společnost S&T Services, tak naše zákazníky i potenciální zájemce o náš informační systém ERP,“ dodal Tomáš Svoboda, Channel Manager pro Českou a Slovenskou republiku společnosti Infor.

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

DigiZone.cz: Kanál TA3 HD zahájil vysílání

Kanál TA3 HD zahájil vysílání

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny