Hlavní navigace

S&T otevírá pět kompetenčních center technologické podpory

13. 12. 2006

[Tisková zpráva] Hlavní úlohou kompetenčních center je nabídnout zákazníkům konzultační služby v oblasti informačních technologií. Budou také zodpovědná za odzkoušení nových technologií. Zatím se kompetenční centra otevřou na Slovensku, ve Slovinsku a v Rumunsku. Založení kompetenčního centra se plánuje i v České republice.

12. prosince 2006 – V následujících měsících otevře mezinárodní technologická společnost S&T pět kompetenčních center zaměřených na strategické oblasti informačních technologií. Centra budou poskytovat specializovanou odbornou podporu i pro Českou republiku a vůbec všechny země, v nichž S&T působí. „Jedním z našich záměrů do budoucnosti je i otevření S&T kompetenčního centra v České republice,“ řekl Jiří Košťál, generální ředitel společnosti S&T Services, která je tuzemskou pobočkou nadnárodní skupiny S&T AG.

Kompetenční centra společnosti S&T budou otevřena v těchto státech: na Slovensku a po dvou ve Slovinsku a v Rumunsku. Zřízení oborových kompetenčních center je naplánováno také v dalších zemích. To umožní S&T reagovat na stále vyšší stupeň specializace IT trhu a nabídnout zákazníkům služby té nejvyšší kvality.

Hlavní úlohou kompetenčních center S&T (S&T Competence Centres) je poskytnout zákazníkům optimalizované konzultační služby v oblasti informačních technologií. Jejich další úlohou je intenzivně rozvíjet obchod, podporovat prodejní týmy v předprodejních i implementačních fázích projektů a zajistit strukturovaný přenos know-how.

V každém kompetenčním centru budou pracovat místní i zahraniční specialisté, kteří budou na zákaznických projektech spolupracovat s mezinárodními týmy. „Stupeň specializace na IT trhu neustále roste. Kompetenční centra nám umožní dodávat služby nejvyšší kvality zákazníkům ve všech zemích. Personál kompetenčních center bude lokální týmy nejenom podporovat, ale také je školit,“ vysvětlil Jiří Košťál, generální ředitel S&T Services.

Hodnocení nových technologií
Kompetenční centra jsou také zodpovědná za odzkoušení a ohodnocení nových technologií. Vzhledem k velmi rychlému vývoji nových produktů mnoho společností zjišťuje, že se jim nedostává zdrojů k jejich detailnímu studiu. Společnost S&T produkty testuje, aby se ujistila, zda vyhovují speciálním požadavkům zákazníků, a poskytuje klientům při výběru technologií individuální konzultace. Kompetenční centra rovněž slouží jako testovací platforma pro komplexní projekty typu virtualizace serverů nebo správy životního cyklu informací (Information Lifecycle Management).

„Možnost využívat testovacích systémů mimo vlastní provozní systémy představuje pro zákazníky vysokou přidanou hodnotu,“ dodal Jiří Košťál, generální ředitel S&T Services.

Plánována jsou oborová kompetenční centra
Jakmile bude zmiňovaných pět kompetenčních center zprovozněno, chce S&T otevřít další. Ta se zaměří na speciální tematické oblasti v odvětvích, na která se S&T soustřeďuje: telekomunikace, výroba a finanční služby. Skupina S&T již disponuje nezbytnými znalostmi průmyslových procesů a plánovaná kompetenční centra umožní jejich efektivní strukturaci a zpřístupní je zákazníkům ve všech zemích.

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?