Hlavní navigace

S&T CZ virtualizovala IT infrastrukturu ve Veolia Voda

[Tisková zpráva] serverů snížila ve společnosti Královéhradecká provozní, jež je členem skupiny Veolia Voda, počet serverů z osmnácti na pouhé čtyři. Během tří let firma ušetří na výdajích za správu IT téměř tři miliony korun. Vstupní investice do virtualizačních technologií VMware se proto téměř vrátí již během prvního roku provozu.

PRAHA, 10. března 2009 – Tuzemský systémový integrátor S&T CZ dodal kompletní virtualizační infrastrukturu VMware do společnosti Královéhradecká provozní, a. s. (KHP), provozovatele vodovodů a kanalizací patřícího do skupiny Veolia Voda. Díky virtualizační technologii VMware se podařilo dlouhodobě snížit provozní náklady, zajistit maximální dostupnost provozovaných aplikací a zároveň správu informačních technologií zjednodušit.

Společnost KHP je velmi dynamická a bez virtualizace by se její další růst negativně promítl do zvýšení nákladů na provoz informačních systémů. „KHP by hrozily neúnosně vysoké náklady na správu systémů a na energie. Bezdůvodně by nám rostl počet serverů a s tím by se zvyšovaly i nároky na uskladnění výpočetní techniky,“ řekl Zdeněk Mládek, manažer IT ve společnosti KHP. Systémový integrátor S&T CZ proto ve firmě zcela zvirtualizoval osmnáct serverů, které jsou nyní provozovány na čtyřech fyzických serverech. Konsolidační poměr po virtualizaci tak činí 4,5:1.

Investice do virtualizace se vrátí už za patnáct měsíců
Návratnost vstupní investice do technologií VMware odhaduje společnost KHP na pouhých patnáct měsíců. Odhadovaná návratnost investice (ROI) během tří let představuje 155 procent. „Úsporu celkových nákladů na vlastnictví (TCO) během tří let v přímých výdajích odhadujeme na 1,9 milionu korun a v nepřímých výdajích na jeden milion korun. Rovněž se podařilo snížit počet serveroven ze sedmi na tři a snížily se i náklady na provoz klimatizace serveroven,“ řekl Zdeněk Mládek.

Za výběrem společnosti S&T CZ stála důvěra v její zkušenosti a důkladnou znalost virtualizačních nástrojů od VMware. „Samotná migrace na technologii VMware proběhla přesně podle plánu. Spolupráce byla bezproblémová a efektivní, za pět týdnů jsme měli postavenu zcela novou a provozuschopnou moderní infrastrukturu,“ komentoval spolupráci se společností S&T CZ Zdeněk Mládek.

Virtualizace je v době tlaku na snížení provozních nákladů hojně využívána, přičemž virtualizační řešení společnosti VMware paří mezi nejčastěji nasazované. „Infrastruktura od VMware přináší maximální dostupnost informačních systémů a při výpadku minimalizuje dopady na chod firmy. Jsme tak schopni zajistit provoz IT systémů 24 hodin denně a být v reálném čase odolní proti výpadkům,“ vysvětlil výhody technologií VMware Zdeněk Mládek.

O společnosti S&T CZ
Společnost S&T CZ je jedním z deseti největších systémových integrátorů v České republice. Firma je součástí nadnárodní skupiny S&T AG, předního evropského dodavatele IT řešení a služeb zastoupeného ve 22 zemích. Skupina S&T patří ke klíčovým partnerům společnosti SAP po celém světě.

S&T CZ v Česku disponuje týmem téměř 300 odborníků a má pobočky v osmi městech: v Praze, Brně, Liberci, Plzni, Českých Budějovicích, Pardubicích, Olomouci a Ostravě. Do tuzemské skupiny S&T patří kromě S&T CZ ještě servisní společnost GCC Services a dodavatel lékařské techniky S&T Plus. Centrála nadnárodní skupiny S&T sídlí v Rakousku, a to ve Vídni.

S&T CZ navrhuje, dodává a provozuje informační systémy a poskytuje řešení a služby v oblasti informačních technologií. Zaměřuje se zejména na výrobní podniky a utility, finanční instituce, obchodní organizace a veřejnou správu. K dlouhodobým klíčovým zákazníkům společnosti patří například Škoda Auto, Komerční banka, Česká spořitelna, Citibank, RWE, Pricewaterhou­seCoopers, MPSV ČR, MMR ČR a další.

http://www.sntcz­.cz/

DigiZone.cz: Placené VoD a obsah zdarma

Placené VoD a obsah zdarma

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět