Hlavní navigace

S&T CZ virtualizovala IT infrastrukturu ve Veolia Voda

11. 3. 2009

[Tisková zpráva] serverů snížila ve společnosti Královéhradecká provozní, jež je členem skupiny Veolia Voda, počet serverů z osmnácti na pouhé čtyři. Během tří let firma ušetří na výdajích za správu IT téměř tři miliony korun. Vstupní investice do virtualizačních technologií VMware se proto téměř vrátí již během prvního roku provozu.

PRAHA, 10. března 2009 – Tuzemský systémový integrátor S&T CZ dodal kompletní virtualizační infrastrukturu VMware do společnosti Královéhradecká provozní, a. s. (KHP), provozovatele vodovodů a kanalizací patřícího do skupiny Veolia Voda. Díky virtualizační technologii VMware se podařilo dlouhodobě snížit provozní náklady, zajistit maximální dostupnost provozovaných aplikací a zároveň správu informačních technologií zjednodušit.

Společnost KHP je velmi dynamická a bez virtualizace by se její další růst negativně promítl do zvýšení nákladů na provoz informačních systémů. „KHP by hrozily neúnosně vysoké náklady na správu systémů a na energie. Bezdůvodně by nám rostl počet serverů a s tím by se zvyšovaly i nároky na uskladnění výpočetní techniky,“ řekl Zdeněk Mládek, manažer IT ve společnosti KHP. Systémový integrátor S&T CZ proto ve firmě zcela zvirtualizoval osmnáct serverů, které jsou nyní provozovány na čtyřech fyzických serverech. Konsolidační poměr po virtualizaci tak činí 4,5:1.

Investice do virtualizace se vrátí už za patnáct měsíců
Návratnost vstupní investice do technologií VMware odhaduje společnost KHP na pouhých patnáct měsíců. Odhadovaná návratnost investice (ROI) během tří let představuje 155 procent. „Úsporu celkových nákladů na vlastnictví (TCO) během tří let v přímých výdajích odhadujeme na 1,9 milionu korun a v nepřímých výdajích na jeden milion korun. Rovněž se podařilo snížit počet serveroven ze sedmi na tři a snížily se i náklady na provoz klimatizace serveroven,“ řekl Zdeněk Mládek.

Za výběrem společnosti S&T CZ stála důvěra v její zkušenosti a důkladnou znalost virtualizačních nástrojů od VMware. „Samotná migrace na technologii VMware proběhla přesně podle plánu. Spolupráce byla bezproblémová a efektivní, za pět týdnů jsme měli postavenu zcela novou a provozuschopnou moderní infrastrukturu,“ komentoval spolupráci se společností S&T CZ Zdeněk Mládek.

Virtualizace je v době tlaku na snížení provozních nákladů hojně využívána, přičemž virtualizační řešení společnosti VMware paří mezi nejčastěji nasazované. „Infrastruktura od VMware přináší maximální dostupnost informačních systémů a při výpadku minimalizuje dopady na chod firmy. Jsme tak schopni zajistit provoz IT systémů 24 hodin denně a být v reálném čase odolní proti výpadkům,“ vysvětlil výhody technologií VMware Zdeněk Mládek.

O společnosti S&T CZ
Společnost S&T CZ je jedním z deseti největších systémových integrátorů v České republice. Firma je součástí nadnárodní skupiny S&T AG, předního evropského dodavatele IT řešení a služeb zastoupeného ve 22 zemích. Skupina S&T patří ke klíčovým partnerům společnosti SAP po celém světě.

S&T CZ v Česku disponuje týmem téměř 300 odborníků a má pobočky v osmi městech: v Praze, Brně, Liberci, Plzni, Českých Budějovicích, Pardubicích, Olomouci a Ostravě. Do tuzemské skupiny S&T patří kromě S&T CZ ještě servisní společnost GCC Services a dodavatel lékařské techniky S&T Plus. Centrála nadnárodní skupiny S&T sídlí v Rakousku, a to ve Vídni.

S&T CZ navrhuje, dodává a provozuje informační systémy a poskytuje řešení a služby v oblasti informačních technologií. Zaměřuje se zejména na výrobní podniky a utility, finanční instituce, obchodní organizace a veřejnou správu. K dlouhodobým klíčovým zákazníkům společnosti patří například Škoda Auto, Komerční banka, Česká spořitelna, Citibank, RWE, Pricewaterhou­seCoopers, MPSV ČR, MMR ČR a další.

http://www.sntcz­.cz/

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku