Hlavní navigace

Startuje Datové centrum Monaco

15. 6. 2010

[Tisková zpráva] V těchto dnech vstupuje do testovacího provozu zbrusu nové Datové centrum Monaco. Exkluzivní projekt společnosti SYNOT ICT Services nabídne na ploše 400 metrů čtverečních zázemí pro 85 instalovaných racků a komplexní servis moderního datového centra, což nabídne široké spektrum služeb v oblasti hostingu a hausingu.

„V poslední době je patrný pokračující růst poptávky po vysoce profesionálních a kvalitních službách v oblasti hostingu a hausingu. Proto jsme se chopili této příležitosti a pustili se do výstavby moderního datového centra, které se stalo součástí administrativního a logistického centra holdingu SYNOT v Uherském Hradišti,“ uvedl Vratislav Rudický, výkonný ředitel společnosti SYNOT ICT Services.

Datové centrum Monaco je postaveno s parametry Tier III, což znamená redundanci systémů N+1, tedy maximální roční výpady systémů způsobených infrastrukturou v rozsahu 1,6 hodin. To v konečném důsledku představuje dostupnost datového centra v rozsahu 99,982 %. Celý systém datového centra je navíc navržen dle doporučení, které vychází hned ze dvou světových norem v této oblasti. Datové centrum Monaco v Uherském Hradišti tak splňuje americkou normu TIA-942 (Telecommunications Infrastructure Standard for Data Center), která byla přijata v roce 2005, a evropskou normu EN 50173–5 (Information technology – Generic cabling systems – Part 5: Data centres z 31.8.2007).

Jednoznačnou předností Datového centra Monaco je fakt, že bude připojeno na optické infrastruktuře s kapacitou 2×10 Gbps. Kromě toho nabídne absolutní uživatelský komfort a pocit bezpečí díky elektronickému zabezpečovacímu systému, kamerovému systému, bezpečnostním dveřím s elektronickou kontrolou přístupu, zdvojené podlaze, zálohovanému napájení elektrickou energií, chlazení systémem studené uličky, zálohované klimatizační jednotce, automatickému samozhášecímu systému, zálohovanému vysokorychlostnímu připojení k síti internet, redundantní síťové infrastruktuře a nepřetržitému provozu dohledového centra 24 hodin denně, 7 dní v týdnů a 365 dní v roce.

„Výhodou pro naše zákazníky je, že naše společnost disponuje špičkovým technologickým zázemím, které si zákazník nemusí budovat za nemalé náklady, ale může si pronajmout jen potřebnou část infrastruktury datového centra. Díky tomuto přístupu se může plně věnovat svému core businessu,“ vysvětlil Vratislav Rudický jednu z mnoha předností Datového centra Monaco, které bude do ostrého produktivního provozu uvedeno začátkem druhé poloviny roku 2010. Již nyní je však do portfolia nabídky služeb Datového centra Monaco zařazeno několik nosných linií, jako je rack housing, server housing , dedikované servery, managed servery, virtuální servery a služby spojené s ISP. Další, detailnější služby budou naformulovány dle specifických přání zákazníků. U komplexní služby zajišťující plný outsourcing provozu internetových projektů (managed servery, dedikovaný server včetně administrace a dalších služeb) zajistí společnost SYNOT ICT services také kompletní softwarovou správu serverů, zálohování serverů, stálý dohled, řešení všech krizových stavů a diagnostiky i v případě způsobení výpadku.

Společnost SYNOT ICT Services, a. s., je nejmladší společností mezinárodního holdingu SYNOT. Přestože vznikla teprve v roce 2009, navazuje na takřka desetiletou tradici působení holdingu SYNOT v oblasti moderních informačních a telekomunikačních technologií. Společnost SYNOT ICT Services, a.s., tak disponuje veškerým potřebným vybavením stejně jako erudovanými specialisty a manažery, kteří mají k dispozici rovněž rozsáhlé know-how v práci s informačními systémy a daty. Více informací na www.synotictser­vices.cz

120na80.cz: Horní cesty dýchací. Zkuste fytofarmaka

Horní cesty dýchací. Zkuste fytofarmaka

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: Snížení DPH na 15 % se netýká všech

Snížení DPH na 15 % se netýká všech

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Lupa.cz: Slevové šílenství je tu. Kde nakoupit na Black Friday?

Slevové šílenství je tu. Kde nakoupit na Black Friday?

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Podnikatel.cz: Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?