Hlavní navigace

Strategické partnerství K2 atmitec a GTS Novera

26. 5. 2010

[Tisková zpráva] Společnost K2 atmitec spouští Datové centrum

Praha/Ostrava, 26. 5. 2010 – Nové služby v oblasti outsourcingu služeb a platforem, cloud computingu, hostingu a řešení problému důvěry mezi zákazníky a poskytovali služeb datového centra či ojedinělý rozsah servisu pro klienty. To je jen malá část novinek, které s sebou přináší spuštění datového centra společnosti K2 atmitec v Ostravě.

Samotné cíle a kvalita projektu oslovily i společnost GTS Novera – předního dodavatele telekomunikačních, datových a internetových služeb nejen v rámci České republiky. Společnosti K2 atmitec a GTS Novera proto uzavřely strategické partnerství o dodávkách datových služeb pro Datové centrum K2.

„Spuštění Datového centra K2 odráží naši strategii orientovanou na zkvalitňování služeb nejen zákazníkům Informačního systému K2. Tento projekt je jediným v České republice, který skutečně a doslovně řeší jednu z největších překážek v rozšiřování outsourcingových a cloud computingových služeb – důvěru mezi zákazníkem a poskytovatelem služeb bez zásahu třetích stran. Je ideálním prostorem pro nové služby typu služba jako servis, tzv. SaaS, nebo platforma jako servis, tzv. PaaS. Možnosti datového centra jsou opravdu široké a již dnes máme partnery, se kterými bude radost v této nové oblasti spolupracovat,“ komentoval strategické partnerství a spuštění datového centra Marek Kučera, výkonný ředitel K2 atmitec.

„Otevření nového ostravského datového centra navázalo na datové centrum v Brně otevřené v říjnu loňského roku. Nyní tak GTS Novera provozuje v České republice celkem šest datových center, a to v Praze, Brně a v Ostravě. Naše datová centra jsou vybavena nejmodernějšími zařízeními fyzické bezpečnosti, ke kterým patří čipové karty na vstup do objektu, speciální bezpečnostní klíče, dálkově dohlížené dveřní zámky, recepční služba a samozřejmě uzamykatelný rack se zabezpečením proti vylomení. Nepřerušené napájení umístěných serverů i v případě výpadku elektřiny zajišťují UPS a dieselové motorgenerátory. Bezpečnost poskytuje i unikátní hasicí systém využívající plyn a monitorovací systém, který nepřetržitě sleduje hodnoty teploty a vlhkosti. Samozřejmostí je nepřetržitý dohled,“ uvedl Petr Možíš, ředitel obchodní divize GTS Novera.

Zákazníci získají přístup i k jedinečnému servisu, který bude datové centrum poskytovat svým klientům v nepřetržitém režimu 24/7/365. Servis se opírá o dvě integrované součásti. Konkrétně o TOC – Technology Operation Center –, ve kterém bude tým profesionálů řešit všechny dotazy a problémy zákazníků a POC – Pronix Operation Center –, který je automatickým dohledovým systémem nad „zdravotním stavem“ technologií umístněných v datovém centru.

Po technické stránce patří Datové centrum K2 na českém trhu na první příčky. Na ploše o celkové výměře 250 m2 s nosností až 1,5 tuny disponuje kapacitou až 100 racků, přičemž každý z racků bude dosahovat standardního výkonu 5,3 kW s možností rozšíření až na 10 kW. O bezpečnost dat a hardwarového zařízení se postará inteligentní dohledový systém s několika vrstvami zabezpečení. Přístup k zařízením datového centra budou mít pouze autorizovaní pracovníci. Do prostor datového centra existuje jen jeden vstup pro maximální možnost kontroly pohybu osob. Každá oprávněná osoba bude mít navíc speciálně přiřazený pin, díky němuž se dostane jen do přidělené oblasti DC.

„Více než 10leté zkušenosti s outsourcingem a hostingem služeb nás přesvědčily o důležitosti maximální bezpečnosti dat a hardwaru datového centra. Proto jsme již při plánování a budování kladli důraz především na vysokou úroveň a kvalitu zabezpečovacích technologií,“ doplňuje Kučera.

Nové datové centrum společnosti K2 atmitec je připraveno poskytovat širokou paletu služeb, jako je například projekt Open Business Intelligence nebo komplexní správa vozového parku. Obě zmíněné služby poběží na platformě SaaS. Samozřejmostí je také provoz komplexního Informačního systému K2 v rámci virtuálního prostoru datového centra v režimu PaaS.

O společnosti GTS Novera:
Společnost GTS Novera je celonárodní telekomunikační operátor, který poskytuje v garantované kvalitě komplexní portfolio hlasových, datových a internetových služeb. Vznikla v roce 2005 spojením dvou vedoucích alternativních telekomunikačních operátorů GTS CZECH a Aliatel. V roce 2006 dokončila akvizici dalších telekomunikačních operátorů působících na českém trhu – společností Contactel, Telenor Networks a Nextra. GTS Novera je součástí silného mezinárodního telekomunikačního uskupení GTS Central European Holding B.V., které je předním poskytovatelem telekomunikačních služeb ve středoevropském regionu. Společnost GTS Novera má v současnosti přibližně 500 zaměstnanců.

O společnosti K2 atmitec
Společnost K2 atmitec s.r.o., výrobce Informačního systému K2, vznikla v roce 1991 a po dlouholetém působení na poli informačních technologií patří mezi přední výrobce informačních systémů. Společnost zaměstnává špičkové programátory, vysoce kvalitní projektové manažery a konzultanty, kteří profesionálně řídí implementaci IS K2 do prostředí zákazníka. V současnosti pracuje s IS K2 cca 10 000 uživatelů v rozmanitých společnostech v různých zemích světa.

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Vitalia.cz: Ahold nabízel falšovaný slunečnicový olej

Ahold nabízel falšovaný slunečnicový olej

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Root.cz: WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P