Hlavní navigace

StringData je nejrůstovější českou firmou v oblasti poskytovatelů softwaru

27. 11. 2009

[Tisková zpráva] Praha 26. 11. 2009 – Společnost StringData, přední dodavatel informačních technologií a systémů v České republice, oznamuje, že se umístila mezi 500 nejrůstovějšími technologickými firmami v soutěži Deloitte Technology Fast 500 EMEA 2009. V této soutěži je hodnocení založeno na růstu firmy v období posledních pěti let. Společnost StringData zaznamenala v tomto období růst obratu o 653 % a obsadila tak v konkurenci firem ze zemí Evropy a Blízkého východu 260. místo. V oblasti softwaru, kde působí více než třetina ze všech společností v žebříčku, se StringData umístila z českých společností nejvýše.

„Získání dostatečného počtu zákazníků, kteří zajistí tak rychlý růst během pěti let, svědčí o kvalitě produktů společnosti StringData a jejím postavení na špici,“ uvedl David Halstead, partner Deloitte zodpovědný za program Technology Fast 500 EMEA. Společnost StringData rovněž uspěla v letošním ročníku soutěže Deloitte Technology Fast 50, která zahrnuje nejrůstovější společnosti v regionu střední a východní Evropy.

„Naše společnost sází na rozvoj vlastních produktů – mezi naše vlajkové lodi patří produkt pro sledování a vyhodnocování dostupnosti a výkonnosti IT. V letošním roce jsme vstoupili na trh s vlastním e-learningovým a knowledge management řešením, které využívá potenciál technologií web 2.0. Vzhledem k probíhající krizi také roste mezi bankami a dalšími finančními institucemi poptávka po námi nabízených řešeních zaměřených na správu a administraci pohledávek za dlužníky. Kromě portfolia produktů je předpokladem našeho úspěchu důraz na kvalitu poskytovaných služeb, řádné nastavení procesů ve firmě a důsledné sledování vývoje trhu,“ komentuje umístění Robert Šamánek, ředitel společnosti StringData.

Výběr firem a metodika žebříčku Fast 500 EMEA
Mezi společnosti v žebříčku Technology Fast 500 jsou zahrnuty firmy z programu EMEA Technology Fast 50 společnosti Deloitte, dále firmy, které se přihlásí do soutěže přímo, a firmy z průzkumu veřejně přístupných databází. Podmínkou zařazení do žebříčku Fast 500 jsou provozní příjmy alespoň 50 000 euro za rok 2004 a minimálně 800 000 euro za rok 2008. Firmy zahrnuté v žebříčku musí být soukromě vlastněné nebo veřejně obchodovatelné společnosti se sídlem ve státech EMEA. Musí se jednat o technologické společnosti, přičemž tato definice znamená, že firmy musejí nabízet svoji vlastní technologii, která hraje významnou roli v jejích provozních příjmech, nebo musejí věnovat významnou část svých příjmů na technologický výzkum a vývoj. Použití cizí technologie jedinečným způsobem pro účast firmy v žebříčku nepostačuje. Podrobnosti jsou uvedeny na stránkách www.fast500eme­a.com .

StringData
Společnost StringData s.r.o. působí na trhu od roku 1993 a za dobu své existence se stala jedním z předních dodavatelů informačních technologií a systémů v České republice. Zaměřuje se především na oblast definice, sledování a vyhodnocování dostupnosti a výkonnosti IT služeb, systémů a procesů, testování znalostí a návrh a vývoj bankovních informačních systémů a aplikací. Mezi její nejvýznamnější klienty patří Česká spořitelna, GE Money Bank, Telefónica O2, Raiffeisenbank, Wüstenrot a další. Vysokou úroveň poskytovaných služeb zaručuje mimo jiné i firemní členství v ORACLE Partner NetworK, itSMF a Microsoft Partner Program. StringData je také držitelem certifikace ISO 9001:2000 a svá řešení dodává klientům v souladu s postupy ITIL a 6Sigma. Pozici na trhu a dynamický rozvoj společnosti potvrzuje i výborné umístění v žebříčcích Deloitte Technology Fast 50 CE a Deloitte Technology Fast 500 EMEA. Více informací naleznete www.stringdata­.cz,http://www­.beewiser.com/ www.beewiser.com a www.sydesk.cz .

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

120na80.cz: Jak nosit dítě v zimě?

Jak nosit dítě v zimě?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém