Hlavní navigace

Studenti VŠMIE nahlédnou do chodu softwarové firmy

31. 10. 2009

[Tisková zpráva] Praha – 30. října 2009, Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky (VSMIE) zahájila v tomto akademickém roce spolupráci se softwarovou společností AspectWorks, s.r.o. Spolupracovat budou především v oblasti vývoje jazyka JAVA, metodiky vývoje softwaru, kvality a testování.

Společnost AspectWorks, s.r.o. se rozhodla pro spolupráci s VŠMIE s cílem propojit akademickou půdu s reálným světem IT. Velkým problémem absolventů vysokých škol je nepřipravenost pro praktické vykonávání povolání. „Velmi pečlivě si proto vybíráme nové specialisty do týmu. Hledáme inteligentní a perspektivní jedince. Jedna z možností, jak získat takovéto lidi, je podílet se na jejich vzdělávání a profesní výchově,“ říká Ing. Dominika Speváková, HR and Resource Manager společnosti AspectWorks. „Věříme, že právě VŠMIE je ta správná volba, kde budeme moci prokázat, jak dobře funguje spojení studentů a praxe. Rádi bychom se stali přínosem pro studenty tím, že jim pomůžeme nabýt nové znalosti a zkušenosti. Na druhé straně doufáme, že si na této škole můžeme vychovat potenciální zaměstnance.“

„Tým AspectWorks je složen ze seniorních specialistů – IT architektů, vývojářů, business analytiků, projektových manažerů a testerů. Ti připravují pro studenty jak přednášky a workshopy, tak témata pro bakalářské práce. Pracovníci AspectWorks budou také odbornými poradci a garanty těchto prací,“ uvádí Radek Řechka, ředitel a kvestor VŠMIE. „Spolupráce probíhá v rámci oboru Aplikovaná informatika,“ dodává Řechka.

Spolupráce školy se softwarovou společností je výhodnou pro obě strany. Obsah přednášek je nyní založen nejen na teoretických poznatcích, ale obohacuje se i o praktické hledisko specialistů. Studenti mají jedinečnou možnost získat praktické zkušenosti odborníků z IT prostředí a utvářet si obraz o fungování softwarové firmy, což jim pomůže při výkonu budoucího povolání.

Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky, a.s. (VŠMIE) byla založena v roce 2001 jako soukromá vysoká škola s tříletým studijním programem (Bc.) v oborech Aplikovaná informatika, Manažerská ekonomika, Právo v podnikání a Právo ve veřejné správě. Všechny její studijní obory jsou zaměřeny na poskytování optimální kombinace informatických, ekonomických a právních znalostí a dovedností. Škola realizuje výuku v Praze, otevřela také svou první pobočku v Sokolově. V současnosti studuje na VŠMIE v prezenční i kombinované formě více než 1.000 studentů.

VŠMIE dbá nejen na kvalitu svých výukových programů, ale také na sepětí s odbornou praxí. Mezi její nejvýznamnější partnery patří už několik let společnosti IBM, Hewlett-Packard, Komerční banka a další. Dalším významným úspěchem je získání akreditace Cisco Academy od společnosti Cisco Systems. VŠMIE je mimo jiné aktivním členem vzdělávacího systému Netacad. Na půdě školy pravidelně probíhají kurzy CCNA (Cisco Certified Network Asociate), přičemž účast na těchto vzdělávacích programech je pro všechny studenty školy zdarma. V roce 2009 se VSMIE zapojila také do celosvětově uznávaného projektu Oracle Academy. Více informací na www.vsmie.cz.

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí