Hlavní navigace

Sun Microsystems a Accenture spolupracují na vývoji řešení řízení identit

26. 9. 2006

[Tisková zpráva] NEW YORK, NEW YORK – 13. září 2006, PRAHA – 26. září 2006 – Společnosti Accenture (NYSE: ACN) a Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW) uzavřely dohodu o společném postupu při vývoji architektury orientované na služby řízené identitou a kompozitních aplikací s cílem splnit rostoucí požadavky klientů. Toto posílení vzájemných vztahů obsahuje řadu činností, v první etapě zejména vytvoření Centra inovací Accenture pro řešení Sunu.

V oblasti správy identit se Sun a Accenture dohodli využít možnosti technologií i řešení přizpůsobených požadavkům trhu. Pro SOA, integraci aplikací i trh kompozitních aplikací využijí Sun a Accenture technologických řešení, která dále usnadňují použití bezpečných kompozitních aplikací vystavěných na platformě Sun a jejich vytváření a rychlejší uvedení na trh. Společnosti dále vytvořily pracovní tým, který bude zkoumat a vyhodnocovat případné budoucí možnosti technologií a trhu.

„Společnosti na celém světě hledají otevřené zdroje a otevřené standardy, které jsou stavebními kameny standardu Web 2.0 i dalšího vývoje architektury orientované na služby – SOA,“ řekl Jonathan Schwartz, výkonný ředitel a prezident společnosti Sun Microsystems. „Spojení špičkových produktů a vývojových schopností Sunu s procesními zkušenostmi a špičkovými implementačními zdroji společnosti Accenture je ideálním partnerstvím.“

Ve středisku Accenture Innovation Center for Sun Solutions (Centrum inovací Accenture pro řešení Sunu) budou zpočátku pracovat inženýři Sunu i Accenture na vývoji řešení řízených identitou založených na architektuře SOA, která budou využívat softwarový balík Sunu i vysoce výkonný operační systém Solaris. Funkce vytvořené ve Středisku budou doplněny o další řešení založená na platformě Sun, která jsou vyvinuta v rámci Global Delivery Network společnosti Accenture, a o stávající klientské moduly využívající systémy Sun.

„Po spojení jednotlivých produktů využívajících systémy Sun v rámci naší celosvětové sítě a po jejich doplnění o další moduly bychom měli být schopni výrazně urychlit dodávky řešení odpovídající novým potřebám našich zákazníků,“ řekl Don Rippert, ředitel technologií ve společnosti Accenture.

Společné vývojové týmy budou pracovat na vytváření zákaznických řešení podle specifických požadavků zákazníků, na vývoji standardizovaných, sériových, zabezpečených řešení řízených identitou a na řešeních založených na architektuře SOA pro pokrytí všeobecných požadavků zákazníků.

Accenture a Sun Microsystems navrhli řešení, které se dotýká klíčových obchodních problémů jako je umožnění zabezpečeného přístupu do IT systému různorodé komunitě uživatelů (např. zaměstnancům, dodavatelům, partnerům a zákazníkům), zachování neporušenosti a zabezpečení dat, urychlení zpracování požadavků na přístup, které zvýší produktivitu práce zaměstnanců nebo splnění regulačních požadavků na vyšší úroveň zabezpečení informací, na ověření původu informací nebo na soulad informací s ustanoveními.

Dlouhodobé partnerství Sunu a Accenture podporuje služby klientům, které poskytují obě společnosti prostřednictvím týmu společnosti Accenture a hardwarové a softwarové platformy Sunu. Příkladem může být spolupráce na implementaci řešení na podnikové úrovni, které spravuje identitu uživatelů celosvětově působící výrobní společnosti a je schopno obsloužit až 55 000 současně pracujících uživatelů ve více než 70 zemích. Pro významného evropského provozovatele osobní a nákladní železniční dopravy nahrazuje společnost Accenture stávající zastaralý mainframový systém moderní pružnou platformou Sun Solaris využívající softwarový balík Sun Java Composite Application Platform Suite.

Vitalia.cz: Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?