Hlavní navigace

Sun Microsystems a Boeing spolupracují na řešení extrémních nároků na zpracování dat

20. 4. 2007

[Tisková zpráva] MCLEAN, Virginia. – 3. dubna 2007, PRAHA – 20. dubna 2007 – Sun Microsystems Federal, Inc., dceřiná společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW) a podniková jednotka Space and Intelligence Systems společnosti Boeing [NYSE: BA] oznámily plány na špičkovou otevřenou architekturu, která umožní organizacím nesmírně rychle shromažďovat, zpracovávat a ukládat obrovské objemy dat.

Společné řešení, které bude schopno dlouhodobě zpracovávat data rychlostí vyšší než 10 gigabitů za sekundu, má podpořit analýzu a sdílení dat v rámci rozhodovacích procesů v nejrůznějších sektorech včetně státní správy, přírodních věd, energetiky, školství, leteckého průmyslu, médií a zábavy. Pro představu, zpracování dat rychlostí 10 gigabitů za sekundu je ekvivalentem zpracování 250 kopií celého Shakespearova díla nebo 125 rentgenových snímků hrudníku za sekundu. Tato architektura řeší výpočetní nároky různých datově náročných úkolů, například operativního zpravodajství a sledování, analýzy a předpovídání epidemiologických trendů, analýzy poruch letadel a lodí, prediktivního řízení silničního provozu, předpovídání počasí a chování oceánů nebo virtuálního navrhování.

Mezi cílové aplikace 10gigabitové technologie společností Sun Microsystems a Boeing patří experimentální analýza a simulace ve vědeckých oborech, jako je fyzika vysokých energií, modelování klimatu, seizmologie, astronomie, lidská genomika a vývoj nanometrických elektronických přístrojů. V podobných oborech je potřeba v komunitě stovek nebo tisíců badatelů po celém světě sdílet rozsáhlé datové sady.

Tito výzkumníci potřebují být schopni přenášet rozsáhlé dílčí celky hlavních datových sad na místní servery nebo jiné vzdálené počítače pro zpracování. Úspěch a pokračující rozšiřování takto vyspělého sdílení dat silně závisí na vysoce výkonném získávání, přenosech a ukládání dat pro účely sběru informací, zpracování, vizualizace a simulace v reálném čase.

„Tato spolupráce nám umožní poskytovat našim odběratelům geoprostorové a zpravodajské snímky rychleji, ekonomičtěji a ve vyšším rozlišení než kdy v minulosti,“ řekl Brian Knutsen, ředitel Boeing Mission Systems, centra společnosti Boeing pro sběr dat, zpracování snímků a archivaci. „Boeing se i po 50 letech ve službách Národního úřadu pro geoprostorové zpravodajství (NGA) stále drží závazku vůči této důležité komunitě zákazníků. S potěšením u našich produktů a služeb využíváme odbornost Sunu na poli otevřených architektur.“ „Stále více organizací potřebuje výpočetní architekturu, která umožňuje v reálném čase přistupovat k datům rychlostí 10 gigabitů za sekundu,“ řekl Evan Harrigan, hlavní inženýr společnosti Sun Microsystems. „Sun a Boeing navrhli architekturu, jež zajišťuje přístup v reálném čase i dostatečnou redundanci, takže v ní neexistuje jediný bod selhání.“

Využití otevřených standardů u nové architektury umožňuje rychlé připojení k externím zdrojům dat, což usnadňuje opakované využití stávajících technologií v různých organizacích a odvětvích.

Tuto vysoce výkonnou a spolehlivou architekturu úspěšně otestoval, integroval a vyladil tým odborníků společností Boeing a Sun Microsystems. Jedná se tak o jedno z prvních komerčních řešení na trhu, které splňuje nároky na sběr dat v reálném čase.

Architekturu tvoří následující komponenty: Server Sun Fire E25K, diskové úložiště Sun StorageTek Flexline FLX380, přepínač Cisco 9509 Fiber Optic Director, operační systém Solaris, software Sun StorageTek QFS pro vysokorychlostní přístup k datům, Tivoli SANergy pro simultánní čtení a zápis dat, Boeing Mission Systems Integration Services, Sun Professional Services.

DigiZone.cz: Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se