Hlavní navigace

Sun Microsystems kupuje společnost Neogent

16. 10. 2006

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie, AUSTIN, Texas – 27. září 2006, PRAHA – 16. října 2006 – Společnosti Sun Microsystems, Inc., (NASDAQ: SUNW) a Neogent, Inc. oznámily, že uzavřely dohodu, podle níž Sun koupí společnost Neogent se sídlem v texaském Austinu, specializující se na automatizaci služeb pro správu identity.

Spojení špičkových řešení pro správu identit společnosti Sun Microsystems se sadou nástrojů společnosti Neogent pro automatizaci instalace pomůže zákazníkům Sunu výrazně zvýšit rychlost a snížit náklady implementace správy identit. Zároveň lze dosáhnout vyšší úrovně plnění regulačních a bezpečnostních požadavků týkajících se ochrany osobních údajů, jako jsou tzv. Zákon Sarbanes-Oxley, Zákon o přenosu a zpracování informací ve zdravotním pojištění (Health Insurance Portability and Accountability Act – HIPAA), směrnice prezidenta USA č. 12 – o zabezpečení vlasti (Homeland Security Presidential Directive-12) nebo Zákon Gramm-Leach-Bliley.

Sun Microsystems je uznávaný přední světový dodavatel řešení pro správu identity. Produkty pro správu identity společnosti Sun Microsystems spravují po celém světě miliardy uživatelských identit. Agentura Gartner nedávno zařadila Sun do „kvadrantu lídrů“ ve zprávě „1H06 User Provisioning Magic Quadrant“. Do této skupiny zařazuje agentura Gartner společnosti jak na základě novátorských myšlenek, tak podle schopnosti je realizovat.

Akvizice společnosti Neogent umožní Sunu posílit vedoucí postavení v rámci platformy správy identit a zvýšit schopnost nabízet zákazníkům pevné ceny kompletní nabídky pro správu identit, které jsou opakovatelné a předpokládatelné a které výrazně zkracují čas nutný pro jejich instalaci. Partneři společnosti Sun Microsystems budou mít navíc možnost využívat instalační technologie a odborné zkušenosti společnosti Neogent.

„Akvizice společnosti Neogent rozšiřuje zdroje Sunu a jeho možnosti pro vytváření architektury a řízení projektů v rychle se rozvíjejícím oboru správy identity. Zákazníci a partneři pocítí výrazné zvýšení rychlosti a přesnosti instalace služeb souvisejících s identitou, a to jak na operačním systému Solaris, tak i na ostatních oblíbených operačních systémech, což přinese zrychlení návratnosti investic do softwaru,“ říká Peter Weber, senior viceprezident Services Group ve společnosti Sun Microsystems. „Moderní instalační metody společnosti Neogent umožňují dokončit projekty související se správou identity za pouhých 45 dnů oproti doposud běžné době delší než jeden rok, což je velmi výrazná konkurenční výhoda Sunu.“

Společnost Neogent, patřící ke špičkovým odborníkům pro dodávku a instalaci služeb souvisejících se správou identity a přístupu, bude využívat špičkového softwaru Sunu pro správu identity, který umožní firmám zrychlení provozu, snížení administrativních nákladů a vyřešení otázek zabezpečení a souladu s požadavky zákonů a směrnic (např. Sarbanes-Oxley, HIPAA aj.).

Na základě dlouholetých zkušeností se systémem Java Systems Identity Management Suite vyvinula společnost Neogent vlastní Velocity Identity Package (VIP), který zkrátí dobu nutnou pro instalaci a zákazníkům poskytuje rozšiřovatelné, cenově výhodné řešení. Implementace systémů pro správu identity často trvají déle než rok, ale s pomocí systému VIP společnosti Neogent je možné je dokončit během pouhých 45 dnů. Tato skutečnost jen zdůrazňuje vedoucí postavení Sunu v oboru správy identity. Nedávno aktualizovaný systém VIP by měl být prvním produktem, který v sobě sloučí správu uživatelů s kontrolou jejich identity, což interně i externě překlene dosavadní mezeru mezi zabezpečením IT systémů a jejich auditem a umožní splnit požadavky různých místních, státních nebo federálních směrnic.

„Jsme pyšní na naše dlouholeté partnerství se společností Sun Microsystems a velmi nás těší, že si Sun pro rozšíření funkcí svého špičkového softwaru pro správu identity zvolil společnost Neogent,“ řekl Bruce Douglas, výkonný ředitel společnosti Neogent. „Sada nástrojů Velocity Identity Package (VIP) společnosti Neogent je založena na ověřených metodách automatizace procesů a představuje dokonalou a kompletní implementační službu doplňující portfolio produktů Sunu.“

Toto ohlášení přichází krátce po změnách v platformě Sun Identity Management, zahrnující uvolnění produktu Sun Java System Identity Manager 7.0, a po smlouvě se společností Accenture o společném vývoji architektury řízené identitou, která je orientovaná na služby (Identity-enabled Service-Oriented Architecture), a kompozitních aplikací a o založení Accenture Innovation Center for Sun Solutions (Středisko inovací Accenture pro řešení Sunu). Více informací naleznete v tiskové zprávě vydané 13. září 2006 (http://cz.sun­.com/tiskove_zpra­vy/2006/09/ac­centure.html).

Transakce akvizice musí podstoupit obvyklé závěrečné procedury a podle stávajících předpokladů by měla být zcela dokončena ve druhém čtvrtletí fiskálního roku 2007 společnosti Sun Microsystems. Podmínky obchodu nebyly zveřejněny, protože transakce nemá vliv na výnos z akcií společnosti Sun Microsystems.

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

DigiZone.cz: ČT láká na jarní programové tipy

ČT láká na jarní programové tipy

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč