Hlavní navigace

Sun Microsystems získal ocenění za svoje ekologické aktivity

9. 10. 2007

[Tisková zpráva] NEW YORK – 24. září 2007, PRAHA – 8. října 2007 – Společnost Sun Microsystems (NASDAQ: JAVA) byla oceněna jako „Nejlepší ve své třídě“ za svůj otevřený přístup k řešení změn klimatu. Toto hodnocení obsahovala zpráva vydaná organizací Carbon Disclosure Project (CDP), což je koalice více než 315 globálních investorů s majetkem přesahujícím 41 bilionů dolarů. Zpráva CDP vychází z odpovědí společností, nacházejících se v žebříčku Financial Times 500 (FT500), na téma změn klimatu. Sun se ve zprávě umístil na prestižním seznamu Climate Disclosure Leadership Index (CDLI), na kterém jsou globální korporace, jež se progresivně staví k výzvám spojeným se změnou klimatu.

Seznam CDLI sestavila agentura Innovest, která zprávu vytvořila. Zahrnuje 68 společností žebříčku FT500, které se otevřeně a aktivně staví k rizikům a příležitostem spojeným se změnou klimatu a také zveřejňují informace o kvalitě a efektivitě svých programů na snižování celkových emisí skleníkových plynů. „Sun se odlišuje od svých konkurentů tím, že zveřejňuje informace, které investoři potřebují k posouzení jeho připravenosti na výzvy a příležitosti spojené se změnou klimatu,“ řekl generální ředitel CDP Paul Dickinson.

Iniciativa Eco Responsibility společnosti Sun Microsystems vychází ze tří principů: inovace, jednání a sdílení. Sun inovuje tím, že vyrábí produkty a poskytuje služby, které jsou přínosné pro životní prostředí i pro byznys. Sun jedná otevřeně a s ohledem na životní prostředí. Sun sdílí své informace a technologie s ostatními, abychom se všichni mohli posunout vpřed a společně dosáhnout dlouhodobě udržitelného rozvoje.

  • Mezi ekologické inovace Sunu patří server Sun Fire SPARC Enterprise T1000/T2000, který je třikrát až pětkrát energeticky účinnější než nejbližší konkurenční produkt a jako první server v historii získal nárok na výraznou slevu od energetické společnosti.
  • Oceňovaný programu Sunu Open Work umožňuje zaměstnancům pracovat z domova nebo ve flexibilní kanceláři a tím šetří životnímu prostředí 30 000 tun oxidu uhličitého ročně.
  • Letos šel Sun příkladem celému technologickému průmyslu, když v USA, Velké Británii a Indii otevřel datová centra další generace, která ukrojila z jeho každoročního účtu za energie více než milión dolarů a snížila jeho uhlíkový dopad na životní prostředí o jedno procento.
  • Sun každý měsíc zveřejňuje na internetu údaje o spotřebě energie a souvisejících emisích CO2 pro své hlavní kampusy v USA (http://www.sun­.com/eco) a také postupy, které se mu osvědčily při budování ekologicky zodpovědných datacenter. Zainteresované strany tak mohou sledovat pokrok společnosti a z těchto informací mohou mít užitek i jiné organizace.

„Sun a CDP zastávají společné hodnoty, které kladou důraz na transparentnost a využití dlouhodobé udržitelnosti ve prospěch byznysu,“ řekl Dave Douglas, viceprezident společnosti Sun Microsystems pro ekologickou zodpovědnost. „Umístění v žebříčku Climate Disclosure Leadership Index je pro Sun a jeho zaměstnance po celém světě velice potěšující.“

Všechny společnosti žebříčku FT500 byly porovnávány se svými konkurenty. V seznamu CDLI se pak umístily společnosti, které uplatňují nejkomplexnější postupy zveřejňování informací v souvislosti se změnou klimatu. Agentura Innovest hodnotila společnosti na stobodové stupnici a všechny firmy, které dosáhly výsledku vyššího než 85, byly zařazeny na seznam CDLI. Další informace o žebříku CDLI jsou k dispozici na webu: http://www.cdpro­ject.net.

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: Největší outlet s interiérem Starého Města

Největší outlet s interiérem Starého Města

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada