Hlavní navigace

Sun Microsystems posiluje svoje zaměření na vývoj čipů

27. 4. 2007

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie – 27. března 2007, PRAHA – 27. dubna 2007 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW) oznámila vytvoření skupiny Microelectronics, kterou povede výkonný viceprezident Dr. David Yen. Skupina mikroelektroniky bude dohlížet na vývoj v oblasti sítí, kryptografie a vysoce výkonných počítačových systémů a bude fungovat jako dodavatel dosavadní podnikové jednotky Sunu Systems. Kromě toho bude sloužit zákazníkům po celém světě. Yena na jeho dřívější pozici šéfa skupiny Storage nahradí senior viceprezident Sunu Jon Benson. Přímým nadřízeným Yena i Bensona bude Jonathan Schwartz, prezident a generální ředitel společnosti Sun Microsystems.

„Prosazování open source operačního systému Solaris na hardwaru Dell, HP a IBM dokazuje, že hodnota a atraktivita inovací Sunu přesahuje naše vlastní serverové a úložné produkty,“ řekl Schwartz. „Četné úspěchy, například rostoucí prodej serverů s vícevláknovými procesory UltraSPARC T1, dokončení předvýrobního návrhu procesoru Rock pro vysoce produktivní počítačové systémy a inovace projektu Neptune, otevírají pro naši technologii zcela nové trhy. Teď je načase podnítit stejný úspěch i u našich mikroelektronických produktů. Podobně jako u softwaru chceme odpoutáním našich čipů od výhradního spojení se systémy Sunu globálně pozvednout náš profil a rozšířit okruh příležitostí.“ Sun je již déle než 20 let lídrem ve vývoji špičkových křemíkových čipů, což se osvědčilo na konkurenčním náskoku mnoha generací produktů Sun. Od skupiny mikroelektroniky se očekávají nejrůznější inovace, například návrhy vysokorychlostních síťových čipů nebo další generace open source procesorů s multithreadingem.

Yen se ujímá vedení skupiny mikroelektroniky s 27letými zkušenostmi v oblasti technologického know-how, technické vize a podnikového řízení. V minulosti byl v Sunu například viceprezidentem a ředitelem divize podnikových serverů, výkonným viceprezidentem procesorových a síťových produktů a výkonným viceprezidentem škálovatelných systémů. V posledních pěti letech Yen úspěšně oživil firemní řadu serverů s procesory SPARC, přinesl do světa procesorů svou vizi vysoce propustných počítačových systémů (throughput computing) a podílel se na uvedení prvního ekologicky šetrného vícejádrového a vícevláknového open source mikroprocesoru UltraSPARC T1. Yen má titul Ph.D. v oblasti elektrotechniky a počítačového inženýrství a je držitelem tří amerických patentů.

Benson přebírá vedení skupiny úložných systémů, kde bude řídit vývoj páskových, SAN a archivačních řešení Sunu. V rámci předání vedení přejde portfolio řešení NAS a úložných zařízení – průnik technologií, které spadají pod systémy i úložiště – pod Johna Fowlera, který řídí podnikovou jednotku systémů. Využití odbornosti a procesů, které se uplatňují při vývoji serverů vedle systému Solaris, umožní Sunu vyvíjet ještě inovativnější, atraktivnější a konkurenceschop­nější produkty pro trh úložných řešení.

Benson, ostřílený odborník s 20letými zkušenostmi v odvětví úložných řešení, v poslední době zastával funkci viceprezidenta vývoje virtuálních úložišť a páskových řešení Sunu. Předtím byl viceprezidentem a ředitelem podnikové jednotky páskových produktů StorageTek. Na této pozici řídil architekturu a vývoj oceňovaných automatizačních systémů Sunu, například páskových knihoven Sun StorageTek SL8500 a SL500, za něž získal několik patentů. Benson je inženýrem elektrotechniky.

„Trh úložných řešení neustále roste z hlediska rozmanitosti i hodnoty a Sun stále pracuje na inovacích v konvergenci počítačových, úložných a síťových řešení,“ dodává Schwartz. „Jedině Sun je schopen pokrýt mainframové prostředí, a to našimi legendárními knihovnami SL8500 a páskovými jednotkami T10000 s podporou šifrování, i rozvíjející se trh open source zařízení NAS, a to serverem Sun Fire x4500 se systémem Solaris/ZFS. Plně zamýšlíme rozvíjet tato aktiva a posilovat naši pozici na globálním trhu s úložnými produkty.“

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?