Hlavní navigace

Sun Microsystems představil novinky technologie Java

29. 5. 2006

[Tisková zpráva] Na konferenci JavaOne představil Sun nové plány, produkty a open source vývojové nástroje s cílem urychlit další vývoj inovací v komunitě vývojářů, čítající již více než pět milionů členů

SAN FRANCISCO, Kalifornie, vývojářská konference JavaOne – 16. května 2006, PRAHA – 29. května 2006 – Ve své zahajovací řeči na výroční konferenci vývojářů JavaOne popsal Jonathan Schwarz, výkonný ředitel a prezident společnosti Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW), nová Java řešení a plány v oblasti open source, které by měly přinést další generaci inovací. Schwartz vyzdvihl Java Enterprise Edition 5.0, nejdůležitější aktualizaci platformy Java Enterprise, vývoj směřující k interoperabilitě technologie Java mezi různými platformami a nejnovější open source technologie Java zaměřené na rozšíření dosahu celosvětově všudypřítomné softwarové technologie. Již 11. ročník konference JavaOne navštívilo více než 14 tisíc návštěvníků ze 65 zemí, kteří sdílejí výkonnost Javy.

„Sun Microsystems bere svoji roli správce Java komunity velmi vážně. Je to společenství, které se neustále vyvíjí, v současnosti spojuje více než tisíc společností a jednotlivců počínaje zastánci open source, až po výrobce automobilů,“ řekl Schwartz. „Legendární kompatibilita a pokrokovost platformy Java stojí opět v čele vývoje a dokazuje, že Java Community Process je majákem otevřených standardů a volby spotřebitelů.“

Na Schwartze navázali svými příspěvky vedoucí osobnosti této technologie včetně bývalých pracovníků společnosti Sun Microsystems – například Eda Zandera, nynějšího předsedy a výkonného ředitele společnosti Motorola, kteří hovořili o významu technologie Java na multimiliardovém mobilním a bezdrátovém trhu; Mark Shuttleworth, zakladatel projektu Canonical a Ubuntu Linux hovořil o nových pokrokových modelech, jakými se vývojové nástroje Javy dostávají do komunit free a open source vývojářů; Mark Fleury, výkonný ředitel společnosti Jboss, hovořil o pokrocích komunity NetBeans.

Ke Schwartzovi se připojili rovněž zástupci významných společností jako BEA, Oracle, IBM, Sybase, Red Hat, Jboss, Data Direct, Tmax a riodragon.com, aby demonstrovali jednomyslnou podporu Java EE5, schválenou platformu nejvyšší úrovně pro vytváření a šíření webových služeb, díky níž je vývoj snazší, rychlejší a hospodárnější.

Sun pokračuje v rozšiřování možností distribuce a umožňuje design aplikací neomezený platformou. Oznámil dostupnost a uvolnění zdrojového kódu technologie WSIT (Web Services Interoperability Technology), která umožňuje spolupráci mezi technologií Java a Microsoft .Net Framework. Sun dále uvedl nový program pro OEM (Original Equipment Manufacturers) výrobce počítačů, zaměřený na distribuci platformy Java Standard Edition, který přináší zjednodušené licencování, online podporu a možnosti spolupráce s podniky, které se zajímají o distribuci aktuálních kompatibilních technologií Java ve svých systémech vybavených Microsoft Windows. Sun rovněž zavedl rozšíření licence Java SE, které usnadňuje distribuci s operačními systémy GNU/Linux a OpenSolaris. Sun tímto značně rozšířil možnosti přijetí Javy v nových vývojových prostředích.

Jako součást svého odhodlání zajistit otevřenost a průhlednost oznámil Sun svoje plány ohledně otevření zdrojových kódů několika produktů technologie Java k vytvoření zcela otevřeného řešení SOA pro middleware a další nástroje včetně:

  • Úspěšných vývojových nástrojů Sun Java Studio Creator a NetBeans Enterprise Pack.
  • Sun Java System Portal Server jakožto vedoucího produktu na trhu.
  • Jádra Business Process Execution Language (BPEL) Engine aplikační sady Sun Java Composite Application Platform Suite (Java CAPS) – první open source verze z akvizice SeeBeyond.
  • Zpracování zpráv na základě JMS (Java Message System) podnikové úrovně.
  • Technologie Web Services Interoperability Technology (WSIT), sady implementací WS-* zaměřených na oblasti zabezpečení, zpracování zpráv, kvality služeb a podpory metadat, jež mají pomocí zvýšit interoperabilitu webových služeb mezi technologiemi Java a prostředím .Net.

Další informace a tiskové zprávy v původním znění z konference JavaOne naleznete na internetových stránkách: http://www.sun­.com/aboutsun/me­dia/presskits/ja­vaone2006/.

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

DigiZone.cz: Flix TV má set-top box s HEVC

Flix TV má set-top box s HEVC

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)