Hlavní navigace

Sun Microsystems rozvíjí strategii open source

31. 5. 2006

[Tisková zpráva] Otevřená architektura SOA (Service Oriented Architecture) se stává realitou díky dostupnosti zdrojových kódů vývojových nástrojů pro Javu, Java Middleware a technologií platformy Java

SAN FRANCISCO, Kalifornie, vývojářská konference JavaOne – 16. května 2006, PRAHA – 30. května 2006 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW), tvůrce a hlavní propagátor technologie Java, oznámil své rozhodnutí přispět k rozvoji myšlenky open source tím, že poskytne zcela otevřenou platformu SOA a uvolní klíčové technologie Java. Sun předpokládá, že příspěvky k open source budou zahrnovat produkt Sun Java Studio Creator, Sun Java System Portal Server, který je na trhu vedoucím produktem, jádro Business Process Execution Language (BPEL) Engine ze sady Sun Java Composite Application Platform Suite (Java CAPS), NetBeans Enterprise Pack, dotazování založené na systému Java Message System (JMS) a technologii Web Services Interoperability Technology (WSIT).

„Toto oznámení představuje další fázi rozšíření portfolia open source Java technologií společnosti Sun Microsystems,“ řekl Rich Green, výkonný viceprezident pro software společnosti Sun Microsystems. „To, co začalo vloni s platformou Java pro podniky, se nyní stalo komplexním řešením vývoje SOA díky uvolnění technologií jako portálový server, jádro BPEL a našich vývojových nástrojů.“

Sun uvolňuje další sadu komponent systému Java Enterprise System jako součást své pokračující strategie open source s cílem otevřít celou nabídku middleware softwaru.

Sun postupně uvolní všechny komponenty a technologie serveru Sun Java System Portal Server 7 prostřednictvím projektu OpenJava Portal na stránkách http://portal­.dev.java.net/. Sun na počátku vytvoří úložiště open source portletů, za kterým bude následovat uvolnění standardizovaných implementací Portlet Container a Web Services for Remote Portlets (WSRP).

První zveřejněný open source produkt od akvizice SeeBeyond, Java Caps BPEL Engine, je k dispozici jako součást komunity OpenJava ESB na stránkách: http://java.sun­.com/integrati­on/community.jsp. Produkt BPELEngine od Sunu automatizuje sladění složitých obchodních procesů a pracovních toků zahrnujících webové služby, systémy, lidi i společnosti. Sun rovněž oznamuje plány na zveřejnění oceňovaných vývojových nástrojů Sun Java Studio Development Tools jako součásti komunity NetBeans.org.

Pokroková a vysoce oceňovaná sada nástrojů Java Studio Creator k rychlému vizuálnímu rozvoji webových aplikací založených na webu bude převedena na open source již v letošním roce. Informace o dostupnosti budou uvedeny na stránkách: http://www.net­beans.org/pro­ducts/creator.

Balík NetBeans Enterprise Pack s kódem převzatým z produktu Java Studio Enterprise je dostupný již dnes s veškerými zdroji na stránkách http://www.net­beans.org/pro­ducts/enterpri­se. Enterprise Pack zahrnuje komplexní balík nástrojů UML, nástrojů ke sladění webových služeb založených na BPEL, a pokrokové nástroje editování XML.

Na základě počátečního impulsu, který vyplynul z uvolnění Java Platform Enterprise Edition (Java EE) a Java System Application Server Enterprise Edition, rozšiřuje Sun svůj projekt GlassFish na komunitu OpenJava EE. Účelem je podpora vývoje a rozvoje technologií Java včetně dalších komponent platformy Java.

V rámci celého projektu OpenJava MQ, umístěného na stránkách http://mq.dev­.java.net, mohou vývojáři a uživatelé získat přístup k dotazování na základě systému zpráv Java Message System (JMS) určeného pro podniky.

Technologie Web Services Interoperability Technology (WSIT), sada implementací WS-* zaměřených na oblasti zabezpečení, zpracování zpráv, kvalitu služeb a podporu metadat, jež pomáhají zvýšit interoperabilitu webových služeb mezi technologiemi Java a prostředím .Net jsou dostupné na adrese http://wsit.dev­.java.net. Další informace a tiskové zprávy v původním znění z konference JavaOne naleznete na internetových stránkách: http://www.sun­.com/aboutsun/me­dia/presskits/ja­vaone2006/.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz