Hlavní navigace

Sun oznámil další generaci tenkých klientů Sun Ray

26. 4. 2006

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie – 12. dubna 2006, PRAHA – 25. dubna 2006 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW) oznámila další generaci hardwarových a softwarových produktů Sun Ray. Rozšířená nabídka klientů Sun Ray se spotřebou pouhé čtyři watty posouvá bezpečný a ekologický model tenkých klientů o úroveň výš, neboť nabízí ještě nižší náklady, vyšší výkon a navíc podporu pro desktopové prostředí Windows. Noví klienti Sun Ray 2 a Sun Ray 2FS s příslušným infrastrukturním softwarem poskytují bezpečnou alternativu zranitelných osobních počítačů.

Klienti Sun Ray poskytují zákazníkům řešení pracovních stanic s nižšími náklady na údržbu, upgrady a provoz, než vyžadují prostředí s PC klienty. Pomocí čipových karet s technologií Java Card se uživatelé přihlašují k serverové infrastruktuře, která chrání pracovní stanice, takže jsou klienti Sun Ray prakticky imunní vůči útokům virů.

„Infrastruktury IT musí fungovat spolehlivě a bezpečně napříč geografickými hranicemi a bez omezení na specifická zařízení,“ poznamenal Alan Brenner, viceprezident skupiny klientských systémů společnosti Sun Microsystems. „Vzhledem k neustálým zprávám o ztrátách dat a narušeních bezpečnosti v důsledku odcizení notebooků a také s ohledem na rostoucí frustraci z komplikovanosti správy aplikací v jednotlivých pracovních stanicích jsou výhody technologie Sun Ray naprosto evidentní.“ „Architekturu Sun Ray jsme zavedli v roce 2001 a od té doby podstatně klesly naše náklady na podporu pracovních stanic. Zároveň výrazně stoupla produktivita pracovníků,“ řekl Mike McLaughlin, ředitel IT ve společnosti Access Distribution. „Můžeme nadále podporovat technologii virtuálního displeje jako prostředek maximalizace efektivity v naší organizaci, který zvyšuje výkonnost uživatelů a zároveň snižuje časové nároky na podporu informačních technologií.“

Noví klienti Sun Ray
Nové klientské počítače Sun Ray 2 a Sun Ray 2FS jsou založeny na osvědčené architektuře Sun Ray, kterou používají státní úřady, finanční instituce a podniky po celém světě. Levný a malý klient Sun Ray 2 a vysoce zabezpečený klient Sun Ray 2FS s vysokým rozlišením grafiky a možností připojit dva monitory rozšiřují nabídku tenkých klientů o levnější a výkonnější produkty.

Noví klienti Sun Ray 2 přinášejí nejmodernější bezpečnostní funkce na armádní úrovni, všechny potřebné periferní porty a integrovanou čtečku čipových karet. Ekologicky šetrný klient Sun Ray 2 má velice nízkou spotřebu energie zhruba čtyři watty, zatímco obvyklé PC spotřebuje více než 80 wattů. Model Sun Ray 2FS je vybaven dvěma porty pro monitor, které umožňují používat dva monitory jak jeden velký displej. Tato funkce zvyšuje produktivitu vývojářů softwaru, pracovníků ve státních úřadech a dalších náročných uživatelů. Dále je model Sun Ray 2FS vybaven zabudovaným optickým portem pro vyšší zabezpečení.

„V armádní zpravodajské službě používáme prostředí Sun Ray již tři roky,“ poznamenal Dr. Ryan Durante, ředitel programu DTW na pracovišti Air Force Research Laboratory. „Podpora dvou monitorů v kombinaci s bezpečností optického připojení odlišuje nejnovější nabídku Sunu od všech podobných produktů na trhu. Očekáváme, že díky migraci na klienty SunRay 2FS ušetříme v příštích dvou letech 5,6 milionů dolarů.“

Klienti Sun Ray 2FS nabízejí rozlišení 1920×1200 na obou monitorech. Je to nejvyšší rozlišení dostupné u tenkého klienta jakéhokoli velkého výrobce a ideálně se hodí pro náročné uživatele ve státní správě nebo pro počítačové navrhování. Tencí klienti Sun Ray 2 a Sun Ray 2FS poskytují úsporu jak z hlediska správy, tak z hlediska spotřeby energie. Umožňují podnikům provozovat plnohodnotné prostředí Windows, Linux nebo Solaris bez komplikací spojených se správou PC.

Rozšířené portfolio desktopového softwaru Chystaná verze softwaru Sun Ray, jehož uvedení je plánováno na toto čtvrtletí, bude obsahovat klienta protokolu RDP (Remote Desktop Protocol) pro připojení k prostředí Microsoft Windows. Implementace klienta RDP společnosti Sun Microsystems je založena na specifikaci protokolu RDP, jejíž licenci získal Sun minulý rok od společnosti Microsoft. Nová implementace umožňuje klientům Sun Ray přistupovat k terminálovým službám Windows. Nový Sun Ray Software nabízí úplnou infrastrukturu pro bezpečné poskytování aplikací, založených na systémech Windows, Linux a Solaris, širokému okruhu uživatelů.

Součástí chystané verze Sun Ray Softwaru jsou také nové funkce pro správu pracovních stanic, které umožňují správcům IT poskytovat po síti bezpečně řízené open source desktopové prostředí pro klienty Sun Ray. Nový administrační nástroj umožňuje jednoduše myší ovládat oprávnění a nastavení prostředí Gnome založeného na systému Solaris 10, prohlížeči Mozilla a sadě aplikací StarOffice. Centralizované řízení oprávnění a zásad umožňuje podnikům sledovat a protokolovat činnosti za účelem auditu a dodržování zásad na základě identity každého uživatele. Nabízí také lepší ochranu tajných informací a intelektuálního majetku.

Ceny a dostupnost klientů Sun Ray 2 a Sun Ray 2 FS
Klienti Sun Ray 2 a Sun Ray 2 FS jsou nyní k dispozici prostřednictvím všech obchodních kanálů společnosti Sun Microsystems, jejich ceny začínají od 240 Euro. Další informace o nových desktopových produktech Sunu najdete na adrese http://www.sun­.com/software/sdis/.

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017