Hlavní navigace

Sun podporuje řešení SAP pro operační systém Solaris 10 na platformě x64

25. 5. 2006

[Tisková zpráva] Podpora pro mySAP Business Suite a SAP NetWeaver pro Low Cost Solaris 10 na platformě x64 přináší zákazníkům možnost volby a dokazuje rostoucí potřebu alternativních platforem

ORLANDO, Florida – SAPPHIRE ’06 – 17. května 2006, PRAHA – 25. května 2006 – Při prodloužení strategického partnerství se společností SAP AG společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW) oznámila, že podpora pro aplikace mySAP Business Suite a platformu SAP NetWeaver bude pokračovat i v operačním systému Solaris 10 na platformě x64. Aplikace balíku kompletního obchodního řešení SAP poběží pod operačním systémem Solaris 10 na platformě x64, a to včetně aplikací mySAP Customer Relationship Management a mySAP Supply Chain Management, komponenty SAP NetWeaver Business Intelligence a dalších, které podtrhují rostoucí poptávku po nejmodernějším operačním systému určeném pro 64bitovou platformu.

Dnešním oznámením získávají zákazníci SAP přístup k sofistikovaným funkcím, dostupným pouze pod operačním systémem Solaris 10 běžícím na platformě x64, jako jsou servery Sun Fire x64. S produktem SAP NetWeaver, běžícím na operačním systému Solaris 10, budou mít zákazníci SAP nyní přístup k oblíbeným funkcím, které tento operační systém činí jedinečným, například Dynamic Tracing (DTrace), Predictive Self-Healing a Solaris Containers. Tyto sofistikované služby operačního systému Solaris 10 přinášejí zákazníkům zvýšení zabezpečení sítě, optimální výkon a celkově nižší dobu prostoje serverů. Zákazníci budou mít rovněž přístup k systému Java Enterprise System od Sunu – což je infrastrukturní software snižující náklady a složitost datových center založený na principu předplatného.

„Společnosti Sun Microsystems a SAP spolupracují již 13 let, aby svým společným zákazníkům poskytly nejmodernější technologická řešení svého oboru. Dnešní oznámení je tak další výhodou pro zákazníky, kteří vyžadují možnost volby, pružné, rozšiřitelné a nenákladné alternativy,“ řekl James Fanella, viceprezident pro Global ISV Sales, společnosti Sun Microsystems. „Spojení produktu SAP NetWeaver s výkonem operačního systému Solaris 10 na platformě x64 je dalším důkazem našeho zájmu na spolupráci s cílem dodávat na trh x64 levné, ale přitom vysoce výkonné platformy.“

Servery řady Galaxy – Sun Fire X4100 a Sun Fire X4200, založené na procesorech AMD Opteron s architekturou Direct Connect Architecture, nabízejí v porovnání s podobnými servery jiných výrobců dvojnásobný výkon při spotřebě pouhé třetiny elektrické energie a čtvrtinovém prostorovém objemu, což zákazníkům přináší spojení výkonu, funkcí a hodnoty, jaké jim nenabídne žádný jiný dodavatel serverů.

Od uvedení operačního systému Solaris 10 v lednu 2005, vydala společnost Sun Microsystems více než 4,6 milionu registrovaných licencí – při možnosti stažení zdarma. Systém Solaris 10 je v současné době podporován více než 650 platformami, což dává zákazníkům možnost využít výhod systému Solaris 10 na nejširší nabídce hardwaru v celém oboru. Solaris 10 je součástí balíku Solaris Enterprise System, který dále obsahuje Java Enterprise System, Sun N1 Management software a nástroje Sun Studio Developer, které jsou k dispozici zdarma jak pro vývoj, tak pro instalaci. Tato sada softwaru činí ze Solaris Enterprise System v současné době jedinou všeobecnou a otevřenou infrastrukturní softwarovou platformu.

Společnost Sun Microsystems také v nedávné době oznámila, že Sun N1 Advanced Architecture pro SAP Solutions bude poskytovat „end-to-end“ zpřístupnění a správu aplikací SAP ve virtuálních heterogenních prostředích, včetně operačního systému Solaris 10. Společnosti Sun Microsystems a SAP společně vytvořily produkt, který může urychlit IT procesy u zákazníků a pomůže snížit celkové náklady na správu i její složitost, a zároveň zvýší využití zdrojů a dostupnost aplikací. Bližší informace naleznete na http://www.sun­.com/third-party/global/sap/so­lutions/n1aa.html.

Zákazníci mají možnost navštívit Sun Excellence Center pro SAP NetWeaver, kde získají aktivní přístup k nejnovějším technologiím a softwaru SAP. Tato mezinárodní střediska využívají široké spektrum technologií, které přesně dokazují, jak řešení SAP fungují v různých kombinacích s výrobky a službami poskytovanými Sunem. Kromě všeobecného vzdělávání poskytují tato odborná střediska i kontrolu konceptu, ověření chování v kritických situacích a srovnávací a výkonové testy.

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Podnikatel.cz: Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon