Hlavní navigace

Sun s řešením Modular Datacenter získal nové zákazníky v oblasti výroby, zdravotnictví, vysoce výkonných výpočetních aplikací a telekomunikací

6. 2. 2008

[Tisková zpráva] Projekt Blackbox je nyní na trhu pod názvem Sun Modular Datacenter S20, inovativní technické řešení změnilo ekonomický aspekt rozšiřování datových center; nasazení i správu Sun Modular Datacenter zjednodušují nové služby Sunu

SANTA CLARA, Kalifornie – 29. ledna 2008, PRAHA – 5. února 2008 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: JAVA) oznámila nové zákazníky a dostupnost produktu Sun Modular Datacenter (Sun MD) S20, všeobecně známého pod označením Projekt Blackbox. Nové implementace v Hansen Transmissions a Radboud University Nijmegen Medical Centre (UMCN), druhá nasazená jednotka v institutu Stanford Linear Accelerator Center (SLAC) a řešení dodané pro Mobile TeleSystems OJSC (MTS) potvrzují globální poptávku po řešení Sun MD a širokou použitelnost virtualizovaného modulárního datacentra zabudovaného ve 20' přepravním kontejneru. Sun rovněž oznámil novou sadu služeb pro podporu nasazení Sun MD – od přípravy místa instalace až po vlastní instalaci, testování a integraci řešení Sun MD do stávající infrastruktury IT.

Sun MD, první virtualizované datacentrum na světě, vyvolalo obrovský zájem zákazníků. Sun s ním v posledním roce navštívil 73 měst na čtyřech kontinentech a představil je více než 12 000 zákazníků a partnerů. Inovativní konstrukce produktu Sun MD odstraňuje komplikace a poskytuje energeticky účinné řešení s vysokou hustotou, které lze rychle nasadit a které splňuje požadavky na rozšiřování a mobilitu datových center. Sun MD poskytuje výpočetní výkon až 18 teraflopů a až 3 petabajty diskové kapacity v heterogenním prostředí. Lze je nasadit za desetinu času, který je potřeba k návrhu, vybudování a nasazení typického „zděného“ datového centra, a za zlomek nákladů. Díky chlazení vodou nabízí Sun MD o 40 procent nižší náklady na chlazení ve srovnání s typickým datovým centrem, a to bez ohledu na technologické osazení. Další informace o produktu Sun MD jsou k dispozici na adrese http://www.sun­.com/sunmd.

Sun Modular Datacenter S20 je lákavé pro širokou řadu zákazníků Hansen Transmissions
Belgický návrhář, výrobce a dodavatel větrných turbín a průmyslových převodových skříní Hansen Transmissions reaguje na rostoucí poptávku po větrné energii rozšiřováním svých výrobních zařízení v Indii a Číně. V rámci vícefázového stavebního projektu vybral Hansen řešení Sun MD pro zajištění co nejrychlejšího uvedení továrny v Coimbatore v Indii do provozu.

„Při plánování expanze Hansen Transmissions v Indii jsme uvažovali o tom, že bychom nové datové centrum postavili sami. Došli jsme ale k závěru, že potřebujeme být schopni zajistit služby IT ještě v průběhu výstavby továrny. Sun Modular Datacenter S20 je pro nás skvělým řešením – je finančně výhodné a snadno jsme ho nasadili,“ řekl Marnix Maes, ředitel IT ve společnosti Hansen. „Díky řešení Sun Modular Datacenter budeme schopni nabízet služby IT už v částečně postavené továrně, takže téměř okamžitě začneme realizovat návratnost naší investice. Počítáme také s tím, že stejný model využijeme i na podporu naší expanze v jiných zemích.“

Radboud University Nijmegen Medical Centre (UMCN)
Lékařské centrum Radboudovy univerzity Nijmegen (UMCN) je přední akademické centrum a fakultní nemocnice v Nizozemí. Když byla vyčerpána kapacita jeho dvou serverových farem, UMCN hledalo řešení, které by rychle přidalo novou výpočetní a úložnou kapacitu, a přitom co nejméně zvýšilo výdaje za energii.

„Sun Modular Datacenter S20 je elegantní řešení pro rychlé a snadné nasazení počítačového systému s velmi vysokou hustotou. Řešení Sun MD nám umožnilo nejen prakticky okamžitě vyřešit rostoucí požadavky na výpočetní kapacitu, ale zároveň jsme dosáhli značné finanční úspory, neboť nemusíme zajišťovat napájení dalšího datového centra,“ řekl John van de Loo, manažer služeb UMCN. „Sun opravdu domyslel energetické a tepelné požadavky u maximálního osazení Sun MD a toto modulární datové centrum skutečně funguje tak, jak výrobce uvádí.“

Stanford Linear Accelerator Center (SLAC)
Jako první americký zákazník řešení Sun MD potřebovalo Stanfordovo centrum lineárních urychlovačů rychle rozšířit svou výpočetní kapacitu a zároveň vykompenzovat klesající energetickou a chladicí kapacitu své počítačové budovy. Na základě výborné zkušenosti s rychlým a snadným nasazením řešení Sun MD nedávno SLAC koupilo druhou jednotku, která bude použita k rychlému zvýšení kapacity vysoce výkonné výpočetní infrastruktury na podporu kritických experimentů.

„Vzhledem k jeho jednoduchosti jsme nadšeni, že v našem centru máme Sun Modular Datacenter S20. Každá organizace, ať už je to fyzikální laboratoř nebo finanční instituce, někdy narazí na stejný problém, kdy vyčerpá prostředky svého datového centra. Hlavní výhodou je, že nám toto řešení umožnilo zvýšit výpočetní kapacitu třikrát rychleji, než bychom dokázali realizovat jiným nám dostupným způsobem,“ řekl Richard Mount, ředitel výpočetních služeb Stanford Linear Accelerator Center. „Řešení Sun Modular Datacenter nám pomohlo odpovědět na velmi reálný problém, jak rychle škálovat výpočetní prostředky – a to znamenalo rozdíl mezi úspěchem a nezdarem.“

Služby Sun zjednodušují plánování, nasazení a správu řešení Sun MD Prostřednictvím svých služeb k řešení Sun Modular Datacenter dokáže Sun poskytovat zákazníkům po celém světě ucelené řešení na klíč, které rychle rozšíří kapacitu jejich datacenter – od přípravy místa instalace až po vlastní instalaci, otestování a začlenění řešení Sun MD do stávajících infrastruktur IT. Mezi klíčové služby patří:

  • Assessment and Architecture Services: Specialisté Sunu ve spolupráci se zákazníkem pochopí a vyhodnotí potřeby jeho podniku, navrhnou vhodnou konfiguraci řešení Sun MD pro požadavky konkrétních aplikací a připraví místo pro dodávku a instalaci řešení Sun MD.
  • Sun MD Customer Ready System (CRS) Factory Configure and Build: Pracovníci Sunu mohou pomocí programu Sun Customer Ready Systems integrovat a důkladně otestovat dodávanou konfiguraci řešení Sun Modular Datacenter.
  • Lights-out Management and Support: Služby vzdálené správy Sunu pomáhají dosáhnout vyšší dostupnosti systému a snížit provozní náklady. Vzdáleným monitorováním odhalují a řeší potenciální problémy a minimalizují tak neplánované výpadky.

Další informace a úplný seznam služeb k řešení Sun MD najdete na webu http://www.sun­.com/service/sun­md/.

Ceny a dostupnost
Počínaje tímto oznámením je řešení Sun MD k dispozici za ceny od 559 tis. dolarů (doporučená cena pro USA). Další informace o řešení Sun MD najdete na adrese: http://www.sun­.com/sunmd.

Měšec.cz: Přejete si číslo účtu na přání?

Přejete si číslo účtu na přání?

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Vitalia.cz: Láska na vozíku: Přitažliví jsme pro tzv. pečovatelky

Láska na vozíku: Přitažliví jsme pro tzv. pečovatelky

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

DigiZone.cz: Flix TV má set-top box s HEVC

Flix TV má set-top box s HEVC

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO