Hlavní navigace

Sun Tech Days se vrací do Prahy

[Tisková zpráva] Konference Sun Tech Days se bude po třech letech opět konat v Praze, vývojářům poskytne podrobné a praktické informace o technologii Java a operačním systému Solaris 10

PRAHA – 13. listopadu 2006 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW), tvůrce a hlavní propagátor technologie Java, oznámila podrobné informace o vývojářských konferencích Sun Tech Days, které bude v letech 2006 a 2007 pořádat po celém světě. Vzhledem k pozitivní odezvě a obrovskému zájmu vývojářů byl program Sun Tech Days letos rozšířen na 14 měst v Severní a Latinské Americe, Evropě a Asii. Dále Sun naplánoval samostatné vývojářské dny pro Solaris 10, NetBeans, OpenSolaris a Java ME a také začlenění školení Java University (JavaU) jako doplňkové akce.

V Praze se bude konference Sun Tech Days konat ve dnech 14. až 16. listopadu 2006 v Kongresovém centru Praha. K účasti na Sun Tech Days je možné se zaregistrovat na adrese http://cz.sun­.com/techdays/pra­gue, v současné době je registrováno již více než 1 100 účastníků.

Konferenci zahájí svojí prezentací Jeff Jackson, Senior Vicepresident skupiny Solaris Engineering ve společnosti Sun Microsystems. Jeff Jackson je ve své pozici zodpovědný za vývoj operačního systému Solaris a softwaru pro klastry, databáze a úložná řešení. Jeho skupina je rovněž zapojena do open source projektů OpenSolaris a Java Desktop a dalších technologií, založených na operačním systému Solaris. Jeff Jackson působí v Sunu deset let, v minulosti stál například u zrodu platformy Java Enterprise Edition (dříve Java 2 Enterprise Edition, J2EE). Prahu navštíví Jeff Jackson již po několikáté, minulý rok zde zahajoval konferenci Java Forum 2005.

Globální konference Sun Tech Days, společnosti Sun Microsystems, poskytují vývojářům praktické informace o technických tématech, jež souvisí s technologií Java, operačním systémem Solaris 10, vývojovým prostředím NetBeans, systémem OpenSolaris, obecně s open source softwarem, s vývojovými nástroji a také s platformou Web 2.0. Získané informace pomohou vývojářům okamžitě zvýšit jejich produktivitu. Účastníci Sun Tech Days získají podrobné technické informace, příklady reálných řešení, budou svědky prezentací a také se, kromě jiného, zúčastní praktických školení. Dále se seznámí s několika náročnějšími vývojovými tématy. Letos začíná již devátý ročník konferencí Sun Tech Days, dosud tento program vyškolil více než 150 000 vývojářů na šesti kontinentech.

NetBeans Day
Na NetBeans Day se vývojáři budou moci z první ruky přesvědčit, jak jim integrované vývojové prostředí NetBeans pomůže dosáhnout vyšší produktivity. Členové týmu NetBeans zde budou hovořit o nových vlastnostech vývojového prostředí, jeho platformy a doplňkových balíčků. Podrobnější informace jsou k dispozici na adrese http://www.net­beans.org/com­munity/articles/wor­ldtour/index.html. NetBeans se z podstatné části vyvíjí v Pražském vývojovém centru společnosti Sun Microsystems.

OpenSolaris Day
Informace o projektu OpenSolaris přímo od členů komunity. Bude se diskutovat na témata: vývoj a implementace systému OpenSolaris, virtualizace, zabezpečení a mechanismy zajištění výkonu, dozoru a ladění. Podrobnější informace jsou k dispozici na adrese http://www.open­solaris.org/ji­ve/thread.jspa?thre­adID=11894&ts­tart=0.

Java ME Day
Java ME (Mobile Edition) je standardem v oblasti mobilních technologií, Java ME Day nabídne informace o novinkách v platformě Java ME, multimediálním obsahu v mobilních aplikacích nebo testovacích nástrojích pro Java ME aplikace. Další informace najdete na adrese http://java.sun­.com/javame/in­dex.jsp.

Sun University World Tour
Součástí Sun Tech Days je rovněž i akce Sun University World Tour, určená pro vysokoškolské studenty a akademickou komunitu. Bezplatná účast na Sun University World Tour je ideální příležitost pro studenty a programátory, kteří se chtějí seznámit s nejnovějšími technologiemi mobilních aplikací, open source projektů, zabezpečení, webových služeb a dalších oblastí počítačového průmyslu.

Java University
Doplňkovou součástí všech konferencí Sun Tech Days bude školení Java University (JavaU). Jedná se o osvědčený program, který poskytuje vývojářům přístup k odborným instruktorům, senior inženýrům a úzce specializovaným expertům Sunu.

Programy Developer Services společnosti Sun
(http://develo­pers.sun.com/ser­vices) nabízejí vývojářům, kteří pracují s technologií Java a systémem Solaris, ucelenou paletu vývojové nápovědy, produktové podpory, aktualizací a školení, jež šetří čas a odstraňuje rizika v průběhu celého životního cyklu aplikací – od vývoje až po nasazení. Vývojáři, kteří pracují s technologií Java, se mohou k programu Sun Developer Network bezplatně připojit registrací na webu http://develo­pers.sun.com/re­gister.

DigiZone.cz: Optimedia: hybridní kampaň Nescafé

Optimedia: hybridní kampaň Nescafé

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?