Hlavní navigace

Sun uvádí nový blade server Sun Blade 8000

18. 7. 2006

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie – 11. července 2006, PRAHA – 18. července 2006 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW) oznámila uvedení modulární počítačové platformy Sun Blade 8000 pro podniková datacentra, která je založena na nejmodernější serverové architektuře Galaxy x64 (x86, 64 bitů). Sun Blade 8000 v sobě spojuje výkon, cenu a flexibilitu špičkových serverů montovaných do skříní a spravovatelnost a efektivnost blade serverů.

Nový přírůstek ve špičkové řadě serverů Sun přináší více než dvojnásobnou životnost a propustnost při méně než čtvrtinovém nároku na prostor oproti srovnatelným blade serverům. Ve srovnání s předními servery montovanými do skříní nabízí Sun Blade 8000 více než dvojnásobnou propustnost, až o 40 % nižší energetickou náročnost a poloviční nároky na prostor.

Server Sun Blade 8000 je ideální platformou pro konsolidaci a virtualizaci serverů v prostředí datových center, pro podnikové aplikace, rozsáhlé implementace vysoce výkonných aplikací a vysoce náročné databáze v prostředích Solaris, Linux a Windows. Skříň modulárního systému Sun Blade 8000 pojme až 10 čtyřsoketových desek s nejvýkonnějšími dvoujádrovými procesory AMD Opteron 885. Je vybavena tak, aby zvládla současné i budoucí nároky na napájení, chlazení a rozhraní. Modulární systém nabízí až čtyřnásobek paměti a 20násobek kapacity vstupních a výstupních rozhraní konkurenčních blade serverů.

Sun má již k dispozici bohatý seznam zákazníků, partnerů a nezávislých dodavatelů softwaru, kteří modulární systém Sun Blade 8000 testovali. Společnosti jako Devon Energy, SAP, SAS a VMware už vyjádřily své nadšení a podporu pro výkonnost, flexibilitu a efektivitu systému. Modulární systém Sun Blade 8000 je jediný blade server na trhu, který podporuje vstupně-výstupní adaptéry založené na průmyslovém standardu PCI SIG ExpressModule, které je možné připojit za chodu systému. Dodavatelé jako Emulex, LSI Logic, Mellanox a QLogic již uvedli nebo přislíbili uvést adaptéry založené na průmyslovém standardu PCI Express ExpressModule. Další informace o podpoře zákazníky, partnery a nezávislými dodavateli softwaru najdete na adrese http://www.sun­.com/servers/bla­des/8000/perspec­tives.jsp.

Snadná správa systému
Sun Blade 8000 je první blade systém, který nevyžaduje nové ani speciální nástroje na správu systému nebo proprietární přepínání sítě. Výsledkem jsou výrazné úspory nákladů na školení, konzultace a licence softwaru. Správu systému Sun Blade 8000 zjednodušuje technologie servisního procesoru Sun Integrated Lights-Out Manager (ILOM), která je zabudována v každém serverovém modulu. Volitelný software Sun N1 System Manager navíc poskytuje komplexní funkce správy životních cyklů infrastruktury, umožňuje efektivně spravovat větší počet systémů v datovém centru, zjednodušuje úkoly správy, snižuje množství opakovaných činností a šetří celkové náklady na vlastnictví systémů Sun x64. S každou skříní modulárního systému Sun Blade 8000 získá zákazník bezplatnou licenci na Sun N1 System Manager a také zkušební DVD média. Další informace o softwaru Sun N1 System Manager najdete na adrese: http://www.sun­.com/software/pro­ducts/system_ma­nager/.

Sun Blade 8000 překonává existující systémy blade
Modulární systém Sun Blade 8000 s nejrychlej­šími dvoujádrovými procesory AMD Opteron 885 překonal konkurenci ve výkonových testech, v nichž vytvořil 4 světové rekordy. Další informace o testech modulárního systému Sun Blade 8000 jsou k dispozici na adrese http://www.sun­.com/servers/bla­des/8000/benchmar­ks.jsp. Podrobnosti a další informace o výsledcích serverů Sun s procesory x64 v typových úlohách najdete na adrese: http://www.sun­.com/x64/benchmar­ks/.

Další informace o modulárním systému Sun Blade 8000 včetně cen, dostupnosti a akčních nabídek najdete na adrese: http://www.sun­.com/x64.

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku