Hlavní navigace

Sun uvádí nový blade server Sun Blade 8000

18. 7. 2006

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie – 11. července 2006, PRAHA – 18. července 2006 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW) oznámila uvedení modulární počítačové platformy Sun Blade 8000 pro podniková datacentra, která je založena na nejmodernější serverové architektuře Galaxy x64 (x86, 64 bitů). Sun Blade 8000 v sobě spojuje výkon, cenu a flexibilitu špičkových serverů montovaných do skříní a spravovatelnost a efektivnost blade serverů.

Nový přírůstek ve špičkové řadě serverů Sun přináší více než dvojnásobnou životnost a propustnost při méně než čtvrtinovém nároku na prostor oproti srovnatelným blade serverům. Ve srovnání s předními servery montovanými do skříní nabízí Sun Blade 8000 více než dvojnásobnou propustnost, až o 40 % nižší energetickou náročnost a poloviční nároky na prostor.

Server Sun Blade 8000 je ideální platformou pro konsolidaci a virtualizaci serverů v prostředí datových center, pro podnikové aplikace, rozsáhlé implementace vysoce výkonných aplikací a vysoce náročné databáze v prostředích Solaris, Linux a Windows. Skříň modulárního systému Sun Blade 8000 pojme až 10 čtyřsoketových desek s nejvýkonnějšími dvoujádrovými procesory AMD Opteron 885. Je vybavena tak, aby zvládla současné i budoucí nároky na napájení, chlazení a rozhraní. Modulární systém nabízí až čtyřnásobek paměti a 20násobek kapacity vstupních a výstupních rozhraní konkurenčních blade serverů.

Sun má již k dispozici bohatý seznam zákazníků, partnerů a nezávislých dodavatelů softwaru, kteří modulární systém Sun Blade 8000 testovali. Společnosti jako Devon Energy, SAP, SAS a VMware už vyjádřily své nadšení a podporu pro výkonnost, flexibilitu a efektivitu systému. Modulární systém Sun Blade 8000 je jediný blade server na trhu, který podporuje vstupně-výstupní adaptéry založené na průmyslovém standardu PCI SIG ExpressModule, které je možné připojit za chodu systému. Dodavatelé jako Emulex, LSI Logic, Mellanox a QLogic již uvedli nebo přislíbili uvést adaptéry založené na průmyslovém standardu PCI Express ExpressModule. Další informace o podpoře zákazníky, partnery a nezávislými dodavateli softwaru najdete na adrese http://www.sun­.com/servers/bla­des/8000/perspec­tives.jsp.

Snadná správa systému
Sun Blade 8000 je první blade systém, který nevyžaduje nové ani speciální nástroje na správu systému nebo proprietární přepínání sítě. Výsledkem jsou výrazné úspory nákladů na školení, konzultace a licence softwaru. Správu systému Sun Blade 8000 zjednodušuje technologie servisního procesoru Sun Integrated Lights-Out Manager (ILOM), která je zabudována v každém serverovém modulu. Volitelný software Sun N1 System Manager navíc poskytuje komplexní funkce správy životních cyklů infrastruktury, umožňuje efektivně spravovat větší počet systémů v datovém centru, zjednodušuje úkoly správy, snižuje množství opakovaných činností a šetří celkové náklady na vlastnictví systémů Sun x64. S každou skříní modulárního systému Sun Blade 8000 získá zákazník bezplatnou licenci na Sun N1 System Manager a také zkušební DVD média. Další informace o softwaru Sun N1 System Manager najdete na adrese: http://www.sun­.com/software/pro­ducts/system_ma­nager/.

Sun Blade 8000 překonává existující systémy blade
Modulární systém Sun Blade 8000 s nejrychlej­šími dvoujádrovými procesory AMD Opteron 885 překonal konkurenci ve výkonových testech, v nichž vytvořil 4 světové rekordy. Další informace o testech modulárního systému Sun Blade 8000 jsou k dispozici na adrese http://www.sun­.com/servers/bla­des/8000/benchmar­ks.jsp. Podrobnosti a další informace o výsledcích serverů Sun s procesory x64 v typových úlohách najdete na adrese: http://www.sun­.com/x64/benchmar­ks/.

Další informace o modulárním systému Sun Blade 8000 včetně cen, dostupnosti a akčních nabídek najdete na adrese: http://www.sun­.com/x64.

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO