Hlavní navigace

Sun Microsystems uvádí software Role Manager a představuje novou strategii pro řešení podnikového řízení, správy rizik a zajištění shody

12. 3. 2008

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie – 4. března 2008, PRAHA – 10. března 2008 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: JAVA), oznámila dostupnost softwaru Sun Role Manager (dříve Vaau RBACx), který umožňuje zákazníkům automatizovat a optimalizovat zajištění shody s předpisy pro řízení přístupu – což zpravidla bývá obtížný, složitý a manuální proces. Aktuální informace o produktech pro správu identit, které Sun vyvíjí v rámci open source, najdete na webových stránkách www.opensso.org a www.opends.org.

Sun také představil svou strategii podnikového řízení, správy rizik a zajištění shody (Governance, Risk and Compliance, GRC), která má pomoci podnikům lépe spravovat identity, audity a zajištění shody. Kromě rozšíření svého portfolia o produkt Sun Role Manager počítá Sun s uvedením významných nových produktů pro celou oblast správy identit v příštích 12 měsících. Ucelené portfolio Sunu pokryje všechny aspekty správy identit, včetně správy přístupu, federace, zabezpečení webových služeb a funkcí auditu.

Technologie Sunu pro správu uživatelských rolí a identit v podniku poskytují zákazníkům ucelené řešení pro zjednodušení procesů řízení přístupu, zvýšení efektivity auditu a snížení nákladů spojených s plněním požadavků v oblasti GRC. Produkty Sun GRC pomohou podnikům lépe spravovat a vynucovat omezení přístupu k aplikacím na základě rolí a oprávnění zaměstnanců. Kromě toho automatizují certifikaci přístupu a pomáhají společnostem dosáhnout větší efektivity ve vykazování shody s předpisy.

„Aspekty řízení, rizik a shody už nejsou čistě otázkami IT. GRC je problémem i pro nejvyšší vedení podniků,“ řekl Mark Herring, viceprezident marketingu, Software Infrastructure, Sun Microsystems. „Rostoucí množství aplikací používaných zaměstnanci a neustálé dolaďování rolí zaměstnanců vede společnosti k tomu, aby vynakládaly stále větší prostředky na řešení chyb v řízení přístupu – což samozřejmě představuje i obrovská rizika. Proto nyní Sun řeší požadavky GRC ekonomicky výhodným a dlouhodobě udržitelným systémem, který bude fungovat napříč celým podnikem a nabídne zákazníkům solidní základnu pro rozšíření dosahu jejich podniku. Přitom sníží související rizika.“

Představení strategie Sun GRC předznamenává novou éru správy informačního zabezpečení, ve které budou manažeři IT a ostatních podnikových oddělení úzce spolupracovat na vytvoření agilních organizací, jež dokážou rychle reagovat na hrozby. Strategie Sun GRC je určena pro společnosti v dynamických prostředích, kde zákazníci, dodavatelé a partneři nepřetržitě spolupracují, uskutečňují transakce a sdílejí informace. Proto umožňuje společnostem kvalitně spravovat jejich datový majetek, podpořit více uživatelů a více informací bez ohrožení zabezpečení. Sun na vývoji kvalitního portfolia řešení správy identit, které bude založeno na open source technologiích a odpoví na výzvy zákazníků v oblasti GRC, spolupracuje s klíčovými organizacemi a specialisty z oboru. Do rozsáhlé globální sítě partnerů Sunu patří přední organizace jako Accenture, Deloitte & Touche LLP a Pricewaterhou­seCoopers LLP. Ty pomáhají klientům po celém světě identifikovat příležitosti a reagovat na ně, spolupracují se Sunem na vývoji řešení a nabízejí ucelenou řadu služeb, včetně poradenství, implementace a podpory.

Technologie Sunu pro přidělování a zabezpečení přístupu, průběžné zajišťování shody a federaci identit spravují miliardy uživatelských identit po celém světě pro více než 5 000 organizací, včetně společností žebříčku Fortune 50. Ve zprávách Magic Quadrant o řešeních poskytování uživatelských účtů za druhé pololetí roku 2007 (1) a o řešeních správy přístupu na web za druhé pololetí roku 2007 (2) se Sun umístil v kvadrantu lídrů. Portfolio produktů Sunu pro správu identit má zoptimalizovat a zjednodušit proces správy uživatelských identit napříč širokou řadou aplikací. Informace o strategii a produktech Sun GRC a podrobnosti o softwaru Sun Role Manager najdete na webu www.sun.com/ro­lemanager.

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Podnikatel.cz: Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube