Hlavní navigace

Sun zvyšuje výkon serverů s procesory UltraSPARC

[Tisková zpráva] SANTA CLARA – Kalifornie, 3. dubna 2007, PRAHA – 23. dubna 2007 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW) oznámila dostupnost rychlejších procesorů UltraSPARC IV+ 1,95 GHz a 2,1 GHz pro oblíbené servery Sun Fire. Nové servery Sun Fire s procesory UltraSPARC IV+ 1,95 GHz a 2,1G Hz nabízejí rekordní výkon, snadnou přenositelnost aplikací a nejlepší ochranu investic na trhu. Nové servery používají operační systém Solaris, který zaručuje naprostou binární kompatibilitu. Díky tomu budou na nových procesorech UltraSPARC IV+ fungovat všechny stávající aplikace bez nutnosti přepisování kódu nebo rekompilace.

Sun podle zpráv analytických agentur už čtvrté čtvrtletí v řadě zvyšuje svůj podíl na trhu. Systémy s procesory UltraSPARC se na tomto růstu podílejí významnou měrou a nové procesory UltraSPARC IV+ 1,95 GHz a 2,1 GHz dokládají dlouhodobé odhodlání Sunu zvyšovat výkonnost architektury SPARC a chránit investice zákazníků.

„SPARC je v kombinaci se systémem Solaris motorem, který žene náš serverový byznys vpřed. Proto jsme odhodláni neustále zdokonalovat naše produkty založené na platformě SPARC,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident skupiny Systems společnosti Sun Microsystems. „Rostoucí poptávka po serverech s procesory UltraSPARC IV+ přispěla k ohromné tržní dynamice naší řady systémů, díky níž se nám podařilo připravit konkurenty o podíl na trhu.“

Sun vytvořil nové světové rekordy
Server Sun Fire E2900 s procesory UltraSPARC IV+ 1,95 GHz (US-IV+1,95 GHz) vytvořil nový světový rekord v kategorii jednotlivých aplikačních serverů v kombinaci s modelem Sun Fire T2000, který sloužil jako databázový server, v testu SPECjAppServer2004. Dosáhl výsledku >1781 JOPS, což je dosud nejlepší výsledek dvouserverové konfigurace v tomto benchmarku. Sun Fire (US-IV+1,95 GHz) používá šest kontejnerů systému Solaris, které prostřednictvím konsolidace zvyšují efektivitu datového centra a pomáhají dosáhnout vyšší úrovně využití systému.1 Sun Fire E6900 (24 procesorů, 48 jader, 48 vláken) s procesory UltraSPARC IV+ 1,95 GHz vytvořil 2. 4. 2007 nový světový rekord v benchmarku SAP-SD 2-Tier Standard Application pro systémy s 24 nebo méně procesory, když zvládl obsloužit 6 160 uživatelů.

Servery Sun Fire UltraSPARC IV+ mají nyní na kontě přes 75 světových rekordů ve srovnávacích testech. Servery Sun Fire V490, V890, E2900, E4900, E6900, E20K a E25K s novými procesory UltraSPARC IV+ 1,95 GHz a 2,1 GHz mají až dvojnásobnou životnost než srovnatelné servery IBM a až o třetinu výhodnější náklady na vlastnictví.

Ve srovnání s předchozími generacemi vykazuje nový procesor UltraSPARC IV+ dvakrát vyšší výkon než UltraSPARC IV a pětkrát vyšší výkon než UltraSPARC III. Platformy Sun Fire UltraSPARC jsou určeny pro aplikace řízení vztahů se zákazníky, analýzu obchodních informací a datové sklady a obecně pro podnikové aplikace, jež pracují s rozsáhlými databázemi. Tyto systémy jsou ideální pro virtualizační prostředí, v nichž se používá kombinace pevných oddílů izolovaných kvůli ochraně před poruchou a flexibilních kontejnerů systému Solaris. Technologie kontejnerů v systému Solaris 10 umožňuje konsolidovat a virtualizovat stovky aplikací na jediném systému, což pro zákazníky znamená úsporu energie, místa a složitosti. Správa kontejnerů systému Solaris je jednodušší než práce se systémovými oddíly HP a IBM, neboť tato technologie má menší režijní nároky na systém a přitom umožňuje flexibilně definovat využití prostředků až na úrovni jednotlivých procesorů.

DigiZone.cz: Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů pro podnikatele

Změny v daních z příjmů pro podnikatele

DigiZone.cz: Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

DigiZone.cz: Vedení ČRo: personální změny od ledna

Vedení ČRo: personální změny od ledna

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Root.cz: Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Lupa.cz: Teletext je „internetem hipsterů“

Teletext je „internetem hipsterů“

Vitalia.cz: Nejlepší obranou při nachlazení je útok

Nejlepší obranou při nachlazení je útok

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček