Hlavní navigace

Novell oznamuje dostupnost systémů SUSE Linux Enterprise Server 10 a 11 v rámci Amazon Web Services

26. 10. 2010

[Tisková zpráva] Neplaťte zbytečně více než musíte – s AWS a SUSE Linux Enterprise Serverem stlačíte náklady na minimum

Praha, Česká republika – 26. října 2010 – Společnost Novell oznámila, že služba Amazon Web Services (AWS) začala nabízet instance typu On Demand, Reserved a Spot se systémem SUSE Linux Enterprise Server. Služba Amazon EC2 se systémem SUSE Linux Enterprise Server je okamžitě k dispozici ve všech regionech a zónách dostupnosti. Mezi podporované instance patří také nedávno oznámené instance typu Micro. Uživatelé po celém světě mohou nyní podle potřeby využívat přístup k podnikovému Linuxu s většinou certifikovaných aplikací. To vše navíc za nejnižšími náklady na vlastnictví v historii.

Amazon EC2 se systémem SUSE Linux Enterprise Server 10 a 11 od společnosti Novell je osvědčená platforma pro vývojové, testovací a produkční úlohy. Novell a AWS společně poskytují firmám, vývojářům a nezávislým výrobcům softwaru všech velikostí jednoduchou možnost nákupu kvalitních služeb. Uživatelé si tento produkt mohou koupit přímo na Amazon EC2, aniž by museli kupovat od Novellu samostatné předplatné operačního systému.

Každá instance služby Amazon EC2 se systémem SUSE Linux Enterprise Server zahrnuje údržbu, která automaticky instaluje nové bezpečnostní záplaty, opravy chyb i nové vlastnosti a zaručuje špičkový výkon. Zákazníci mají navíc možnost koupit si prioritní podporu operačního systému přímo od Novellu. Podporu k problémům souvisejícím s infrastrukturou bude zákazníkům poskytovat přímo AWS.

SUSE Linux Enterprise Server v rámci služby Amazon EC2 nabízí levný, průběžně hrazený model bez dlouhodobých závazků a minimálních poplatků. Cena standardní malé instance On Demand systému SUSE Linux Enterprise Server v infrastruktuře Amazon EC2 je 0,115 dolaru na hodinu a lze ji škálovat až na instanci High Memory 4X-Large On Demand za 2,10 dolaru na hodinu. Pro další informace o cenách spolu s možností začít využívat Amazon EC2 se systémem SUSE Linux Enterprise Server navštivte http://aws.ama­zon.com/suse/.

Nedávno vydaná sada nástrojů SUSE Appliance Toolkit 1.1 obsahuje rovněž podporu pro vytváření instalačních snímků pro Amazon EC2 (AMI). SUSE Studio, nejúspěšnější nástroj pro vytváření webových zařízení s více než 85 000 registrovanými uživateli, nabídne podporu vytváření snímků pro Amazon EC2 později v roce 2010.

Další informace o programu SUSE Cloud, který umožňuje provozovatelům cloudových služeb snadno nabízet plně podporovanou, průběžně hrazenou verzi systému SUSE Linux Enterprise Server v cloudu, najdete na webu www.novell.com/suse-cloud-program.

O společnosti Novell
Společnost Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL) poskytuje infrastrukturní software pro otevřené podnikové systémy. Je lídrem v oblasti celopodnikových operačních systémů založených na Linuxu a open source softwaru a také v oblasti zabezpečení a správy systémů nezbytné pro provoz smíšených prostředí IT. Pomáháme našim zákazníkům minimalizovat náklady, komplikace a rizika a umožňujeme jim soustředit se na inovace a růst. Další informace najdete na webu www.novell.com.

Další informace získáte v Centru podpory zákazníků společnosti Novell (NCCC) v ČR na tel. +420 283 007 311 nebo na českých webových stránkách www.novell.cz. Informace pro novináře jsou v originále k dispozici na adrese www.novell.com/pres­sroom.

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?