Hlavní navigace

Sybase IQ získal významné ocenění v prestižním nezávislém průzkumu Gartner

5. 12. 2007

[Tisková zpráva] PRAHA, 4. prosince 2007 - Sybase IQ se v rámci nezávislého celosvětového průzkumu databázových systémů pro datové sklady (Business Inteligence) umístil nejvýše v segmentu ´Vizionáři´. Průzkum nazvaný „Magic Quadrant“ každoročně připravuje společnost Gartner Inc., která působí celosvětově v oblasti zpracovávání výzkumů a analýz z oboru IT.

Sybase IQ je díky inovativní architektuře ukládání dat a jejich indexace schopen mnohonásobně zkrátit dobu potřebnou k dosažení výsledků v náročných aplikacích typu analýza rizik stejně jako u pokročilých reportů např. v oblasti financí. Umístění v segmentu ´Vizionáři´ považujeme za potvrzení stále významnější pozice, kterou toto datové úložiště nové generace hraje v analytických systémech pro kritické a náročné úlohy,“ řekl Dr. Raj Nathan, ředitel marketingu společnosti Sybase.

Sybase IQ představuje vysoce optimalizovaný analytický server, který je schopen zvládat nejnáročnější požadavky kladené na ukládání dat a jejich následnou prezentaci. Dokáže až stonásobně zkrátit dobu odpovědí. Společnostem pracujícím s rozsáhlými datovými úložišti poskytuje svými kompresními kvalitami významné úspory v nákladech na hardware a energii.

V rámci nedávno realizovaného nezávislého srovnávacího testu, který proběhl v celosvětovém měřítku, bylo posuzováno zpracování jednoho petabytu (1000 TB) nestrukturovaných dat. Komprese dat Sybase IQ činila 85 procent, což znamená významnou úsporu datového prostoru, která se velmi pozitivně projevuje i na celkově nižší energetické náročnosti po dobu životnosti datového úložiště (více na: http://www.sy­base.com/deta­il?id=1054011).

Sybase IQ dosahuje těchto výsledků díky architektuře, která v sobě slučuje datovou strukturu na bázi sloupců s patentovanou indexací a škálovatelnou architekturou. Sybase IQ je kompatibilní se všemi běžně používanými hardwarovými platformami a předními analytickými aplikacemi. Nabízí mimořádně vysoký výkon, a to za výrazně nižší cenu než systémy založené na klasických relačních databázích. Sybase IQ rovněž snižuje požadavky jak na diskový prostor, tak i na fyzický výkon serveru v porovnání s tradičními databázovými systémy. Tento analytický server byl testován na biliónech klasicky uložených dat a v kategoriích 1 terabyte a 300 gigabytů je držitelem rekordu pro TPC-H cena/výkon.

Sybase IQ používá téměř 1000 organizací na celém světě, včetně více než 200 významných finančních institucí. Mezi zákazníky patří přední globální organizace např. Letiště Praha, ČSOB pojišťovna, Evropská Cestovní pojišťovna, Penzijní fond České pojišťovny, Metropolitan Health Group, Superpharm, Wangfujing Department Store, Alvion Technologies, Pick ‘n Pay, S&H Solution, Taiwan Lottery, Korea Customs Service, LoanPerformance, IXIS Bank, Statistics Canada, Telstra, comScore, Allianz, China Telcom, Shopzilla, Nielsen Media Research, a další.

Podrobnější informace o Sybase IQ naleznete na: www.sybase.com/bi. Zpráva Gartner Data Warehouse DBMS Magic Quadrant pro rok 2007 je k nahlédnutí na stránkách: www.sybase.com/2007Gar­tnerDWMQ.

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?