Hlavní navigace

Sybase POWERDESIGNER 15

11. 10. 2008

[Tisková zpráva] Nejnovější verze oblíbené aplikace Sybase PowerDesigner, lídra na trhu ve svém oboru, poskytuje komplexní nástroje pro realizaci podnikové architektury

PRAHA, — 10. října 2008 – Společnost Sybase, Inc. (NYSE: SY), významný poskytovatel softwaru pro podnikovou infrastrukturu a mobilních řešení, oznámila termín zahájení prodeje aplikace Sybase® PowerDesigner® 15 – komplexního modelovacího řešení pro podnikovou architekturu. Nová verze POWERDESIGNERu dává podnikovým architektům, IT analytikům a obchodním manažerům možnost vylepšit propojení IT a firemních cílů. To vše díky nové technologii LINK AND SYNCH. Kromě toho Sybase PowerDesigner 15 vylepšuje analýzu dopadu a tím zajistí lepší informovanost všech účastníků procesu bez ohledu na jejich technické znalosti.

„Pro obchodní stratégy, projektanty a analytiky má nová verze nástroje značný přínos. Pomáhá jim lépe pochopit komplexní systém IT zdrojů a jeho podporu obchodní činnosti,“ píše Greta Jamesová, viceprezidentka Gartner* nezávislé společnosti pro výzkum a poradenství.

V dnešních složitých IT prostředích musí společnosti přesně přizpůsobit různé IT komponenty (systémy, data, aplikace a síť) obchodním cílům, procesům a požadavkům. Analýza každé komponenty se provádí odděleně.

PowerDesigner odstraňuje nevýhodu oddělené analýzy a vzájemným propojením analyzovaných komponent zajistí možnost rychle reagovat na změny. V důsledku toho je společnost mnohem operativnější a reaguje na cíle jednotlivých obchodních jednotek.

„Nástup Podnikové/Enter­prise architektury je důkazem toho, že pro organizace je nevyhnutelné reagovat na změny v konkurenčním prostředí, technologiích a legislativních nařízeních. Tyto změny je nutné promítat do všech částí firmy. Unikátní technologie Link and Synch obsažená v aplikaci PowerDesigner 15 dává organizacím možnost realizovat řešení podnikové architektury od začátku až do konce, takže odstraní oddělení obchodní analýzy a analýzy metadat. Tím se zvýší operativnost celého podniku“ říká Dan Lahl, ředitel divize Intelligent Enterprise společnosti Sybase. „Operativnost je mimořádně důležitá v případě obchodních změn. Stále více firem přechází na strategii Unwired Enterprise a přesunuje informace blíže ke koncovým uživatelům, proto roste důležitost technologií, které zajišťují lepší řízení IT infrastruktury.“

PowerDesigner 15 Vám umožní snížit celkové náklady a eliminovat nadbytečné systémové kroky, což z něj dělá velmi výkonný nástroj pro modelování a správu metadat. Nová verze umožňuje snadnou analýzu a měření dopadu mezi současným stavem a cílovým stavem a zajišťuje přesné, předvídatelné a spolehlivé plánování IT zdrojů v souladu s obchodními cíli.

Hlavní funkce a výhody:

  • Jedinečná technologie Link and Synch – PowerDesigner 15 automaticky a intuitivně zachycuje průniky mezi všemi vrstvami architektury podniku, což umožňuje uživatelům ze všech skupin přehledně vizualizovat a účinně zavádět rychlé, spolehlivé a předvídatelné změny.
  • Nový model podnikové architektury – Uživatelé mohou formálně zaznamenávat veškerá metadata týkající se analýzy podnikové architektury.
  • Nový diagram analýzy dopadů – Snadná vizualizace kaskádového dopadu změn, řízení času i nákladů souvisejících se změnou.
  • Editor podnikové architektury – PowerDesigner 15 poskytuje jak standardní metodickou šablonu modelů (metodika FEAF) tak možnost vytvoření vlastní šablony.
  • Nový webový prohlížeč úložiště modelů – V nové verzi je možné sdílet modely podnikové architektury mezi všechny zainteresované pracovníky bez ohledu na jejich softwarové vybavení.
  • Nový import z Visio – Dává možnost využít obchodních metadat pro začlenění do kompletní podnikové architektury.

Sybase Inc. – sídlí v kalifornském Dublinu a je největší softwarovou společností na světě. Sybase patří mezi nejvýznamnější dodavatele softwarové infrastruktury, aplikačního softwaru a IT služeb s celosvětovou působností. Přední světové společnosti v oblastech obchodu, financí, státní správy, zdravotnictví i obrany využívají systémy Sybase.

Společnost Sybase Inc.v České republice zastupuje Sybase Software, s. r. o.

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars