Hlavní navigace

Sybase uzavřela akvizici Mobile 365

[Tisková zpráva] PRAHA, 5. října 2006 — Společnost Sybase, přední poskytovatel Enterprise infrastruktury, oznámila, že podepsala konečnou verzi smlouvy o akvizici Mobile 365, významné společnosti působící v oblasti Mobile Messaging a poskytování obsahu, a to formou plně hotovostní transakce. Kupní cena stanovená v této konečné verzi smlouvy činí 425 miliónů amerických dolarů a podléhá případné úpravě podle výše provozního kapitálu Mobile 365 ke konečnému termínu. S odhlédnutím od nabyté hotovosti se tato transakce oceňuje přibližně ve výši 400 miliónů dolarů. Předpokládá se, že se transakce uskuteční v průběhu čtvrtého čtvrtletí roku 2006.

V průběhu svého fiskálního roku, který skončil 31. března 2006, dosáhla výše příjmů Mobile 365 přibližně 90 miliónů dolarů. Sybase předpokládá, že tato akvizice povede k nárůstu předběžných zisků v průběhu 12 měsíců po uzavření transakce.

„Tato akvizice rozšiřuje naši vizi Unwired Enterprise o přídavek dvou nových Enterprise kanálů – o společnosti působící v oblasti bezdrátových přenosů a o poskytovatele obsahu – čímž Sybase získá pozici předního poskytovatele mobilního Enterprise software a služeb na světě,“ řekl John Chen, předseda, výkonný ředitel a prezident Sybase.

„Předpokládá se, že do roku 2008 stoupne hodnota trhu Mobile Messaging pouze v samotných USA na 7,5 miliard dolarů. Přiblížení se tomuto trhu mobilních technologií, který v současné době vykazuje vpravdě explozivní růst, prostřednictvím společností zajišťujících přenos, představuje klíčové rozšíření naší strategie Unwired Enterprise. Mobile 365 přináší jedinčnou šíři a hloubku vztahů mezi subjekty zabývajícími se přenosem; disponuje rovněž největší platformou pro Mobile Messaging a poskytování obsahu, díky čemuž Sybase získá vedoucí místo mezi společnostmi zabývajícími se přenosem; její jméno se tímto krokem řadí mezi všeobecně známé obchodní značky a společnost sama se dostává mezi poskytovatele mobilního obsahu.“

„Díky přednímu postavení Sybase v oblasti Enterprise mobility je tato akvizice více než výhodná. S využitím technologie Mobile 365 může Sybase nyní doručovat libovolný typ mobilních zpráv nebo aplikací pro jakýkoliv handset – kdykoliv a kdekoliv,“ řekl Mike Daniels, výkonný předseda Mobile 365. „Jsme potěšeni, že můžeme Sybase poskytnout vskutku rozsáhlý přenosový kanál s propojením přibližně na 700 operátorů, na portfolio předních zákazníků v oblasti financí, médií a zábavy, a také nové příležitosti pro posílení jejích služeb AvantGo® a mFolio™, včetně možností analýzy dat, jež uspokojí poptávku našich zákazníků po robustnějších analytických prostředcích pro zpracování proudu bezdrátových dat.“

Po uzavření transakce bude společnost Mobile 365 nadále fungovat jako Sybase Mobile 365, tedy jako dceřinná společnost v plném vlastnictví. Tuto novou dceřinnou společnost bude řídit Marty Beard, senior vicepresident Sybase pro korporátní rozvoj a marketing, který bude jmenován prezidentem Sybase Mobile 365. „Ve spojení se jménem, které jsme již získali, s našimi produkty, sítě na úrovni operátorů a infrastruktury pro poskytování obsahu a aplikací povede akvizice Mobile 365 na rozšíření našeho působení mezi mobilními Enterprise zákazníky na celém světě, a to formou posílení našich současných přímých i nepřímých kanálů o rozsáhlý přenosový kanál a robustní platformu pro dodávání ASP produktů,“ řekl Marty Beard.

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

DigiZone.cz: Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Root.cz: Firefox hodí za rok přes palubu stará rozšíření

Firefox hodí za rok přes palubu stará rozšíření

DigiZone.cz: Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Podnikatel.cz: Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

Zařízení pro EET zbytečně, vrátí vám peníze

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Podnikatel.cz: Snížení DPH na 15 % se netýká všech

Snížení DPH na 15 % se netýká všech

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

DigiZone.cz: Vedení ČRo: personální změny od ledna

Vedení ČRo: personální změny od ledna

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Lupa.cz: Teletext je „internetem hipsterů“

Teletext je „internetem hipsterů“

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo