Hlavní navigace

Společnost Symantec ohlašuje služby Brightmail IQ Services a dostupnost softwaru Brightmail Gateway 8.0

19. 3. 2009

[Tisková zpráva] Verze 8 přináší adaptivní správu pověsti, integraci se softwarem Symantec DLP a lepší podporu virtuálních zařízení

Praha – 19. března 2009 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) oznámila dostupnost své nejnovější platformy zabezpečení podnikového zasílání zpráv Symantec Brightmail Gateway 8.0 a současně představila bezplatný zdroj online Brightmail IQ Services, určený k poskytování přehledu v reálném čase o nejnovějších trendech nevyžádané pošty, hrozbách a odesílatelích. Tyto nabídky společně představují nejúčinnější a nejkomplexnější metodu, jak informovat o trendech nevyžádané pošty a udržovat náskok před jejími hrozbami.

NOVÁ FAKTA – Brightmail Gateway 8.0

 • Adaptivní správa pověsti: Spojuje globální pověst, průběžně udržovanou místní pověst a novou metodu správy tříd připojení, která upřednostňuje e-maily od odesílatelů s dobrou pověstí a odesílatelům nevyžádané pošty odebírá prostředky na úrovni připojení.
 • FastPass: E-maily od známých spolehlivých odesílatelů zcela vynechává z rozpoznávání nevyžádané pošty, takže legitimní e-maily jsou doručovány bez zpoždění a současně se zvyšuje celková škálovatelnost a propustnost.
 • Integrace se softwarem Symantec Data Loss Prevention (DLP): Integrace se softwarem Symantec DLP rozšiřuje funkce prevence ztráty dat do systémů koncových bodů, sítě a úložišť. Nová vylepšení zjednodušují zavedení a správu a současně zlepšují vysokou dostupnost a výkon.
 • Rozšířená podpora virtuálních zařízení: Software Brightmail Gateway 8.0 Virtual Edition umožňuje zákazníkům adaptivně přidělovat prostředky zabezpečení zasílání zpráv v reakci na útoky nevyžádané pošty a periodické vlny hrozeb a současně maximalizuje využití prostředků IT. Verze 8.0 podporuje kromě prostředí VMware ESX také prostředí VMware ESXi a smíšené fyzické a virtuální instalace.
 • Přijetí virtuální edice na trhu: Od prvního ohlášení softwaru Brightmail Gateway Virtual Edition v únoru 2008 nainstalovali zákazníci více než 1000 produkčních virtuálních zařízení.
 • Jednodušší instalace a správa: Noví průvodci a automatické funkce pro instalaci a správu mohou zkrátit čas potřebný ke správě až o 70 %.
 • Ihned k dispozici: Software Brightmail Gateway 8.0 je nyní možno získat přímo od společnosti Symantec nebo prostřednictvím její celosvětové sítě autorizovaných prodejců s přidanou hodnotou, distributorů a systémových integrátorů. Software Brightmail Gateway je také k dispozici jako součást softwaru Symantec Multi-tier Protection. Další informace jsou k dispozici na adrese http://www.sy­mantec.com/bu­siness/brightma­il-gateway.

NOVÁ FAKTA – Brightmail IQ Services

 • Brightmail IQ Services je bezplatný zdroj přístupný veřejnosti. Spojuje informace ze sítě Symantec Global Intelligence Network s komplexní analýzou střediska Symantec Security Response a provozního týmu Brightmail a uživatelům poskytuje přehled o trendech denních objemů e-mailů a nevyžádané pošty a typech obsahu a kategoriích nevyžádané pošty.
 • Uživatelům poskytuje další zdroje, například vyhledání IP adresy odesílatele, příspěvky do blogu od provozního týmu Brightmail a odkazy na diskusní fóra a výzkumné zprávy, včetně měsíčně publikované Zprávy o stavu nevyžádané pošty.
 • Nyní je k dispozici pro veřejné použití na kartě Spam na webové stránce střediska Symantec Security Response. Zdroj Brightmail IQ Services se nachází přímo na webu http://www.brig­htmail.com/IQ­Services.

CITACE

 • „Při použití softwaru Brightmail 8 Virtual Edition můžeme postupně a rychle rozšiřovat naši infrastrukturu zabezpečení zasílání zpráv,“ řekl Conrad Maiorino, ředitel síťových služeb a architektury ve společnosti Six Flags, Inc. „Změny v našem nastavení zabezpečení zasílání zpráv je možno provádět bez potíží spojených s rekonfigurací fyzické infrastruktury a dalším přínosem je také zvýšené využití zdrojů při virtualizaci.“
 • „Naši uživatelé nyní dostávají nevyžádanou poštu jen zřídka,“ řekl Mark Feeney, hlavní systémový inženýr IT ve společnosti AMETEK Inc. „Tím, že blokuje každý den milion nevyžádaných zpráv, šetří společnost Symantec každému z našich 7 200 uživatelů každý den značné množství času, který by jinak strávili tříděním a odstraňováním nevyžádané pošty. Pro společnost naší velikosti je to obrovská úspora produktivního ča­su.“
 • „Naše nemocnice odesílají a dostávají každý měsíc jeden milion e-mailů a do naší sítě se každý den pokouší proniknout více než 700 000 nevyžádaných zpráv,“ řekl Reinoud Reynders, manažer IT infrastruktury a provozu v univerzitních nemocnicích v Lovani. „Společnost Symantec nám umožnila blokovat 98 % nevyžádané pošty. Nová metoda adaptivní správy pověsti zvyšuje již tak vysokou 186% návratnost investice do tohoto řešení; efektivněji využívá naše prostředky IT tím, že odesílatelům nevyžádané pošty odebírá prostředky na úrovni připojení.“
 • „Postupný vzestup nevyžádané pošty na ‚normální‘ úroveň během několika týdnů po odpojení hostingové firmy McColo nám ukázal, jak rychle se odesílatelé nevyžádané pošty dokážou přizpůsobit opatřením zavedeným v rámci boje proti nevyžádané poště,“ řekl Brian Dye, senior director of Enterprise Security product management ve společnosti Symantec. „Pro naše zákazníky to bylo potvrzením významu našeho nového systému adaptivní správy pověsti, který jim umožňuje jednoduše zvýšit prioritu e-mailů od odesílatelů s dobrou pověstí. Pak jim může být úplně jedno, jestli úroveň nevyžádané pošty dosahuje 70 nebo 95 %.“

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: Nový osobní bankrot: pro všechny, ale až na 7 let

Nový osobní bankrot: pro všechny, ale až na 7 let

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku