Hlavní navigace

Symantec Enterprise Vault je podle zprávy Magic Quadrant předním řešením v oblasti podnikové archivace dat a získal hodnocení „velmi kladně“ v novém žebříčku Vendor Rating

29. 11. 2010

[Tisková zpráva] Praha – 25. listopadu 2010 – Symantec Corp. (NASDAQ: SYMC) oznámil, že jej společnost Gartner Inc. zařadila do kvadrantu vůdčích společností ve zprávě „2010 Magic Quadrant for Enterprise Information Archiving“1. Symantec získal pozitivní hodnocení a navíc Enterprise Vault obdržel hodnocení „velmi kladně“ v žebříčku Vendor Rating2. Symantec Enterprise Vault, který používá více než 15 000 organizací na celém světě, umožňuje organizacím ukládat, spravovat a dohledávat nestrukturované informace napříč různými zdroji obsahu. Symantec Enterprise Vault je nejrozšířenější řešení pro archivaci a umožňuje organizacím chránit informace, snížit náklady použitím deduplikace, bezpečné vymazání informací a efektivní vyhledávání.

„Podniky očekávají rychlý nárůst počtu uživatelských dat (uložených na sdílených položkách), Microsoft SharePoint a dalšího nestrukturovaného obsahu. Velké množství informací je po určité době využíváno pouze občas. Podniky proto hledají produkty, které usnadní správu uložených informaci a jejich strukturovanost, stejně jako dodržování práv a rychlé vyhodnocení z hlediska efektivity a nákladů,“ uvádí zpráva Magic Quadrant, která hodnotí výrobce na základě schopnosti realizovat a naplňovat jejich vize. „V tomto okamžiku mnoho výrobců, kteří nabízí archivaci e-mailů, přidává podporu pro archivaci souborů a archivaci v prostředí SharePoint. Přední výrobci využívají tohoto širšího chápání archivace a jdou ještě o krok dále a přidávají podporu pro archivaci rychlých zpráv, textových zpráv, obsahu na sociálních sítích a v některých případech dokonce i strukturovaných dat aplikací." 

„Symantec Enterprise Vault umožňuje organizacím archivovat data určená pro dlouhodobé uložení, nastavit zásady pro klasifikaci a automaticky odstranit informace a zjednodušit dodržování právních norem,“ řekl Simon Jelley, senior director of product management for Enterprise Vault, Symantec. „Enterprise Vault umožňuje efektivnější ukládání informací, takže e-maily a dokumenty, které přicházejí z různých zdrojů obsahu, jako jsou Exchange, SharePoint a sdílené položky, jsou uloženy pouze jednou. Enterprise Vault 9 přidává nové funkce, které zákazníkům umožňují vyhledávat data mimo archiv úložiště a tím se ještě více zrychluje proces e-Discovery a dochází k větší úspoře času a nákladů.“ 

Podle společnosti Gartner je zhruba 70 % dat duplicitních a nikdo s nimi nepracoval přes 90 dnů3. Enterprise Vault 9.0 pomáhá tento efekt zmírnit archivací ze zdrojů, kde informace mohou být nahromaděny, jako jsou e-mail, servery určené pro sdílení souborů a SharePoint. Uživatelé výrazně sníží své náklady na ukládání, zlepší rychlost zálohování a zjednoduší proces e-Discovery. Výzkum společnosti Gartner také ukazuje, že volba správné strategie nasazení archivace může ušetřit až 60 % nákladů na zálohování a snížit dobu potřebnou k zálohování až o 80 %. Navíc podle výzkumu do roku 2012 společnosti bez strategie správy informací a technologií pro archivaci obsahu věnují o třetinu více času na e-Discovery, než ty společnosti s řešením pro archivaci obsahu4

Enterprise Vault poskytuje jednoduché ověřování a vyhledávání e-Discovery kombinuje e-maily z Microsoft Exchange Online s on-premise archivací zdrojů obsahu do jednoho centrálního úložiště a dovoluje organizacím centrálně spravovat e-Discovery a podporuje interní šetření. Enterprise Vault také rozšiřuje podporu zdrojů obsahu o Microsoft Exchange Server 2010 Service Pack 1 (SP1), Microsoft SharePoint Server 2010 a Domino 8.5.1.   

Zdroje informací

 

O úložištích společnosti Symantec

Společnost Symantec pomáhá  organizacím zabezpečit a spravovat informace pomocí řešení sprá­vy úložišť, archivace e-mailů a zálohování a obnovení.  

O zprávě  Magic Quadrant

Zpráva Magic Quadrant je opatřena Copyrightem společnosti Gartner, Inc. z roku 2010 a je použita se svolením. Magický kvadrant je grafickým zpodobněním trhu v určitém období. Vypovídá o tom, jak určití dodavatelé podle analýzy společnosti Gartner splňují jí definovaná kritéria pro daný trh. Společnost Gartner se nestaví na podporu žádného dodavatele, produktu ani služby popsané ve zprávě Magic Quadrant a nevydává doporučení uživatelům technologií, aby si vybírali pouze dodavatele umístěné do kvadrantu vůdčích společností. Zpráva Magic Quadrant je zamýšlena pouze jako prostředek k zjišťování informací a není míněna jako konkrétní doporučení k dalšímu jednání. Společnost Gartner odmítá všechny záruky, výslovně uvedené nebo předpokládané, vztahující se k tomuto průzkumu, včetně jakýchkoli záruk obchodovatelnosti a vhodnosti pro určitý účel. 

Vendor Rating

Vendor Rating je od 1. října 2010 registro­vaná ochranná známka společnosti Gartner, Inc a její použití je možné pouze na základě svolení. Vendor Rating hodnotí výrobce z celkového pohledu a vychází z hodnocení společnosti Gartner, která sleduje vize pro produkty nebo služby a jejich realizaci ve vztahu k analýze společnosti Gartner a požadavkům zákazníků. Žebříček není srovnání konkurentů na trhu. Gartner nepodporuje žádného výrobce, produkt nebo službu zmíněnou ve Vendor Rating a ani nedoporučuje uživatelům, aby si vybírali pouze výrobce s nejvyšším hodnocením. Gartner neručí za vyjádření nebo naznačené záruky uvedené ve výzkumu, včetně záruk prodejnosti a vhodnosti pro určitý účel. 

O společnosti Symantec

Společnost Symantec zaujímá  světové prven­ství v poskyto­vání řešení zabezpečení, úložišť a správy systémů, která pomáhají jednotlivým zákazníkům i organizacím zabezpečit a spravovat informace. Náš software a naše služby chrání komplexněji a efektivněji, před více riziky a ve více místech a poskytují jistotu při užívání a ukládání informací. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Mountain View v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

Měšec.cz: mBank cenzuruje, zrušila mFórum

mBank cenzuruje, zrušila mFórum

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Platební brány a EET? Stále s otazníkem

Platební brány a EET? Stále s otazníkem

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

120na80.cz: Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph