Hlavní navigace

Řešení Symantec Health prochází úspěšně testem kompatibility s řešeními PACS Siemens Healthcare

17. 9. 2010

[Tisková zpráva] Rozšířená podpora třetích stran umožňuje poskytovatelům zdravotní péče bez obav přesouvat snímky do cloudu

Praha – 16. září 2010 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) oznámila úspěšné testování kompatibility řešení Symantec Health pro archivaci lékařských snímků v cloudu a řešení PACS (Picture Archiving and Communication System) společnosti Siemens Healthcare. Středisko Siemens SYNGO Connectivity Competence Center (CCC) provedlo ve spolupráci se společností Symantec testování konektivity řešení Symantec Health a několika aplikací Siemens pro práci se snímky – syngo.plaza a syngo Imaging pro radiologii a syngo Dynamics pro kardiologii. Řešení společnosti Symantec nabízí první archiv kompatibilní se standardem DICOM pro zpracování, ukládání, tisk a přenos obrazových informací ve zdravotnictví, který prošel ověřovacími testy s novým řešením PACS syngo.plaza společnosti Siemens umožňujícím prohlížení ve 2D, 3D a 4D na jednom místě.

Řešení Symantec Health pomáhá snižovat náklady na úložiště tím, že umožňuje poskytovatelům zdravotní péče platit pouze za používanou kapacitu úložiště. Zákazníci využívající řešení Symantec Health získají navíc díky geograficky rozptýleným vysoce dostupným datovým centrům společnosti Symantec také funkce obnovení po havárii a kontinuity činnosti organizace. Řešení Symantec Health podporuje stávající pracovní postupy zdravotnické organizace a doplňuje její stávající infrastrukturu PACS, jako jsou například řešení PACS Siemens.

„Společnost Siemens přikládá značný význam důslednému testování aplikací třetích stran, které spolupracují s našimi systémy PACS,“ řekl Rik Primo, director of marketing and strategic relationships, SYNGO Americas, společnost Siemens Healthcare. „Testování konektivity v naší laboratoři CCC s technologiemi jako Symantec Health zaručuje, že naši zákazníci mohou bez obav používat obě řešení bez potřeby přizpůsobit konektivitu na místě.“

„Cena samotných úložišť se sice snižuje, ale poskytovatelé zdravotní péče musejí počítat také s náklady na personál a prostory datového centra, software a smlouvy o údržbě, systémy zálohování a obnovení po havárii a energii, kterou bude toto vše spotřebovávat. Tyto doprovodné náklady jsou často přehlíženy, ale dosahují značné výše,“ řekla Lori Wright, vice president and general manager, řešení Symantec Health. „Poskytovatelé zdravotní péče mohou v průměru dosáhnout úspory 25–50 %, když jako hostitele archivů snímků použijí řešení Symantec Health.“

Aby pomohla všem poskytovatelům zdravotní péče znovu získat kontrolu nad rychle rostoucími požadavky na úložiště, vyvinula společnost Symantec řešení Symantec Health, které spolupracuje s libovolným systémem PACS/RIS pomocí existujících standardních protokolů. Řešení Symantec Health nabízí bezpečnou a cenově dostupnou dlouhodobou archivaci snímků, schopnou zvládnout rostoucí počet a velikost lékařských snímků. Řešení Symantec Health zároveň vnáší do prostředí úložišť transparentnost prostřednictvím panelu, který na vyžádání zobrazuje spotřebu úložného prostoru podle modality a pracoviště. „To otevírá oči mnoha organizacím, které o těchto věcech dosud nemají dostatečný přehled,“ dodala Lori Wright.

Řešení archivace snímků Symantec Health také doplňuje řešení PACS jiných výrobců a tím rozšiřuje infrastrukturu PACS poskytovatele zdravotní péče a zajišťuje kontinuitu činnosti organizace v případě výpadku nebo katastrofy.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Mountain View v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

O společnosti Siemens Healthcare
Sektor Siemens Healthcare je jedním z největších světových dodavatelů pro obor zdravotnictví a určuje trendy v oblasti práce s lékařskými snímky, laboratorní diagnostiky, zdravotnických informačních systémů a sluchových pomůcek. Společnost Siemens nabízí svým zákazníkům produkty a řešení z jednoho zdroje pro celý rozsah péče o pacienta – od prevence a včasného zjištění až po stanovení diagnózy a léčbu a následnou péči. Společnost Siemens optimalizuje klinické pracovní postupy pro nejobvyklejší choroby a tím také zdravotní péči zrychluje, zlepšuje a zlevňuje. Sektor Siemens Healthcare zaměstnává přibližně 48 000 zaměstnanců na celém světě a má celosvětovou působnost. Ve fiskálním roce 2009 (k 30. září) sektor vykázal obrat ve výši 11,9 mld. eur a zisk přibližně 1,5 mld. eur. Další informace jsou k dispozici na adrese: www.siemens.com/he­althcare.

Podnikatel.cz: Dva doklady netřeba, dejte to na účtenku k EET

Dva doklady netřeba, dejte to na účtenku k EET

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi