Hlavní navigace

Symantec Hosted Services uvádí na trh službu Symantec Hosted Endpoint Protection

[Tisková zpráva] Portfolio služeb SaaS poskytuje malým a středním podnikům úplný přístup k hostovanému zabezpečení od brány až po koncový bod

Praha – 26. května 2010 – Společnost Symantec Corp. (NASDAQ: SYMC) představila službu Symantec Hosted Endpoint Protection. Tato nová služba založená na cloudu je určená malým a středním organizacím, které chtějí zavést komplexní zabezpečení vlastních počítačových systémů bez potřeby dalšího hardwaru a softwaru pro správu. Zákazníci nyní budou moci využít jednoduchost a pohodlí služby založené na cloudu k ochraně svých přenosných počítačů, stolních počítačů a souborových serverů se systémem Windows před narůstajícím množstvím stále důmyslnějších hrozeb.

Služba Symantec Hosted Endpoint Protection, využívající více než 18 let zkušeností s vývojem oceněných technologií pro antivirovou ochranu a ochranu koncových bodů, je určená k ochraně systémů koncových bodů pomocí jediného řešení, které je spravované z webové konzoly a poskytuje pokročilou ochranu od koncového bodu až po bránu.

„Podobně jako vzrostla obliba modelu hostovaného zabezpečení zasílání zpráv kvůli jeho snadné správě a zavedení, motivuje organizace také účinná ochrana systémů koncových bodů a nižší složitost, kterou mohou nabídnout služby založené na cloudu,“ řekl Rowan Trollope, Senior Vice President, Symantec Hosted Services. „Služba Symantec Hosted Endpoint Protection využívá naše odborné znalosti v oblasti softwaru jako služby k poskytování pokročilých technologií, které chrání systémy zákazníků bez potřeby dalšího hardwaru, softwaru pro správu a vyhrazených zaměstnanců oddělení IT.“

Analytici předpovídali, že podniky budou vzhledem k rostoucí složitosti hrozeb a mobilitě globálních pracovních sil požadovat vysoce účinná řešení zabezpečení umožňující škálování, upgrady a použití s minimálními nároky na údržbu. Tento požadavek je obzvláště důležitý v případě malých a středních podniků, které mají omezené zdroje k řešení vyvíjejících se požadavků na zabezpečení a musejí zvládat obrovské množství dalších povinností v oblasti IT.

„Zákazníci mají často potíže se zvyšováním počtu pracovníků IT, kteří jsou zapotřebí k udržení kroku s vývojem ve světě hrozeb,“ řekl Chris Christiansen, Program Vice President, Security Products and Services, společnost IDC. „Pro koncový bod hledají řešení na klíč, které poskytne nejnovější úroveň ochrany a to nejlepší, co může model SaaS nabídnout: snadné nastavení, nulovou údržbu a automatické upgrady.“

Služba Symantec Hosted Endpoint Protection využívá síť Symantec Global Intelligence Network, která je jednou z největších světových sítí pro výzkum zabezpečení, a těží z její rychlé identifikace hrozeb a reakce. V rámci služby Symantec Hosted Endpoint Protection probíhají automatické aktualizace zabezpečení transparentně prostřednictvím připojení k Internetu, takže systémy zaměstnanců jsou udržovány v aktuálním stavu bez ohledu na to, zda jsou pracovníci v kanceláři nebo na cestách.

„Prostřednictvím cloudu můžeme získat mnohem robustnější řešení, než jaké bychom mohli zajistit sami, a také náklady jsou mnohem příznivější,“ řekl David Wassenar, vedoucí týmu, společnost Apprise Software. „Naši zaměstnanci mu nemusejí věnovat žádnou část své pracovní doby a nemusíme vynakládat žádné finanční prostředky na redundantní hardware, abychom zajistili vysokou dostupnost řešení.“

Hlavní funkce a výhody služby Symantec Hosted Endpoint Protection

  • Komplexní ochrana pro systémy zákazníků: Pokročilé technologie pro antivirovou ochranu, ochranu před spywarem, bránu firewall a prevenci narušení v rámci hostitele.
  • Vždy aktivní ochrana koncových bodů. Automatické aktualizace probíhají transparentně prostřednictvím připojení k Internetu, takže systémy zaměstnanců jsou udržovány v aktuálním stavu a v souladu se zásadami pro klienty bez ohledu na to, zda jsou zaměstnanci v kanceláři nebo na cestách, dokonce i když nejsou přihlášení k podnikové síti VPN.
  • Webová konzola pro správu: Správci mají přístup k portálu pro správu pomocí podporovaného webového prohlížeče a ke sledování a správě počítačů není nutný přístup prostřednictvím podnikové sítě VPN. Správci dostávají v reálném čase výstrahy prostřednictvím zpráv SMS nebo e-mailu a mohou snadno spouštět funkce jako aktualizace LiveUpdate, zobrazovat historii v počítačích a měnit místní nastavení zásad.
  • Snadná správa: Přidávání a správa nových počítačů bez potřeby serverů pro správu v místě. Aktualizace probíhají automaticky a v rámci poplatku za odběr služby jsou často zaváděny nové funkce.
  • Škálovatelnost: Model hostované služby umožňuje flexibilní škálování řešení, takže lze rychle a efektivně přidávat nové koncové body bez potřeby dalšího hardwaru a softwaru pro správu.
  • Rychlé zavedení: Řešení lze rychle zavést u uživatelů prostřednictvím standardního stažení, zaslání pozvánky e-mailem nebo může být bezobslužně doručeno bez vyžádání do sítě zákazníka.

„Naší nejvyšší prioritou je dostat hardware z našeho datového centra a centrálně spravovat všechny naše koncové body pomocí jediného webového rozhraní,“ řekl Sumeet Lakhaney, ředitel IT pro skupinu restaurací Fourth Wall Restaurant Group, která spravuje pět luxusních restaurací na Manhattanu v New Yorku.

„Zaměřujeme se na vybudování IT centra nové generace a to znamená, že jsme pro všechny naše obchodní aplikace začali využívat model SaaS. Tím standardizujeme naše prostředí a snížíme naše celkové provozní náklady.“

Služba Symantec Hosted Endpoint Protection je nyní k dispozici zákazníkům v Severní Americe. Poskytuje antivirovou ochranu, ochranu před spywarem, bránu firewall a prevenci narušení v rámci hostitele pro stolní a přenosné počítače a antivirovou ochranu a ochranu před spywarem pro souborové servery. Službu lze zakoupit samostatně nebo v kombinaci s jinými službami Symantec Hosted Services pro e-mail, web a rychlé zprávy.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství v Mountain View v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

Vitalia.cz: Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Měšec.cz: Stavební spoření: alternativa i pro seniory

Stavební spoření: alternativa i pro seniory

DigiZone.cz: Co chtějí operátoři při přechodu na DVB-T2?

Co chtějí operátoři při přechodu na DVB-T2?

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují