Hlavní navigace

Společnost Symantec nabízí program analýzy počítačových hrozeb, v němž využívá bezpečnostní informace a odborníky

19. 8. 2009

[Tisková zpráva] Program zmírňuje počítačová rizika protiopatřeními přijatými na základě identifikace hrozeb, shromažďování informací v místě a hodnocení dopadů

Praha – 19. srpna 2009 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) ohlásila program analýzy počítačových hrozeb Symantec CTAP (Cyber Threat Analysis Program), který komplexně pojímá získávání a identifikaci globálně platných bezpečnostních informací, poskytování lokalizovaných identifikací hrozeb a vytváření vhodných nápravných opatření a protiopatření k ochraně důležitých informací klientů a zlepšení jejich celkové bezpečnostní situace. Program CTAP poskytuje přístup k jednomu z největších komerčních úložišť údajů o zranitelných místech ovlivňujících počítačovou bezpečnost a informacím o počítačových hrozbách a přidává širokou sadu bezpečnostních nástrojů společnosti Symantec. Společnost Symantec poskytuje tento přístup prostřednictvím vysoce kvalifikovaných analytiků na pracovišti klienta a tím zlepšuje stav ochrany organizace a zvyšuje její proaktivní schopnosti.

Cílem programu CTAP, který doplňuje osvědčené integrované služby Security Intelligence Services, je rozšířit zákazníkův přehled o světě hrozeb a poskytnout zdroje pro účinné zmírnění rizik a odezvu na vyžádání. Program využívá rozsáhlou globální informační síť společnosti Symantec a široké odborné znalosti v oblasti zabezpečení, kterými disponuje pouze společnost Symantec, a zákazníkům poskytuje podrobné zprávy a ověřené informace o útocích, aktivitě nebezpečného kódu, phishingu a nevyžádaných e-mailech, s nimiž se organizace každodenně setkávají.

XIV. vydání zprávy Internet Security Threat Report společnosti Symantec vydané v dubnu 2009 ukázalo rozsah současných hrozeb vůči počítačové bezpečnosti. Společnost Symantec vytvořila v roce 2008 více než 1,6 mil. nových signatur nebezpečného kódu a v každém měsíci roku 2008 zablokovala na celém světě v průměru víc než 245 milionů pokusů o útok nebezpečného kódu. 90 % všech hrozeb zjištěných společností Symantec ve sledovaném období se pokoušelo o krádež důvěrných informací.

„Organizace v současné době stojí před závažným problémem, jak se vypořádat s hrozbami vůči počítačové bezpečnosti, které se objevují rychleji, jsou důmyslnější a dávají minimum času na proaktivní obranu. K tomu se připojuje tlak na snižování nákladů a efektivnější využití minulých investic ke zlepšení stavu počítačové bezpečnosti,“ řekl Anil Chakravarthy, senior vice president, Symantec Enterprise Services. „Program Symantec CTAP zmírňuje rizika IT komplexním pojetím identifikace hrozeb a shromažďování a ověřování informací a zajišťuje včasnou reakci zkušených profesionálů k ochraně důležitých informací klientů. Vše podporují specializované nástroje pro realizaci reakce.“

V rámci programu CTAP spojují analytici počítačových hrozeb společnosti Symantec data klientů a veřejná data s informacemi dostupnými v programu CTAP a rychle identifikují nové hrozby vůči počítačové bezpečnosti, určují skutečný charakter útoků, vyvíjejí protiopatření a zavádějí řešení. Analytici, kteří využívají globální úložiště společnosti Symantec, dávají zákazníkům přístup k podrobným a rozsáhlým informacím a rozmanitým nástrojům, které lze získat pouze prostřednictvím tohoto programu:

  • Informace o útocích, zranitelných místech a nebezpečném kódu
  • Informace o phishingu, nevyžádané poště, únicích dat, spywaru, adwaru a virech
  • Informace o podzemních počítačových ekonomikách a nástražných sítích
  • Komunita analytiků programu CTAP společnosti Symantec
  • Prostředky výzkumu IT a podpora
  • Související analýzy a specifické zprávy

Společnost Symantec poskytuje odborníky v místě a vzdálené odborníky, kteří přizpůsobují analýzy, reakce a akce projektovým specifikacím každého klienta. Hluboké odborné znalosti se zaměřují na čtyři klíčové oblasti: informace z oblasti počítačové bezpečnosti, analýzy provozu sítí, analýzy nebezpečných kódů a forenzní analýzy. Program CTAP využívá důmyslné nástroje, včetně inteligentních datových úložišť se zabudovanými sadami nástrojů a interních systémů společnosti Symantec, které analytikům programu CTAP umožňují identifikovat nové bezpečnostní hrozby z Internetu, vyvíjet obranné mechanismy a distribuovat řešení. To jim umožňuje vytvořit bezpečnější provozní prostředí a tím zlepšit situační přehled v organizaci a reakci organizace.

„K řešení současných bezpečnostních hrozeb a zranitelných míst jsou ve většině organizací zapotřebí značné interní zdroje pro proaktivní řízení rizik,“ řekla Irida Xheneti, analytička bezpečnostních služeb ve společnosti IDC. „Ve snaze o zabezpečení podnikových aktiv v době rozsáhlého rozvoje technologií a rychlého šíření hrozeb hledají organizace komplexní a proaktivní řešení zabezpečení, která jim umožní rychle zjistit zranitelná místa a rychle je opravit. Program CTAP společnosti Symantec umožní zákazníkům využít proaktivní bezpečnostní informace a odborné znalosti k ekonomicky efektivnímu zlepšení stavu řízení rizik v organizaci.“

Symantec Global Intelligence Network
V rámci globální informační sítě společnosti Symantec jsou udržovány rozsáhlé databáze dat shromážděných z celého světa umožňující identifikaci nových hrozeb, vývoj obranných mechanismů a distribuci řešení. Tato síť získává informace týkající se zabezpečení z celého světa. Analytici ve společnosti Symantec tak mají bezkonkurenční schopnost identifikovat a analyzovat nové trendy v oblasti útoků, aktivitu nebezpečného kódu, phishingu a nevyžádané pošty a poskytovat ochranu a podložené komentáře. Společnost Symantec provozuje 11 středisek Security Response Center a ke sledování nebezpečných činností využívá 240 000 senzorů útoků.

Cena a dostupnost na trhu
Program analýzy počítačových hrozeb CTAP společnosti Symantec je k dispozici nyní. Cena se odvíjí od počtu analytiků, které bude organizace v rámci programu CTAP využívat. Další informace jsou k dispozici na adrese http://www.sy­mantec.com/bu­siness/services/ca­tegory.jsp?pcid=se­curity.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

DigiZone.cz: Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně