Hlavní navigace

Symposium InterSystems 2007

5. 7. 2007

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika, InterSystems B. V. – 4. července 2007 – Ve dnech 18. a 19. června 2007 se ve Špindlerově Mlýně konalo Symposium InterSystems 2007 s podtitulem „Polepšené aplikace“. InterSystems je dodavatelem objektové databáze Caché, platformy pro rychlou integraci Ensemble a je lídrem v oblasti databází pro zdravotnictví. Ve Špindlerově Mlýně se setkali uživatelé, odborníci a vývojáři na platformách Caché a Ensemble, kteří si vyměňovali zkušenosti a názory z oblasti vývoje aplikací a integrace. Byl zde představen zcela nový produkt HealthShare - platforma sloužící k rychlému vytvoření informačních výměnných sítí ve zdravotnictví, ve kterých jsou různými organizacemi sdílena klinická data na regionální i národní úrovni.

Na úvod konference přivítal účastníky obchodní ředitel Michal Tomek. První prezentací představil Joerg Klingler, výkonný ředitel pro oblast centrální a východní Evropy, strategii společnosti pro nejbližší období a zmínil statistiky vývoje produktového portfolia a tržní podíly InterSystems. Na konkrétních případech ukázal funkční aplikace InterSystems platforem v Evropě, včetně českého projektu Zlatokop v Institutu Klinické a Experimentální Medicíny, který je založen na Caché. Klingler také hovořil o spolupráci s IBM, jenž použilo databázi Caché pro vlastní projekt FocalPoint, čímž se podařilo významně zkrátit čas potřebný pro vývoj díky technologii Caché Jalapeño™. Navázal Andreas Dieckow, Product Manager, Strategic Planning, vizí dalšího rozvoje produktů InterSystems. Následoval celosvětový rozbor potřeb ve zdravotnictví v podání Kerryho Strattona, výkonného ředitele InterSystems pro oblast zdravotnictví, v němž byly diskutovány systémy pro poskytování zdravotní péče, jenž se zaměřují na realizaci rozsáhlé výměny zdravotnických informací napříč jednotlivými organizacemi. Stratton hovořil o novém produktu HealthShare, který je vytvořen specificky pro regionální zdravotnické informační organizace (RHIO) a je postavený na ověřené technologii v rámci rychlé integrační platformy Ensemble.

Na symposiu dostali slovo také aplikační partneři, kteří používají produkty InterSystems v praxi. Mezi jinými zde vystoupil Jan Májek ze společnosti Bull s. r. o., který hovořil o mobilitě ve zdravotnictví a Jan Holý ze společnosti EDS s. r. o., jenž se věnoval tématu Integrace a modernizace aplikací.

Účastníkům konference byli k dispozici pro technické konzultace i další z řad odborníků InterSystems. U kulatých stolů s odbornou tématikou vedli diskuse Marvin Tener, na téma objektových technologií, XML, objektového mapování či webových služeb a Alex Schaeferová, jež se podělila o zkušenosti se ZENem, platformou sloužící k rychlé tvorbě webových aplikací založené na Caché Server Pages (CSP).

Součástí symposia bylo i sportovní odpoledne, při němž účastníci soutěžili na bobové dráze a v lanovém parku, v jízdě na seagway a v lukostřelbě či předváděli svou sílu při bungeerunningu. Při večerním společenské programu byla k vidění taneční vystoupení různých stylů. Účastníci aktivně přispěli k tvorbě programu i svou účastí v karaoke.

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Lupa.cz: Nejsou lidi. Startupy hledají IT talenty v cizině

Nejsou lidi. Startupy hledají IT talenty v cizině

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?