Hlavní navigace

Symposium InterSystems 2008

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika, InterSystems B. V. – 7. července 2008 – Ve dnech 9. a 10. června 2008 se v Jihlavě konalo Symposium InterSystems 2008 s podtitulem „Slavíme 30 let inovací“. Společnost InterSystems vyvíjí a dodává inovativní databázový a integrační software. Tradiční každoroční Symposia InterSystems jsou příležitostí pro setkání s vývojovými pracovníky a managementem společnosti, aplikačními partnery a dalšími členy komunity InterSystems.

Na letošním již sedmém ročníku Symposia InterSystems byly uvedeny novinky ve vysoce výkonné objektové databázi Caché®, v univerzální platformě pro rychlou integraci Ensemble® a v platformě pro vývoj regionálních a celostátních zdravotnických informačních systémů HealthShare™. Odborné veřejnosti byl též představen zcela nový vývojářský nástroj DeepSee, který zajišťuje přeměnu dat z Caché na informace potřebné pro podnikání.

Úvodem konference přivítal účastníky obchodní ředitel české pobočky InterSystems Michal Tomek. Ve svém vystoupení prezentoval strategii společnosti pro nejbližší období a zmínil statistiky vývoje produktového portfolia a tržní podíly InterSystems. Produktovými vizemi navázal Andreas Dieckow, hlavní produktový manažer InterSystems, který představil úžasné vlastnosti, jež jsou plánovány pro budoucí verze Caché, Ensemble a HealthShare.

Nejsledovanějším tématem bylo ohlášení žhavé novinky – modulu DeepSee („Pronikavý vhled“). Modul určený pro prostředí Caché i Ensemble zjednodušuje zpracování a analýzu transakčních dat v reálném čase a na rozdíl od jiných BI (Business Intelligence) nástrojů je koncipován jako nedílná, „vnořená“ součást aplikací.

„Symposium InterSystems pořádáme již sedmým rokem a daří se nám každý ročník zaměřit na jiné téma, oslovit nové partnery či ukázat stávajícím partnerům, jaké jsou další možnosti ve vývoji aplikací s produkty InterSystems,“ hodnotí Symposium Michal Tomek, obchodní ředitel InterSystems v ČR, a dodává: „Samozřejmostí je prezentace služeb a technologií společnosti InterSystems, výsledků, nových možností a základní linie výhledu do budoucnosti. Těší mě však, že většina našich partnerů vnímá Symposium jako společenskou událost, na které zkrátka nesmí chybět.“

Účastníkům konference byla pro technické konzultace k dispozici řada odborníků InterSystems. U kulatých stolů diskutoval mj. RB Omo, manažer světového klientského centra InterSystems (WRC), na téma, jak co nejlépe využít nabízenou podporu, a Daniel Kutáč, Senior Sales Engineer InterSystems, s Billem McCormickem, produktovým manažerem InterSystems, debatovali o možnostech v oblasti vývoje technologií.

Na symposiu dostali slovo také aplikační partneři, kteří používají produkty InterSystems v praxi. Mezi jinými zde vystoupil Jan Tomášik ze společnosti mediworx software solutions, a.s., který hovořil o konkrétním nasazení technologií InterSystems v největší slovenské zdravotní pojišťovně DÔVERA zdravotná poisťovna, a.s., a Libor Turek ze společnosti M-line, a.s., jenž se věnoval využití DeepSee pro rozšíření funkcionality manažerské nadstavby v informačním systému M-line. Součástí symposia bylo i sportovní odpoledne s mottem „Jeden za všechny, všichni za jednoho…“, při němž si účastníci vyzkoušeli disciplíny zaměřené na budování týmové spolupráce. Při večerním společenské programu byla k vidění vystoupení šermířů a pěveckého a tanečního souboru.

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Měšec.cz: Stavební spoření: alternativa i pro seniory

Stavební spoření: alternativa i pro seniory

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

DigiZone.cz: Co chtějí operátoři při přechodu na DVB-T2?

Co chtějí operátoři při přechodu na DVB-T2?

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák