Hlavní navigace

Symposium InterSystems 2010

29. 6. 2010

[Tisková zpráva] InterSystems přivítal obchodní partnery v Mariánských Lázních

Praha, Česká republika – 28. června 2010 – Ve dnech 7. a 8. června se v Mariánských Lázních konala mezinárodní konference Symposium InterSystems s podtitulem „Moderní softwarové technologie pro aplikace s nápadem“. Široká programová nabídka představila novinky ve vysoce výkonné objektové databázi Caché®, v univerzální platformě pro rychlou integraci a vývoj Ensemble®, v softwaru DeepSee, který do transakčních systémů přidává vestavný nástroj pro podnikovou inteligenci, a v platformě pro vývoj regionálních a celostátních zdravotnických informačních systémů HealthShare™. Letošního v pořadí již devátého ročníku se zúčastnilo na sto návštěvníků.

V úvodu konference vystoupil obchodní ředitel české pobočky Michal Tomek. V návaznosti na celosvětovou krizi v roce 2009 vyzdvihl flexibilitu a novátorský přístup InterSystems, které se pozitivně odrazily i ve statistikách společnosti. InterSystems zaznamenal celosvětový nárůst výnosů o 4 procenta a přijal přes 200 nových zaměstnanců. Produktovou vizí InterSystems pro nadcházející období navázal viceprezident pro vývoj softwaru Robert Nagle, který detailněji prezentoval průlomové vlastnosti, jež jsou plánovány pro budoucí verze Caché, Ensemble, DeepSee a HealthShare. Technické informace o produktových novinkách a konkrétní aspekty zejména webových služeb pak doplnil vedoucí produktový manažer Andreas Dieckow. Tématu dostupnosti aplikací se věnoval Robert Nagle, který zdůraznil, že pomocí zrcadlení databáze Caché lze dosáhnout až 99,99% dostupnosti aplikací.

Martin Zubek, business development manažer, vedle celosvětových úspěchů v oblasti integrací ve zdravotnictví představil také aktivity InterSystems v dalších oblastech, jako jsou např. řešení pro smart metering (inteligentní měření) či spolupráce s Evropskou kosmickou agenturou. Na prezentaci navázali sales engineer Josef Nemecek tématem vytváření datových modelů pro podnikovou inteligenci (BI) pomocí nástroje DeepSee a senior sales engineer Daniel Kutáč ukázkou možností, které nabízí Caché při hledání kritických míst v aplikacích. Pokročilým metodám Caché ObjectScriptu a novým vlastnostem dynamického SQL se pak věnoval sales engineer Štefan Havlíček.

Po celou dobu konání symposia byli v rámci workshopů a diskusí u kulatých stolů účastníkům k dispozici i další odborníci z řad InterSystems pro technické a obchodní konzultace. Součástí byly i praktické demonstrace aktuálních verzí produktů.

„Ceníme si příležitosti sejít se s našimi partnery a klienty v netradičním prostředí. Velká koncentrace technických a obchodních novinek z kuchyně InterSystems se zde snoubí s příjemnou atmosférou společenského setkání všech příznivců technologií InterSystems. Každoročně zaznamenáváme, že účast na symposiu je pro partnery otázkou prestiže,“ uvádí Peter W. Mengel, marketingový ředitel pro CEE . „Interakce s partnery je pro nás obrovským přínosem – ze vzájemných podnětů pak čerpáme při dalším vývoji.“

V partnerské části konference představili své produkty vyvíjené na technologiích InterSystems také aplikační partneři společnosti. Pavel Minařík ze společnosti AdvaICT představil novou generaci bezpečnostního monitoringu sítí v podobě produktu MyNetScope založeném na databázi Caché. Systém pro zefektivnění práce s dokumenty ARCHIVOS uvedl Jacek Nowak ze společnosti CCA Europe a interní informační systém pro přepravu zásilek RADIALis předvedl Pavel Ferina ze společnosti Radiálka Hradec Králové. Jan Kracík ze společnosti a posteriori.cz představil řešení pro podporu provozu advokátních kanceláří Fibeus, které plně využívá předností Caché a nástrojů poskytovaných prostředím ZEN. Jan Svoboda ze společnosti WS Trends ve své prezentaci představil informační systém pro automatizaci procesu sběru dat a dálkových odečtů elektroměrů a jejich sledování včetně průběžné kontroly funkčnosti, resp. zatížení distribuční sítě, který je založen integrační platformě Ensemble.

V místě konání, hotelu Cristal Palace a přilehlém městském parku, nechybělo ani grilování a tradiční sportovní odpoledne. Večerní společenský program byl pak doprovázen bluesovou kapelou a zpestřen působivým vystoupením dechového orchestru mladých ZUŠ F. Chopina v Mariánských Lázních a skupiny 16 mažoretek.

Jednotlivé přednášky a fotografie ze symposia InterSystems naleznete na adrese http://www.in­tersystems.cz/e­ducation/sympos10/1_sym­pos10.html.

O společnosti InterSystems
InterSystems Corporation patří mezi světové lídry v oblasti softwarových technologií. Sídlí v Cambridge v americkém státu Massachusetts a má pobočky ve 24 zemích. InterSystems dodává pokročilé softwarové technologie pro převratné aplikace. InterSystems Caché® je vysoce výkonná objektová databáze, která umožňuje vytvářet rychlejší a škálovatelnější aplikace. InterSystems Ensemble® je platforma pro bezproblémovou integraci a vývoj propojených aplikací. InterSystems HealthShare™ je platforma pro nejrychlejší vývoj regionálních a celostátních zdravotnických informačních systémů. InterSystems DeepSee™ je software, který do transakčních systémů přidává vestavný nástroj pro podnikovou inteligenci (Business Intelligence) fungující v reálném čase, což umožňuje činit lepší rozhodnutí spojená s řízením firmy. InterSystems TrakCare™ je pokročilý webový informační systém pro propojenou zdravotní péči, s nímž lze rychle využívat výhod elektronických záznamů o pacientech. Více informací najdete na InterSystems.com.

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: Pojištění proti zneužití karty: kde jej dokoupit?

Pojištění proti zneužití karty: kde jej dokoupit?

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom