Hlavní navigace

T-Systems bude v České republice podporovat inovace pro energetiku, automobilový průmysl i zdravotnictví

21. 12. 2010

[Tisková zpráva] Nová řešení a inovace pro odvětví energetiky Smart Metering & Smart Grids (chytré odečty a inteligentní energetické sítě). Nabídka lokalizované verze systému pro zdravotnictví i.s.h. med a I.S.H pro veřejné i soukromé nemocnice.Projekt „Connected Car“.

            Společnost T-Systems Czech Republic se v roce 2011 více zaměří na podporu inovací v energetice, zdravotnictví a automobilovém průmyslu. Kromě standardní nabídky řešení v oblasti ICT a systémové integrace přinese T-Systems na český trh i řadu inovací a nových služeb, které jsou vyvíjeny v rámci skupiny Deutsche Telekom.  

            V odvětví energetiky se společnost T-Systems dlouhodobě zaměřuje na řešení potřeb výrobců a distributorů energií a ve svém důsledku i řešení potřeb koncových zákazníků. Produkty a služby zaměřené na chytré odečty a inteligentní energetické sítě již mají své místo ve standardní nabídce společnosti T-Systems. Jako příklad lze uvést rozsáhlý projekt T-City ve městě Friedrichshafen a další projekty, které  
            T-Systems realizuje v rámci Německa a v dalších evropských zemích. V České republice bude T-Systems při nabídce prověřených řešení Smart Metering & Smart Grids vycházet z realizovaných projektů, bude využívat týmy místních profesionálů a v neposlední řadě i bohatých zkušeností při hromadném zpracování velkých objemů dat, které nutně chytré odečty přinášejí.

            Zdravotnictví tvoří specifický  segment trhu, kde se uplatňují jak standardní, tak i specifická  ICT řešení. T-Systems v České republice ve spolupráci se společnostmi SAP a Siemens lokalizoval nemocniční informační systém i.s.h. med a I.S.H. Jako systémový integrátor je společnost T-Systems připravena poskytovat služby pro zdravotnická zařízení v plné šíři. K dispozici jsou řešení založená na dynamických službách v bezpečných datových centrech společnosti T-Systems nebo je lze provozovat v prostředí u zákazníka. Zároveň budou v příštím roce představena inovativní řešení „chytrého zdravotnictví“, která například souvisí s podporou a léčbou pacientů v domácím prostředí a jejich kontaktem s lékařem nebo nemocnicí.

            Společnost T-Systems bude také  podporovat inovace v automobilovém průmyslu. Prostřednictvím projektu „Connected Car“ umožní řidičům přístup k internetu, SMS,

            e-mailům a dalším službám pomocí systému AutoLinQ, který byl představen v letošním roce. Součástí systému bude i možnost sledovat aktuální stav vozu, případné závady a problémy. Díky hlasovému ovládání bude mít řidič možnost bezpečně komunikovat i za jízdy. Implementace bude možná i do starších vozů pomocí samostatného zařízení, u nových vozů se toto řešení může stát integrální součástí palubních displejů.

            „Inovace, dynamické služby, podpora nákladově efektivního a zeleného ICT, to vše jsou prvky, které budeme v naší nabídce ICT řešení uplatňovat v příštím roce,“ uvedl Anton Zima, vedoucí oddělení marketingu a komunikace ve společnosti T-Systems. „Kromě standardní nabídky profesionálních řešení v oblasti telekomunikací, IT a systémové integrace pro firemní zákazníky budeme klást důraz na nové trendy, které mohou podporovat další rozvoj našich zákazníků,“ dodal Anton Zima.  

            O společnosti T-Systems
          T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2009 činily výnosy společnosti přes tři miliardy korun.

          Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 45.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2009 činily přibližně devět miliard eur.

          Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů,  zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

          Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.
Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...