Hlavní navigace

T-Systems investuje na zdravotnickém trhu a získává podíl v nizozemské jedničce na dokumentaci o pacientech s chronickými chorobami

11. 11. 2009

[Tisková zpráva] T-Systems sází na integrované a elektronické zdravotnictví. Společnost T-Systems ze skupiny Deutsche Telekom získává pozice na rostoucím zdravotnickém trhu. Nově získala podíl v nizozemské společnosti Portavita. Obě společnosti tuto skutečnost oznámily na společné tiskové konferenci. Portavita zaujímá v Nizozemsku vedoucí pozici v nabídkách řešení pro integrovanou péči o chronicky nemocné pacienty podporovanou ICT.

T-Systems prostřednictvím této transakce rovněž přebírá podíly v nizozemské vývojářské firmě MGRID, která je partnerským podnikem Portavita specializovaným na vývoj hardware a software pro aplikace zdravotnických databank. T-Systems bude nejméně pět let provozovat ve vlastních výpočetních střediscích webový software firmy Portavita, bude společně dále vyvíjet aplikace a pro potřeby zdravotnictví poskytne svoji bezpečnou globální síť a technologie pro IP VPN. Obě firmy by chtěly přizpůsobit osvědčená řešení z Nizozemska dalším evropským trhům.

Holger Hille, šéf úseku odpovědného za zdravotnictví v T-Systems, k tomu uvedl: „Lékaři a nemocnice budou ještě těsněji spolupracovat ve smyslu integrované péče. Proto investujeme do Portavity a rozšiřujeme tak naše portfolio o špičkový systém elektronických záznamů o pacientech na trhu. Je to záležitost přesahující obor. S tímto systémem mohou pracovat praktičtí a odborní lékaři, zdravotní sestry a další zaměstnanci ve zdravotnictví a v neposlední řadě i pacient.“

Ředitel společnosti Portavita Evert-Jan Hoijtink uvedl : “T-Systems je silným partnerem, s nímž můžeme naše velmi úspěšné řešení nabízet v Německu i mimo něj, jenž podněcuje rozvoj našeho systému Disease Management System (DMS) pro integrovanou péči o chronicky nemocné pacienty a s nímž můžeme rozšiřovat naši působnost. Jsme etablováni v Nizozemsku a datové propojení poskytovatelů služeb ve zdravotnictví je skutečností již několik let.“

V Holandsku se prostřednictvím řešení Portavita pečuje o 125.000 chronicky nemocných.

Zdravotní pojišťovny aplikovaly u některých onemocnění programy DMS, které umožňují tuto integrovanou péči. V současnosti trpí chronickými nemocemi asi 20 procent obyvatel Spolkové republiky. Jen do konce roku 2008 vzrostl počet smluv mezi zdravotními pojišťovnami, lékaři, odbornými lékaři, nemocnicemi a rehabilitačními klinikami a dalšími zdravotnickými profesemi na více než šest tisíc.

Portavita vyvinula toto řešení ve spolupráci s lékaři, nizozemskými zdravotnickými úřady a velkými zdravotními pojišťovnami. Lékaři v Nizozemsku v současné době toto řešení používají pro potřeby programů řízení v rámci léčby poruch krvetvorby, cukrovky a astmatu, resp. chronických plicních chorob. Nyní jsou vyvíjeny aplikace pro pacienty s chronickou srdeční nedostatečností a kardiovaskulárními riziky.

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2008 činily výnosy společnosti přes 2,9 miliardy korun. Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 46.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2008 činily přibližně 11 miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti. Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?