Hlavní navigace

T-Systems Czech Republic nabízí virtualizaci desktopů pro firemní zákazníky

23. 5. 2010

[Tisková zpráva] Snadná správa a řízení firemního IT. Optimalizace provozních nákladů a investic v ICT. Možnost provozu formou hostovaných a dynamických služeb.

Společnost T-Systems Czech Republic zavádí do svého portfolia nové řešení virtualizace desktopů – koncových stanic (Virtual Desktop Infrastructure – VDI). Řešení od T-Systems je vhodné pro firemní zákazníky, kteří potřebují konsolidovat IT prostředky a optimalizovat investice a náklady na provoz desktopů.

T-Systems nabízí virtualizaci desktopů v celém rozsahu od dodávky terminálů přes vytvoření šablon virtuálních strojů včetně licencí až po zabezpečení a správu provozu jak ve vlastním datovém centru, tak případně v datovém centru zákazníka. Výhodou virtualizace desktopů je zejména možnost oddělení operačního systému od fyzického hardware, aplikací a uživatelských dat. Virtuální desktopy přináší zákazníkům silný nástroj pro standardizaci a jednotnou správu, jehož hlavním přínosem je odstranění opakujících se nákladů či investic. Společnost T-Systems nabízí řešení virtuálních desktopů také jako hostovanou službu zpoplatněnou podle odebraného výkonu z datového centra.

„Přenesení desktopů do datového centra přináší zákazníkům cenově efektivní řešení s nízkou potřebou údržby a vysokou mírou bezpečnosti,“ uvádí Pavel Kovář, produktový manažer ve společnosti T-Systems.

Řešení, které T-Systems nabízí, pomáhá optimalizovat investice a náklady na provoz IT a zároveň přispívá k trvale udržitelnému rozvoji – celkové náklady na vlastnictví a správu je možné touto cestou redukovat až o 40 procent při zachování nejvyšších funkčních i bezpečnostních požadavků.

„Virtuální desktopy od T-Systems zjednodušeně řečeno nahrazují lokální zdroje jednotlivých PC zdrojů datového centra se všemi jeho přednostmi a výpočetní silou,“ dodává Aleš Vocásek, vedoucí produktového managementu a presales podpory v T-Systems.

Při nasazení řešení virtuálních desktopů pro lokální zákazníky využívá T-Systems rozsáhlých zkušeností odborníků z České republiky i zahraničí. Výhodou je také rozsáhlá infrastruktura a bezpečná datová centra.

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2009 činily výnosy společnosti přes tři miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 45.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2009 činily přibližně devět miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...