Hlavní navigace

T-Systems přispívá k evropskému družicovému projektu Galileo

11. 9. 2008

[Tisková zpráva] První řídící středisko projektu Galileo otevřeno. T-Systems přispívá k evropskému družicovému projektu v podobě know-how a techniky a umožňuje práci specialistům pro kosmický výzkum.

Nejdůležitější evropský technologický projekt Galileo klade nejvyšší nároky na použitou informační a komunikační technologii. Prokazuje se to i v bavorském Oberpfaffenhofenu, kde německý úřad pro letectví a kosmický výzkum (DLR) dnes otevřel první řídící středisko systému Galileo, pro které jako dlouholetý partner DLR dodala společnost T-Systems velkou část informační a telekomunikační infrastruktury. Provozní bezpečnost Galilea zajišťuje zákaznická podpora společnosti Deutsche Telecom AG managementem logistiky. Vedoucí programu Galileo za T-Systems Ralf Nejedl uvádí: “Pracoviště odborníků na kosmický výzkum musí fungovat na 100 procent již v současné pilotní fázi vývoje systému.“

Pozemní střediska budou řídit celosvětovou síť 35 pozemních stanic a 30 družic, které obíhají kolem Země ve výšce 23.000 kilometrů. Určují letové koridory, synchronizují hodiny a poskytují informace pro navigaci.

Společnost T-Systems dodala pro řídící středisko technologii pro lokální síť (LAN), poskytla odborné kapacity svých zaměstnanců a provozuje telekomunikační síť spolu se zajištěním dodávek a správy IT. Společnost T-Systems navíc DLR podporuje v oblasti designu a vývoje systému údržby a logistiky pro projekt Galileo. To zahrnuje zejména organizaci a dodávky náhradních dílů, například pro pozemní stanice a kontrolní střediska. „Projekt Galileo vytváří komplexní systém sestávající ze softwaru, speciálního hardwaru a ze síťových komponentů, jenž je určen pro dlouhodobé používání za podmínek vysoké dostupnosti“, zdůraznil Ralf Nejedl. Společnost T-Systems používá pro management logistiky mezinárodně uznávaný postup proto, aby o systémy, včetně nákladů, pečovala po celý cyklus jejich životnosti a splnila tak požadavek Evropské organizace pro výzkum kosmu (ESA).

Operační zahájení satelitního navigačního systému Galileo je plánováno na rok 2013. Společnost T-Systems je svým poradenstvím a řešeními koncipovanými speciálně pro DLR již dnes předním poskytovatelem telekomunikačních služeb v rámci programu Galileo. Součástí portfolia služeb T-Systems jsou již také aplikace pro satelitní navigační systém. Patří k nim řešení systému mýtného pro nákladní automobily, řešení pro železniční nákladní dopravu (Railion), jakož i řízení autodopravy (MAN Telematics, Schmitz Cargo Bull).

O T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působnost,í tak i na významné lokální podniky.V roce 2007 činily výnosy společnosti přibližně 2,7 miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 56.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2007 činily přibližně 12 miliard eur.

Služby společnosti T-Systems znamenají pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách naleznete na internetové stránce www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?