Hlavní navigace

T-Systems přispívá k evropskému družicovému projektu Galileo

[Tisková zpráva] První řídící středisko projektu Galileo otevřeno. T-Systems přispívá k evropskému družicovému projektu v podobě know-how a techniky a umožňuje práci specialistům pro kosmický výzkum.

Nejdůležitější evropský technologický projekt Galileo klade nejvyšší nároky na použitou informační a komunikační technologii. Prokazuje se to i v bavorském Oberpfaffenhofenu, kde německý úřad pro letectví a kosmický výzkum (DLR) dnes otevřel první řídící středisko systému Galileo, pro které jako dlouholetý partner DLR dodala společnost T-Systems velkou část informační a telekomunikační infrastruktury. Provozní bezpečnost Galilea zajišťuje zákaznická podpora společnosti Deutsche Telecom AG managementem logistiky. Vedoucí programu Galileo za T-Systems Ralf Nejedl uvádí: “Pracoviště odborníků na kosmický výzkum musí fungovat na 100 procent již v současné pilotní fázi vývoje systému.“

Pozemní střediska budou řídit celosvětovou síť 35 pozemních stanic a 30 družic, které obíhají kolem Země ve výšce 23.000 kilometrů. Určují letové koridory, synchronizují hodiny a poskytují informace pro navigaci.

Společnost T-Systems dodala pro řídící středisko technologii pro lokální síť (LAN), poskytla odborné kapacity svých zaměstnanců a provozuje telekomunikační síť spolu se zajištěním dodávek a správy IT. Společnost T-Systems navíc DLR podporuje v oblasti designu a vývoje systému údržby a logistiky pro projekt Galileo. To zahrnuje zejména organizaci a dodávky náhradních dílů, například pro pozemní stanice a kontrolní střediska. „Projekt Galileo vytváří komplexní systém sestávající ze softwaru, speciálního hardwaru a ze síťových komponentů, jenž je určen pro dlouhodobé používání za podmínek vysoké dostupnosti“, zdůraznil Ralf Nejedl. Společnost T-Systems používá pro management logistiky mezinárodně uznávaný postup proto, aby o systémy, včetně nákladů, pečovala po celý cyklus jejich životnosti a splnila tak požadavek Evropské organizace pro výzkum kosmu (ESA).

Operační zahájení satelitního navigačního systému Galileo je plánováno na rok 2013. Společnost T-Systems je svým poradenstvím a řešeními koncipovanými speciálně pro DLR již dnes předním poskytovatelem telekomunikačních služeb v rámci programu Galileo. Součástí portfolia služeb T-Systems jsou již také aplikace pro satelitní navigační systém. Patří k nim řešení systému mýtného pro nákladní automobily, řešení pro železniční nákladní dopravu (Railion), jakož i řízení autodopravy (MAN Telematics, Schmitz Cargo Bull).

O T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působnost,í tak i na významné lokální podniky.V roce 2007 činily výnosy společnosti přibližně 2,7 miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 56.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2007 činily přibližně 12 miliard eur.

Služby společnosti T-Systems znamenají pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách naleznete na internetové stránce www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

DigiZone.cz: Test Philips 24PFS5231 s Bluetooth repro

Test Philips 24PFS5231 s Bluetooth repro

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Co chtějí operátoři při přechodu na DVB-T2?

Co chtějí operátoři při přechodu na DVB-T2?

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?