Hlavní navigace

T-Systems zajišťuje inteligentní měření spotřeby energie ve městě Emden

1. 9. 2010

[Tisková zpráva] Prvních 100 domácností má k dispozici inteligentní měřiče spotřeby elektrické energie a plynu. Inteligentní měření (Smart Metering) jako kompletní služba. Chytrá řešení pro energetiku nabízí Deutsche Telekom i v ČR prostřednictvím své dceřiné společnosti T-Systems.

Společnost Deutsche Telekom vybavila nově vybudovanou rezidenční oblast ve městě Emden (Německo) infrastrukturou pro inteligentní plynové měřiče a elektroměry. Během následujících týdnů bude nainstalováno více než 200 měřičů. Společnost Deutsche Telekom poskytne datové připojení a instalaci komunikačních zařízení pro sto domácností a bude přenášet data pomocí technologie DSL k poskytovateli služeb (plynárenské a elektrárenské společnosti). Dodatečně bude zprovozněn zabezpečený portál pro zákazníky, kde budou mít možnost sledovat aktuální vývoj spotřeby a náklady.

Komunikační zařízení nainstalované společností Deutsche Telekom sbírá informace o spotřebě elektřiny každých 15 minut, spotřeba plynu je odečítána každou hodinu.

„Vybírali jsme z více poskytovatelů a rozhodli jsme se nakonec pro společnost Deutsche Telekom, protože umí realizovat veškeré služby z jednoho zdroje,“ říká Remmer Edzards, ředitel správy veřejných služeb města Emden. „Aktuálně jsme spustili průzkum mezi zákazníky, zda mají zájem o tyto nové technologie. První výsledky ukazují, že velké množství odběratelů plynu a elektrické energie má zájem o informace, které pomohou k optimalizaci a snížení spotřeby díky využití inteligentních měřičů,“ dále dodává.

Pokud budou tyto výsledky potvrzeny, dojde k rozšíření projektu i na další rezidenční oblasti.

Smart metering v exkluzivním balíčku
Společnost Deutsche Telekom se zaměřuje na služby pro řízení spotřeby energií a chce se stát významným partnerem pro firmy, které působí v tomto odvětví. Proto společnost nabízí balíčky pro chytré měření jako kompletní službu za měsíční cenu. Tento balíček obsahuje především komunikační jednotku, software, instalaci a provoz, propojení do datové sítě, načítání údajů, bezpečný přenos dat do datových center a předávání informací provozovateli energetické soustavy.

„Pro přenos dat nepoužíváme DSL linky zákazníků, ale vytváříme vlastní nezávislou infrastrukturu. Jen tak můžeme garantovat bezpečnost a dostupnost dat,“ říká Helge Meyer, expert na řešení pro energetiku ve společnosti Deutsche Telekom a dále dodává: „Naše řešení splňuje přísné bezpečnostní požadavky a je certifikováno podle normy ISO 27001 a SAS-70 standardů,“

Kromě přenosu dat po fixních sítích umí řešení společnosti Deutsche Telekom komunikovat i bezdrátově.

Inteligentní řešení pro energetiku nabízí Deutsche Telekom prostřednictvím společnosti T-Systems i na českém trhu. Společnost T-Systems Czech Republic tvoří nedílnou součást skupiny a při poskytování flexibilních a inovativních řešení vychází ze silného lokálního zázemí na českém trhu a mezinárodního know-how.

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2009 činily výnosy společnosti přes tři miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 45.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2009 činily přibližně devět miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DigiZone.cz: Jsou tu předobjednávky na Chromecast Ultra

Jsou tu předobjednávky na Chromecast Ultra

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin