Hlavní navigace

Technologie aplikačního firewallu společnosti SonicWALL poskytuje mimořádný přehled o aktivitách v síti

15. 12. 2008

[Tisková zpráva] Zajišťuje podporu specifických vlastností různých aplikací a jejich kontrolu pomocí firewallů řady SonicWALL NSA.

SUNNYVALE, Kalifornie – 15. prosince 2008 — Společnost SonicWALL, Inc. (NASDAQ: SNWL), přední dodavatel infrastruktury pro zabezpečení sítí, oznámila uvedení a okamžitou dostupnost technologie Application Aware Firewalling pro všechny firewally SonicWALL NSA nové generace. Takzvaný aplikační firewall podstatně zvyšuje produktivitu a zabezpečení sítě, neboť zjednodušuje přístup a kontrolu aplikací a poskytuje mimořádný přehled o aktivitách v síti. Aplikační firewall identifikuje a klasifikuje aplikace, poskytuje přehled o přístupu uživatelů k různým aplikacím a obsahu a také automatizuje správné reakce na jakákoli rizika, což přispívá k lepšímu vynucování zásad v současných sítích.

Na rozdíl od tradičních firewallů, které prověřují pouze porty a protokoly, umožňuje aplikační firewall správci snadno identifikovat, klasifikovat a vynucovat zásady na základě aplikací nebo obsahu specifického pro určité aplikace. Tyto funkce správcům poskytují přesnější kontrolu nad zásadami, neboť správci mohou definovat přístup uživatelů k určitému obsahu a aplikacím bez ohledu na porty a protokoly. Zatímco většina zařízení pro jednotnou správu hrozeb (UTM) poskytuje pouze možnosti protokolování a blokování, aplikační firewall nabízí správcům seznam předdefinovaných a vlastních akcí, které kromě pravidelných aktualizací signatur umožňují vynucovat správu přenosového pásma a posílat vlastní zprávy a upozornění koncovým uživatelům.

Hlavní vlastnosti aplikačního firewallu:

  • Řízení přenosového pásma aplikací: Umožňuje správcům kontrolovat, kolik přenosového pásma je alokováno jednotlivým používaným aplikacím. Mají na výběr z možností blokování aplikace, omezení přenosového pásma dostupného aplikaci nebo zaručení vyhrazené přenosové kapacity. Zásady řízení přenosového pásma lze navíc uplatňovat podle času a data i podle uživatele nebo skupiny. Pomocí těchto zásad lze například omezit přenosové pásmo pro streaming videa a zvuku v pracovní době nebo zajistit, aby se konkrétním uživatelům distribuovaných obchodních aplikací dostalo potřebného přenosového pásma na konci čtvrtletí.
  • Identifikace, blokování a oznamování aplikací: Správci nyní mohou snadno identifikovat konkrétní aplikace, zablokovat jejich použití a potom automaticky uvědomit uživatele o tom, proč byla daná aplikace zablokována. Organizace může například chtít kontrolovat aplikaci nebo skupinu aplikací, které fungují na otevřených portech firewallu. Aplikační firewall dokáže rozpoznat pokus o použití těchto aplikací, zablokovat je a automaticky uvědomit koncového uživatele příslušným sdělením. Tím jsou vynucovány zásady přijatelného použití, což přispívá k vyšší produktivitě zaměstnanců a síťových prostředků. Správce má navíc možnost uplatnit takové zásady na skupinu aplikací. Může vytvořit vlastní skupinu, nebo využít skupinu aplikací nadefinovanou společností SonicWALL (např. peer-to-peer), přičemž signatury aplikací v rámci skupin nadefinovaných společností SonicWALL jsou pravidelně aktualizovány. Použití skupin nadefinovaných společností SonicWALL ušetří správci čas spojený s vytvořením a udržováním zásad identifikace aplikací a jejich omezování.
  • Rozlišování a kontrola nad různými typy dat: Aplikační firewall dokáže také analyzovat data včetně souborů přenášených protokolem FTP, příloh a obsahu e-mailů a obsahu zobrazovaného v prohlížeči. Pro identifikaci specifického obsahu a provádění požadovaných akcí lze implementovat zásady, například blokování odchozích e-mailů z webových e-mailových služeb, které obsahují frázi „důvěrné,“ nebo informování IT v případě, že jsou přes FTP přenášeny soubory s názvy konkrétních projektů. Je-li to třeba, mohou být rovněž automaticky generována oznámení odesílateli a pravidla mohou být uplatňována podle data, času, uživatelů/skupin a dalších hledisek.

„Funkce Application Firewall je víc než pouhé vylepšení technologie UTM,“ řekl Patrick Sweeney, viceprezident společnosti SonicWALL pro řešení zabezpečení sítí. „Tento firewall další generace přináší špičkové zabezpečení sítě na aplikační vrstvě a poskytuje tak skutečně zevrubný nástroj pro správu hrozeb a aplikací. Aplikační firewall umožní správcům chránit celou infrastrukturu před hrozbami a spravovat aplikace a využívání přenosového pásma způsoby, které byly v minulosti téměř nemožné.“

SonicWALL Application Firewall, v kombinaci s technologií UTM a špičkovým výkonem firewallů NSA umožňuje zákazníkům nejen chránit celou síť, ale také lépe řídit chod podniku. Kromě funkcí pro správu hrozeb přispívá schopnost firewallu rychle rozlišovat mezi bezpečnými a škodlivými aplikacemi k větší produktivitě na úrovni celého podniku – nejen k vyšší produktivitě oddělení IT.

Funkce Application Firewall je k dispozici na všech systémech SonicWALL NSA od modelu NSA-240, výkonného zařízení pro malé a střední firmy, až po 16 jádrový systém podnikové třídy NSA E-7500 s propustností 5,6 Gb/s.

Další informace naleznete na: http://www.so­nicwall.com.
E-kniha: “10 Cool Things Your Firewall Should Do”

O společnosti SonicWALL, Inc.
Závazkem společnosti SonicWALL je zlepšování výkonu a produktivity podniků všech velikostí, a sice postupným odstraňováním vysokých nákladů a komplikovanosti plynoucí z provozování bezpečné sítě. SonicWALL prostřednictvím své sítě deseti tisíc obchodních partnerů prodala přes milión zařízení, jež pomáhají desítkám miliónů uživatelů počítačů v podnicích po celém světě udržovat jejich data v bezpečí a pod kontrolou. Mezi oceňované produkty SonicWALL patří řešení zabezpečení sítě, bezpečného vzdáleného přístupu, zabezpečení obsahu, zálohování a obnovení a technologie prosazování zásad a správy systémů. Další informace najdete na webové adrese http://www.so­nicwall.com/.

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita