Hlavní navigace

Technologie HP pomáhají letním motivům Kung Fu Panda od Dreams Animation

30. 6. 2008

[Tisková zpráva] Filmoví nadšenci z celého světa jsou nadšeni z revoluční animace napjatě očekávané filmové novinky Kung Fu Panda, která je mistrovskou ukázkou technologie HP a tvůrčí kreativity DreamWorks Animation. V rámci kampaně Počítač je konečně osobní (The Computer Is Personal Again) přináší HP spolu s DreamWorks Animation, Nickelodeon a McDonald’s také televizní spot propagující výukové aktivity pro celou rodinu v choreografii tančícího medvídka.

Léta jsme s HP pracovali na vývoji a realizaci technologie, která by zvýšila naši kreativitu, řekl výkonný ředitel DreamWorks Animation Jeffrey Katzenberg. S pomocí HP technologie jsou nyní naši animátoři schopni vytvářet takové filmy, které byste si ještě v loňském roce nedovedli ani představit. Právě technologie a filmový marketing jsou příkladem pokračující spolupráce mezi HP a DreamWorks Animation, která nepřetržitě přináší novinky do médií a zábavního průmyslu. Více informací o HP a Kung Fu Panda najdete na http://hp.com/kun­gfupanda. Cílem HP je přinášet na trh inovace, které pomohou uživatelům probudit v sobě tvůrčího génia – ať už se jedná o vysoce specializované profesionály nebo běžné zákazníky, uvedl senior vice president pro globální marketing divize Personal Systems Group, HP, Satjiv S. Chahil. Vyprávěním příběhu Kung Fu Panda můžeme představit tvůrčí kreativitu DreamWorks Animation, stejně jako partnerstvím s předními značkami, jako jsou McDonald’s a Nickelodeon.

Technologie HP v zákulisí

Spolupráce HP s DreamWorks Animation přinesla pokrokové animační vlastnosti známé ze snímku Shrek. V nejnovějším projektu Kung Fu Panda se tak animátoři úspěšně poprali s výzvou jak uvést příběh medvídka Pandy. Diváci uvidí postavičku ve velmi spletitém prostředí, které mohlo vzniknout jen díky výkonu pracovních stanic HP workstations s vícejádrovými procesory. HP technologie umožňuje DreamWorks Animation využít nejvyššího počtu kamer. Se 400 pracovními stanicemi HP, největšími a nejvýkonnějšími, které byly až doposud použity, dokázaly DreamWorks Animation povznést kreativní prvky v Kung Fu Panda na vrcholnou uměleckou úroveň. Ve skutečnosti by film vyžadoval více než 24 miliónů výkonných hodin – čtyřikrát více než Shrek.

Kung Fu Panda mimo kinosály

Komerční aktivity k filmu putují v současné době napříč celými Spojenými státy. Nickelodeon, spolu s HP a DreamWorks Animation, vytvořil tanec „The Panda“. Děti i jejich rodiče si mohou zatančit jako protagonisté filmu. HP vytvořilo spoustu dalších zábavných projektů ke stažení, včetně 3-D postaviček, přizpůsobitelných visaček na batohy a skládaček puzzle. Výukové video, které krok za krokem pomáhá s výukou tance, včetně projektů k vytištění, jsou k dispozici na stránkách HP’s Kung Fu Panda website, Nickelodeon’s web­site a McDonald’s website. Video je možno zhlédnout ve vybraných restauracích McDonald’s a obchodech Best Buy a Circuit City. Tanec „The Panda“ se objeví v červnu na webových stránkách McDonald’s Global Happy Meals website a Kung Fu Panda bude i na McDonald’s tray liners.

Děti si mohou vytvořit a přizpůsobit video Kung Fu Panda na dětských stránkách Nickelodeon, doplnit ho o vlastní hudbu, a následně sdílet s přáteli a rodinou nebo poslat na Kung Fu Panda Great Wall, kde jej ohodnotí ostatní uživatelé. Kromě webu vytvořilo HP i CD aktivit HP/Kung Fu Panda. Více než milión kompaktních disků bude distribuováno do prodejen jako dárek k nákupům a předáno při dalších příležitostech. Ve Spojených státech a Kanadě bude do škol dodáno na 100 tisíc vzdělávacích sad pro učitele, které pomohou dětem lépe pochopit asijskou kulturu a naučit se pandí tanec. Součástí budou i speciální vyzváněcí tóny a spořiče Kung Fu Panda.

Vitalia.cz: Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita