Hlavní navigace

Tecnoconsult International si vybrala KIT digital jako technologického partnera pro budování video produkčního komplexu nové generace v Římě

2. 7. 2010

[Tisková zpráva] ŘÍM, PRAHA – 1. července 2010 – Společnost KIT digital, Inc. (NASDAQ: KITD), ), přední celosvětový poskytovatel zákaznických softwarových řešení pro správu, řízení a prodej videoobsahu na bázi internetových digitálních technologií (IP-video), byla vybrána firmou Tecnoconsult International jako technologický a vývojový partner pro její nový audiovizuální telematický park. Jedná se o video produkční komplex nové generace o ploše 47 tis. m2. Jeho výstavba právě probíhá v italském Římě.

Tecnoconsult je společnost sídlící v Římě, která se zabývá stavebním designem a developmentem. Park plánuje otevřít v posledním čtvrtletí roku 2012 za účasti řady partnerů, kteří jsou lídry v oboru audiovizuální produkce, vzdělávání a technologie.

Rozsáhlý technologický komplex se má podle očekávání stát přední evropskou destinací, která se stane centrem pro inovační video produkce a video produkce “nové televize”. Nabídne kompletní rejstřík nejmodernější technických a telematických služeb koncentrovaných na jednom místě. Ty budou určeny pro podporu audiovizuální, interaktivní, imersivní a cross-mediální produkce pro vznikající multiplatformní digitální kanály.

Rufo Guerreschi, generální ředitel společnosti Tecnoconsult International, uvedl: “Jsme nadšeni, že se k nám společnost KIT digital připojila jako technologický partner v rozvoji tohoto integrovaného modelu služeb. Nový systém umožní inovativním producentům video obsahu snadněji vyrábět, propagovat a zpeněžovat obsah napříč státy a platformami.”

KIT digital a Tecnoconsult International dodají nová média a ICT technickou infrastrukturu parku a zároveň společně rozšíří nabídku KIT digital v oblasti služeb integrace vysílání a VX-one softwarové platformy v Itálii. “VX-one” je rodina end-to-end IP video platform pro softwarová řešení, která umožňují podnikovým klientům získávat, spravovat a distribuovat video obsah na tři obrazovky dnešního světa: osobní počítač, mobil a IPTV televizi.

“Věříme, že výběr naší společnosti pro účast na tomto skvělém projektu je důkazem schopnosti KIT digital nabízet kompletní end-to-end řešení, a to zcela bezkonkurenčním způsobem,” uvedl Tomáš Petrů, ředitel integračních služeb společnosti KIT digital. “KIT digital přináší do projektu více než 20 let zkušeností v oblasti integrace přenosových systémů vysílání s prokázanou schopností vyplňovat mezeru mezi novými médii a tradičním vysíláním.”

Luca Corvo, ředitel rozvoje obchodu KIT digital v Itálii dodal: “Naše partnerství s Tecnoconsult nás spojuje se společnosti, která má více než 10 let zkušeností s úspěšným budováním vysoce inovativních technologických komplexů. Tento vztah umožňuje KIT digital představit naše prvotřídní produkty a služby a zároveň rozšířit naši přítomnost v regionu.”

Audiovizuální telematický park také nabídne špičkovou technologickou a uměleckou odbornost; úplnou anglickou jazykovou podporu; výukové služby v oblasti produkce; indoor a open-air projekční příslušenství; největší digitální knihovnu v Evropě; velká výzkumná a vzdělávací centra pro obchodní modely a technologie pro internetovou video distribuci; a také kompletní hostitelský balíček zahrnující apartmány pro krátký pobyt, půjčovnu automobilů, prvotřídní wellness centrum, restaurace a obchody.

Pro více informací o Audiovizuálním telematickém parku navštivte www.telematic­spark.com.

O Tecnoconsult International
Tecnoconsult International Srl je soukromá developerská a ICT společnost, která za poslední dvě desetiletí postavila a vybavila více než 60 000 metrů čtverečních kanceláří a laboratorních prostor v technologických parcích a multifunkčních komplexech v Itálii. V uplynulých deseti letech společnost diverzifikovala svoje aktivity skrze plně vlastněné dceřiné společnosti v Indii (Pune a Bangalore) zaměřené na výzkum a vývoj nových médií a významné prodeje napříč třemi světadíly.

Stručné informace o KIT digital, Inc.
Společnost KIT digital (NASDAQ: KITD) je předním světovým poskytovatelem řešení pro správu a poskytování video obsahu (video-on-demand) prostřednictvím protokolu IP (systémy VAMS). KIT VX, komplexní end to end softwarová platforma společnosti, umožňuje firmám získávat, spravovat a distribuovat video obsah na tři obrazovky dnešního světa („3–screen“): počítače, mobilní zařízení a televize IPTV. Využití technologie VX zahrnuje práci s videoobsahem od komerčních aplikací až po firemní využití, včetně firemních komunikací, řízení lidských zdrojů, školení, zabezpečení a sledování. Zákaznická základna společnosti KIT digital čítá přes 1000 firemních zákazníků ve více než 30 zemích, včetně společností The Associated Press, Best Buy, Bristol-Myers Squibb, Disney-ABC, FedEx, General Motors, Google, Hewlett-Packard, Home Depot, IMG Worldwide, Intel, News Corp, Telefonica, Ministerstvo obrany USA, Verizon či Vodafone. Společnost KIT digital má své ústředí v Praze a hlavní pobočky v Atlantě, Káhiře, Kolíně nad Rýnem, Dubaji, Melbourne, Londýně, New Yorku, Stockholmu a Torontu. Více informací naleznete na www.kitd.com nebo můžete společnost sledovat na síti Twitter na adrese twitter.com/KIT­digital.

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Vitalia.cz: Léčba Alzheimera začíná pozdě, říká profesorka

Léčba Alzheimera začíná pozdě, říká profesorka

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?