Hlavní navigace

Telekom Austria a Alcatel umožnily na Vídeňském festivalu první světové vystoupení virtuálního orche

20. 5. 2004

[Tisková zpráva]

Telekom Austria a Alcatel umožnily na Vídeňském festivalu první světové vystoupení virtuálního orchestru

Paříž, 20. května 2004 – Společnosti Telekom Austria, partner Vídeňského festivalu, a Alcatel, světový lídr v oblasti technologií DSL, pomohly 16. května uskutečnit první vystoupení virtuálního orchestru na světě. V rámci avantgardního programu „Časové zóny“ hudebníci různých žánrů koncertovali ve 23 soukromých bytech ve Vídni – symbolicky po jednom v každé městské části rakouského hlavního města.

Během vystoupení s názvem „Soukromý-exil“ byli hudebníci propojeni prostřednictvím internetu, čímž byla zajištěna jejich virtuální interakce. Dirigent z hlavní divadelní budovy řídil všechna dílčí vystoupení ve zmíněných 23 bytech, a jejich zvukovou mixáží v reálném čase vytvořil společné hudební dílo. Společnost Telekom Austria poskytla pro projekt linky DSL, které vytvořily technické podmínky pro realizaci spojení. Alcatel coby dodavatel technologie a systémový integrátor měl na starosti řízení a koordinaci projektu.

Umělecké projekty jako „Soukromý-exil“ poskytují společnosti Telekom Austria ideální možnost, jak prezentovat maximální možnosti aplikací moderních technologií streamingu. Proto se tento operátor s bohatými znalostmi na poli širokopásmového internetu a streamingu stal partnerem umělecké produkce, která se zapíše do hudební historie jako první živé vystoupení webového „virtuálního orchestru.“ Tato událost zároveň potvrzuje výlučné postavení Vídeňského festivalu na poli avantgardních akcí.

„Pro toto vystoupení jsme do každého ze 23 bytů přivedli širokopásmové internetové připojení a zároveň jsme připojili prastaré vídeňské divadlo Ronacher rádiovou linkou s přenosovou kapacitou 34 Mb/s. Zvukový signál smíchaný dirigentem kódoval multimediální tým Telekomu Austria v divadle Ronacher do formátu MP3 a rádiovou linkou jej přenášel do naší streamingové platformy. Stejnou podobu hudebního vystoupení z 23 domácností, jaká zněla v divadle, zároveň Telekom Austria zpřístupnil zájemcům z celého světa na webové adrese www.private-exile.net. Díky zkušenostem s technologiemi streamingu, nejmodernějším širokopásmovým technologiím a spolehlivosti při realizaci kulturních projektů představuje Telekom Austria špičkového partnera pro mediální umění,“ řekl Helmut Leopold, Managing Director Platform and Technology Management, Telekom Austria.

„Jako světový lídr v oblasti DSL je Alcatel ideálním partnerem takového programu. Technické know-how a realizaci této náročné produkce bylo možné Vídeňskému festivalu nabídnout díky zkušebním instalacím v laboratořích Telekomu Austria a Alcatelu,“ prohlásil Harald Himmer, ředitel prodeje a marketingu společnosti Alcatel v Rakousku.

O společnosti Telekom Austria

Telekom Austria je vedoucí rakouský poskytovatel telekomunikačních služeb. V listopadu 2000 byly jeho akcie zařazeny do obchodování na vídeňské a newyorské burze. Jeho skupina má dvě hlavní oblasti podnikání: segment pevných linek zahrnuje pevné telefonní linky, datové a internetové linky, bezdrátový segment pokrývá mobilní komunikace. Telekom Austria je aktivní také v České republice, v Chorvatsku, Slovinsku a Lichtenštejnsku.

O společnosti Alcatel

Společnost Alcatel poskytuje komunikační řešení umožňující provozovatelům, poskytovatelům služeb a podnikům po celém světě dodávat jejich zákazníkům či zaměstnancům hlasový, datový a multimediální obsah a služby. Alcatel si udržuje vedoucí pozici v oblasti pevných a mobilních širokopásmových sítí, aplikací a služeb a přináší tak svým zákazníkům přidanou hodnotu v oblasti širokopásmového přístupu. Společnost dosáhla v roce 2003 objemu prodeje 12,5 miliardy EUR a působí ve více než 130 zemích světa.

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?