Hlavní navigace

ThyssenKrupp urychluje přepravy oceli díky systému od společnosti T-Systems

18. 11. 2009

[Tisková zpráva] Vysoké úspory nákladů díky zkrácené době nakládání v přístavech. Mezinárodní projekt RFID s centrálním zpracováváním dat. Internetový portál poskytuje informace.

Společnost T-Systems vyvinula pro společnost ThyssenKrupp řešení pro automatickou identifikaci a lokalizaci přepravy oceli. Bezkontaktní identifikační a evidenční technika zajišťuje logistiku z nového brazilského závodu společnosti ThyssenKrupp a je založena na RFID (Radio Frequency Identification). Výsledkem je kromě jiného značné zkrácení překládky v přístavu a zvýšení bezpečnosti personálu, protože díky RFID je možné dodržovat větší bezpečnostní vzdálenost při nakládání oceli. Díky identifikační technologii budou logistické procesy celkově transparentnější a bude je tak možné lépe řídit.

V etiketovací stanici pracovníci nalepí štítky RFID na bloky surové oceli vážící v průměru 20 tun předtím, než tyto takzvané bramy budou naloděny na lodě do Evropy a Severní Ameriky. Každý blok je tak jednoznačně identifikován a zanesen do systému se svým identifikačním číslem. Pomocí čtečky lze bez dotyku číst identifikační čísla libovolně často během jejich cesty z Brazílie do zpracovatelských válcoven.

Protože odpadá ruční odečítání identifikačního čísla, vědí jeřábníci v cílových přístavech ihned, ke kterému příjemci ocel půjde, a kde musí být na molu složena. Díku tomuto prvnímu třídění se značně zkrátí dosavadní doba nakládky. Použití RFID v neposlední řadě zvyšuje také bezpečnost pracovníků v přístavu, protože identifikační čísla mohou být nyní na bramech odečítána automaticky. Přístavní dělníci se proto musí v oblasti nebezpečí a otáčení jeřábu zdržovat méně.

Celkový přenos dat RFID z Brazílie, USA, Nizozemí a Německa prochází výpočetním střediskem společnosti T-Systems ve Frankfurtu. Centrální platforma potom podává kompletní obraz průběhu přepravy pro každou jednotlivou bramu – od ocelárny přes nákladní přístav až po další zpracování. Přístup k platformě poskytnuté společností T-Systems pro takzvané AutoID-/Right Time Enterprise Services mají registrovaní uživatelé prostřednictvím internetu. Řešení dále informuje definované pracovníky ocelářského koncernu, pokud jsou například bramy naloženy špatně nebo pokud je překročena doba přepravy. Společnost T-Systems může všechny čtecí body RFID řídit z Frankfurtu po celém světě a v případě poruchy zasáhnout.

Továrna v zálivu Sepetiba ve státě Rio de Janeiro bude vyrábět přibližně pět miliónů tun oceli. Celkově bude potom na cestě vždy 250.000 ocelových bloků ročně, z toho poputuje přibližně 100.000 kusů do Německa. Pokud bude přístav společnosti ThyssenKrupp uveden do provozu, bude tam každý rok možné nakládat a vykládat až 120 lodí. Z Jižní Ameriky se přepravuje ocel do Alabamy, USA nebo přes Rotterdam do Německa.

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2008 činily výnosy společnosti přes 2,9 miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 46.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2008 činily přibližně 11 miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Podnikatel.cz: Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem