Hlavní navigace

Tiscali bojuje s proti-soutěžní nabídkou ADSL Českého Telecomu

20. 1. 2005

[Tisková zpráva]

Tiscali bojuje s proti-soutěžní nabídkou ADSL Českého Telecomu

Praha, 19. ledna 2005 – TISCALI, přední internetová společnost v České republice, se brání proti záměrnému poškozování ze strany Českého Telecomu v rámci nové služby Internet Expres Optimal.

Český Telecom představil 17. ledna t.r. novou službu Internet Expres Optimal. TISCALI tuto nabídku prostudovalo a vyhodnotilo první sporné body:

– Český Telecom nabízí koncovým zákazníkům službu Internet Expres Optimal s rychlostmi 1024/256 kb/s bez omezení přenesených dat. Velkoobchodní nabídka ADSL služby 1024/256 kb/s od Českého Telecomu, učiněná operátorům, však nezahrnuje neomezený přenos dat. Velkoobchodní cena, kterou by operátoři zaplatili Českému Telekomu za své zákazníky využívající službu 1024/256 s vysokou úrovní datového přenosu, by značně překračovala maloobchodní cenu, kterou Český Telecom účtuje svým zákazníkům za stejnou úroveň využití. Maloobchodní ceny Českého Telecomu za tuto službu jsou z tohoto důvodu proti-soutěžní a dravé.

– Český Telecom nabízí službu Internet Expres Optimal ve spojení s datovými limity v rámci Fair Use Policy. Při nedostupnosti služby 1024 kb/s nabízí službu 512 kb/s, ale s vyšším datovým limitem. Operátoři však žádnou možnost změny datových limitů nemají a nemohou je tedy ani nabídnout svým koncovým zákazníkům. Pokud by TISCALI chtělo nabídnout svým zákazníkům stejné podmínky, pak by tak mohlo učinit jen na své vlastní náklady, protože stávající velkoobchodní nabídka změny datových limitů neumožňuje. Velkoobchodní podmínky Českého Telecomu za tuto službu, ve srovnání s maloobchodními podmínkami, jsou proto proti-soutěžní a dravé.

– Český Telecom službu Internet Expres Optimal nabízí v takzvaném „pilotním provozu“ jehož délka se rovná 12 měsícům. Využitím termínu „pilotní provoz“ se Český Telecom vyhýbá regulačním povinnostem, které se vztahují na standardní komerční službu. TISCALI se ptá: „Jak je možné, že služba, která je komerčně nabízena již 2 roky potřebuje ověřovat již dávno fungující technologie, procesy zřizování, provoz, účtování služby atd.? Nejedná se jen o opakování pilotního projektu Českého Telecomu IOL Platinum?“

– Velkoobchodní nabídka, která byla předložena operátorům dne 17.12.2004 a na které je postavena i služba Internet Expres Optimal, obsahuje nabídku služeb, jejichž ceny jsou pod cenami z cenového rozhodnutí ČTÚ ze dne 1.4.2004. Toto je velice zarážející, jelikož sám Český Telecom deklaroval, že ceny v tomto rozhodnutí jsou pod jeho náklady a nyní sám bez donucení nabídne cenu o 89,– Kč nižší než stanovuje toto cenové rozhodnutí.

První zjištěné důkazy proti-soutěžního chování při poskytování služby Internet Expres Optimal byly společností TISCALI zdokumentovány a předány k posouzení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Dalším krokem TISCALI bude podnět na ČTÚ k revizi cen stanovených cenovým rozhodnutím v roce 2004.

TISCALI je přesvědčeno, že Český Telecom touto nabídkou záměrně poškozuje ty operátory, kteří více než rok usilovali o propojení za účelem poskytování kvalitních a cenově dostupných produktů pro své koncové zákazníky. Toto diskriminační jednání je pro TISCALI neakceptovatelné a podnikne všechny nezbytné kroky pro vytvoření stejných podmínek pro zákazníky TISCALI.

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Lupa.cz: Nejsou lidi. Startupy hledají IT talenty v cizině

Nejsou lidi. Startupy hledají IT talenty v cizině

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní