Hlavní navigace

Odborný tisk oceňuje kvality TrustPort PC Security 2009

17. 12. 2008

[Tisková zpráva] Brno, 17. 12. 2008 – Nová generace bezpečnostních produktů TrustPort se setkává s pozitivními recenzemi časopisů z oblasti informačních technologií. Klientská řešení TrustPort PC Security 2009 a TrustPort Antivirus 2009 vzbuzují pozornost už svým vzhledem. Vyznačují se totiž elegantní a přitom decentní grafikou s osvěžujícími ikonami. Hlavní síla produktů ovšem spočívá v uceleném přístupu k bezpečnostním hrozbám.

Oba zmíněné produkty dokážou zastavit škodlivé kódy, to znamená různé druhy virů a spywaru, na všech vstupních bodech počítače. Neustále kontrolují, aby nedošlo ke spuštění infikovaného souboru. Monitorují stahovanou elektronickou poštu a webové stránky a okamžitě detekují přítomnost viru. Přirozeně umožňují také skenování počítače na vyžádání uživatele.

Kromě této základní ochrany nabízejí další možnosti, jak zvýšit bezpečí počítače a dat v něm uložených. Rodičovský zámek dokáže filtrovat internetové stránky a zablokovat weby s nevhodným obsahem. Antiphishingový modul rozpozná stránky nastražené za účelem podvodného získání citlivých dat. TrustPort Antivirus poskytuje dostatečnou antivirovou ochranu na všech frontách, TrustPort PC Security k tomu přidává firewall pro zastavení hackerů a nástroje pro šifrovanou a ověřenou komunikaci.

Prosincové číslo známého počítačového časopisu Extra PC přináší podrobnou recenzi aktuální verze TrustPort PC Security. Popisuje v ní všechny hlavní rysy softwaru, pozornost věnuje například nástrojům pro skartaci dat a pro online a offline šifrování. „Kombinace několika skenovacích jader v TrustPortu funguje spolehlivě,“ píše autor recenze Jan Polzer. „Z internetu by se vám do počítače neměl dostat žádný nebezpečný software, protože každá podezřelá komunikace nebo pokus o stažení jsou ihned blokovány a v prohlížeči se zobrazí výstražné hlášení.“

Také recenze v nejnovějším čísle slovenské PC Revue vyzdvihuje spolupráci několika skenovacích motorů TrustPort PC Security. „Je zde celkem pět enginů, zaměřených na spyware a virové kódy, přičemž není nutné je všechny aktivovat,“ komentuje produkt autor článku Michal Reiter. „V klidu lze použít předvolené nastavení od výrobce, které obsahuje optimalizované funkce s ohledem na celkovou bezpečnost a výkon počítače.“

V závěrečném shrnutí označuje slovenská recenze TrustPort PC Security za funkčně nabitý bezpečnostní balík, orientovaný na prostředí malých podniků a domácností, stejně jako na firemní sektor. Všímá si také nástroje centrální správy TrustPort Management, který umožňuje jednotnou instalaci a vzdálenou údržbu recenzovaného softwaru i v rozsáhlé počítačové síti.

O společnosti TrustPort, a.s.
TrustPort, a.s., je významným výrobcem softwarových řešení pro bezpečnou komunikaci a spolehlivou ochranu dat. Na úrovni jednotlivých počítačů nabízí především ucelený balík TrustPort PC Security a jeho lehkou verzi TrustPort Antivirus. Na úrovni firemní počítačové sítě poskytuje zejména bezpečnostní řešení TrustPort Net Gateway a pokročilou kontrolu webového obsahu TrustPort WebFilter. Portfolio doplňují produkty pro řešení certifikačních autorit, časových razítek a další.

Produkty TrustPort se vyznačují komplexním přístupem k bezpečnosti počítače a sítě. Chrání proti známým hrozbám a odhalují nová nebezpečí. Vedle aplikací pro detekci a likvidaci škodlivých kódů poskytuje TrustPort nástroje pro spolehlivé šifrování, elektronické podepisování, bezpečnou skartaci citlivých dat. Serverová řešení nabízejí progresivní metody ochrany poštovního a webového provozu ve firmě.

Společnost TrustPort vznikla v březnu 2008 vyčleněním vývojové divize ze společnosti AEC. Je součástí skupiny Cleverlance, která patří mezi největší středoevropské podniky, poskytující řešení a služby informačních technologií.

Pokud máte zájem o další informace, navštivte stránky www.trustport.cz.

Vitalia.cz: Léčba Alzheimera začíná pozdě, říká profesorka

Léčba Alzheimera začíná pozdě, říká profesorka

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?